Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Access Virus KC - usterka sekcji Pitchbend

mi_nowak 16 Wrz 2013 11:53 1074 0
  • #1 16 Wrz 2013 11:53
    mi_nowak
    Poziom 1  

Opis usterki:
    Awaria objawia się tym, że po włączeniu urządzenia wartość Pitch w kilka sekund spada z 64 do 0. W tym czasie syntezator wysyła komunikaty midi. Zmiana wartości dotyczy wszystkich kanałów midi na syntezatorze, czyli zmienia sie ogólna tonacja sprzętu. Obecnie zauważyłem, że funkcja Pitch reaguje na Aftertouch (dotychczas takiej sytuacji nie było). Należy dodać, że kiedy kilka dni temu wystąpił problem, w
    urządzeniu nie było już potencjometru od pokrętła Pitch, gdyż był usunięty wcześniej, przy podobnej usterce.

Pytanie: co może być przyczyną usterki, jak można ją usunąć, kto może mi w tym pomóc?

Historia usterki:
    1. Kilka miesięcy temu: podobna usterka - Pitch spadał do niskich wartości i można było zauważyć jego drobne skoki.
    2. Wymontowanie pokrętła Pitchbend (wraz z całą sekcją, czyli z kółkiem Modulation).
    3. Usunięcie pokręteł spowodowało zanik usterki.
    4. Kilka dni temu usterka pojawiła się ponownie: najpierw syntezator zmieniał wartość Pitch, następnie w sposób ciągły zmieniał wartości o jeden stopień (wg protokołu midi) w górę i w dół wysyłając komunikaty midi.
    5. Hard Reset urządzenia.
    6. Po Twardym resecie objawy jak "opisie usterki".

0 0
  Szukaj w 5mln produktów