Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer NAS pod monitoring IP -

16 Wrz 2013 11:15 9747 13
  • Poziom 12  
    Interesuje mnie zastosowanie serwera NAS jako rejestratora dla 2 lub max. 3 kamer IP. Wstępnie biorę pod uwagę:

1. Synology DS112j ~600 zł. (1 kamera)

Jest najszybszy, ale dla 2 kamer trzeba dokupić licencje za ~200 zł.. Może są jakieś nieco droższe modele synology, ale z większą ilością licencji na kamery ? Podobno obsługa tego serwera jest przyjemna i ma wiele możliwości.

2. QNAP TS-112 ~600 zł. (2 kamery)

Nie wiem, czy można mieć więcej kamer ?

3. ZyXEL NSA310 ~250 zł (nie wiem)

Czy ten model współpracuje z kamerami ?

Początkowo chce kupić VIVOTEK 8332 i do tego jakąś zabawkową kamerkę z wifi typu AK203, RTX IP-06 z popularnego portalu aukcyjnego. NAS musi mieć min. 1TB dysk. Ważna kwestia jest kompatybilność z jak największą ilością kamer i poprawna rejestracja z wysokimi parametrami FPS, 1080p itp. Czy na tych serwerach da się wydzielić miejsce pod sam monitoring i nadpisywanie danych oraz multimedia ? Powiedzmy ~500GB na monitoring IP i ~500GB na multimedia.
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Do zarządzania kamerami i rejestracji obrazu nie polecam Dysków NAS z najniższej półki dla kamer o rozdzielczości większych niż 1.3M.
  • Poziom 12  
    Do serwera będę kupował zwykły dysk PC. Kierował się będę wydajnością i awaryjnością. Możecie też polecić jakieś "inne" modele. Generalnie z wyborem dysku nie będę miał większych problemów. Z ostatnich samsungów HD502HJ jestem bardzo zadowolony. Być może NAS będzie już dyskiem np. WD RED. Oni dużo marketingują z tymi redami i NASmi. Pewnie go zamienię na jakiegoś samsunga f3.
  • OptexOptex
  • Poziom 18  
    Kolego samsung z serii f3 to dobry wybór ale o to co mi chodziło to o prędkość przetwarzania danych czyli o prędkość cpu.
  • Poziom 14  
    kolega faja_kanzas ma racje po pierwsze podaj więcej szczegółow a jeżeli chcesz zamontować monitoring na dysku sieciowym to dopiero od modelu np synology ds4xx lub coś wyższego bo te niższe modele do nadają sie tylko do analogów;) Zdarza sie że obraz sie zacina a przez internet to nawet nieraz nie odtwarza sie bo NAS nie wyrabia.
  • Poziom 12  
    Chcę monitorować dom prywatny z dużą działką. Główną kamerą vivoteka 8332 chcę załapać bramę wjazdową, teren za bramą i ulicę. Mam do ulicy jakieś ~8 metrów. Kamerę IP (zabawkową) umieszczę gdzieś na działce. Głownie chodzi o jakiś drobnych złodziejaszków, ewentualne drażnienie psa itp. Najważniejsza jest ta jedna kamera główna, na niej chciałbym mieć jak najlepszy obraz i jak najwięcej terenu. Reasumując - maksymalnie będą 2 kamery. Jedna ważna, a druga zabawka wifi, która będzie miała pewnie 640x480. Główna kamera będzie na elewacji budynku i wysokości +- 4m i odległości od drogi 8m. Mogę też ją umieścić na wysokości ~8-10 metrów i odległości od drogi ~12 metrów. Serwer NAS ma chodzić tylko w gigabitowym LANie. Generalnie zależy mi też na bezpieczeństwie. O ile pamiętam, to któryś z wymienionych modeli miał backdoora (chyba zyxel).
  • Poziom 12  
    Wanderley9 napisał:
    Interesuje mnie zastosowanie serwera NAS jako rejestratora dla 2 lub max. 3 kamer IP. Wstępnie biorę pod uwagę:

3. ZyXEL NSA310 ~250 zł (nie wiem)

Czy ten model współpracuje z kamerami ?

Nie ze wszystkimi. Są modele kamer, które zapisują filmy na dysku udostępnionym w otoczeniu sieciowym lub na serwerze FTP.
    Np modele BTICAM mają opcję zapisu filmów FTP/NFS/SAMBA/DROPBOX
    Za pomocą NSA310 możesz udostępnić dysk w otoczeniiu sieciowym lub postawić serwer FTP, na którym będą zapisywane filmy 1280x720 30FPS

• Poziom 12  
    Dobry patent. Można chyba tak zrobić z synology (jest szybszy) ? Jak wygląda kwestia detekcji ruchu i strefy ? Da się to ustawić w kamerze ? Mógłbym jedną i główną kamerę puścić w sofcie synology, a resztę po FTP :) Nie muszę dokupywać licencji i nie obciążam serwera.
  • Poziom 12  
    Wanderley9 napisał:
    Dobry patent. Można chyba tak zrobić z synology (jest szybszy) ? Jak wygląda kwestia detekcji ruchu i strefy ? Da się to ustawić w kamerze ? Mógłbym jedną i główną kamerę puścić w sofcie synology, a resztę po FTP :) Nie muszę dokupywać licencji i nie obciążam serwera.

Można zrobić NFS oraz FTP na Synology. Można korzystać z SurvailanceStation, ale jak wiadomo wymagane są licencje na więcej niż jedną kamerę IP.

Kamera ma we własnym serwerze www możliwości ustawienia dowolnych stref, dla stref można ustawić dowolną czułość detekcji ruchu. Filmy będą wysyłane tylko w momencie detekcji i/lub wg harmonogramu czasowego. Pliki wysyłane na serwer 1280x720 30fps .MP4
    Przykładowy film jaki kamera wyśle na FTP/NFS/SAMBA/DROPBOX
    http://wyslijto.pl/plik/oz8rtk9u6r

Poniżej ustawienia stref z kamerze
    Po Serwer NAS pod monitoring IP -
  • Poziom 25  
    Kolego jak zależy Ci na niskiej awaryjności dysku to tak jak napisałeś WD serii RED lub Seagate SV 35.
  • Poziom 12  
    rav_bt

Napisz mi jeszcze, czy można zapisywać w H.264 ? Są jakieś programy ogarniające tego typu pliki video w katalogu ? Chodzi mi o wyszukiwanie i widok podobny do tego z rejestratorów.

extremeee

RED nie rożni się niczym, pod względem budowy, od zwykłego dysku PC. Ma jakieś softwarowe dodatki związane z RAID, ale ja nie będę miał RAID. Kapka marketingu, trochę testów w popularnych NASach. Kolejna sprawa jest uwalony firmware i ponad 20ms czas dostępu. Przypuszczam, ze RED będzie w synology standardowo.

Samsung F3 pracuje mi 2 lata w rejestratorze cyfrowym.
  • Poziom 21  
    Kolego Wanderley9 mylisz sie co do dysku RED, może i twój samsung chodzi ci 2 lata ale jest on jeszcze zapewne ze starszej partii dysków. Znaczenie ma też ilość danych jaką dysk musi ogarnąć i jak często chodzi. Nowe dyski serii green to padaki, myślisz że czemu skrócili na nie gwarancje ?? :-).Dla przykładu zwykły dysk przy obiekcie gdzie jest 16 kamer padł po 3 miesiącach, potem wsadzili znów zwyklaka padł po 2 :-), zmieniłem im na AVGP i mija 8 miech spokoju.
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Wanderley9 napisał:
    rav_bt

Napisz mi jeszcze, czy można zapisywać w H.264 ? Są jakieś programy ogarniające tego typu pliki video w katalogu ? Chodzi mi o wyszukiwanie i widok podobny do tego z rejestratorów.

Tak można w kamerach BTICAM oraz TENVIS zapisywać na dysku w otoczeniu sieciowym z rozszerzeniem *.v264 w rozdzielczości 1280x720 30fps. Wyszukujemy oraz odtwarzamy pliki z poziomu Graficznego Interface-u Kamery. Wyszukiwanie nagrań jest wg daty....dostajemy listę nagrań z podziałem na godziny. Wielkość i czas nagrań można ustawić wg uznania. Jeśli chodzi o odtwarzanie Można ustawić prędkość odtwarzania od x1 do x8
    Player *.v264 jest wbudowany w serwer WWW kamery, jest też wersja instalacyjna na PC i można odtwarzać pliki jeśli kamera nie jest podłączona.

Poniżej zrzuty ekranu dla zapisu na dysku udostępnionym w otoczeniu sieciowym NFS.

Serwer NAS pod monitoring IP - Serwer NAS pod monitoring IP -