Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny podajnik do kubków

stuudent 16 Wrz 2013 12:38 1422 4
  • #1 16 Wrz 2013 12:38
    stuudent
    Poziom 2  

Witajcie!
    Nie wiem czy trafiłem do dobrego działu, ale mam następujące zagadnienie - automatycznie spuszczanie kubeczków o górnej średnicy 35mm, dolnej 25mm i wysokości 40mm, tak jak w automatach do kawy.
    Ciężko mi znaleźć informacje w jaki sposób to się dokładnie odbywa, muszę zbudować samemu takie urządzenie.
    Dysponuję drukarką 3D i w razie czego mogę sobie wydrukować jakieś części, tylko szczerze mówiąc potrzebuję koncepcji.

Jedną jaką mam to wytłoczenie śruby o odpowiednim skoku gwintu i obracanie śrubą za pomocą silnika krokowego, ale wydaje mi się że to jest strzał w stopę.

Mam inne koncepcje, ale są mgliste, może ktoś z Was ma doświadczenie z takimi tematami?

Urządzenie które powstaje będzie spuszczać kubeczki (kieliszki) na obrotowy talerz, które następnie będą napełniane pompą perlystatyczną (do kompletu brakuje mi jedynie tego podajnika..

Oczywiście gotowy "produkt" zaprezentuję na łamach elektrody :)

• #2 16 Wrz 2013 13:06
    badyl00
    Poziom 22  

W fabrycznym podajniku jest sześć specjalnych krzywek które trzymają kubek albo ściślej górną jego krawędź. Napędzane są za pomocą zwykłego silniczka z odpowiednim przełożeniem. Do tego jest mikroprzełącznik aby krzywki ustawiały się za każdym razem w tej samej pozycji.

• Pomocny post
    #3 16 Wrz 2013 13:23
    kindlar
    Poziom 36  

Nie wiem jak działa w automacie do napojów ale może tak.
    Kubki prowadzone są w róże naciętej z dwu stron. W nacięciach w pionie pracuje podajnik taśmowy na pasku z elementami bazującymi kołnierz kubka.
    Automatyczny podajnik do kubków Automatyczny podajnik do kubków

• #5 16 Wrz 2013 14:37
    stuudent
    Poziom 2  

Ok, stosowane profesjonalnie rozwiązania są masakrą do własnej konstrukcji, a zamówić pewnie takie urządzenie do małych kubków to i tak produkt na zamówienie, i cena pewnie będzie zabójcza.

kindlar, dzięki za sugestię, spróbuję skombinować coś takiego. Albo nawet z samą jedną zębatką i silnikiem krokowym na dole tulejki, może wystarczy!

badyl00, również dziękuję za cenne informacje :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME