Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 108 - klasyczny telefon komórkowy z Dual SIM za 29 dolarów

pseven 16 Wrz 2013 13:04 6660 19
  • Nokia 108 - klasyczny telefon komórkowy z Dual SIM za 29 dolarówFiński koncern NOKIA zapowiedział wprowadzenie do oferty nowego modelu telefonu komórkowego oznaczonego symbolem 108.

108 został w klasycznej obudowie typu candybar z fizyczną klawiaturą alfanumeryczną. W konstrukcji telefonu wykorzystano matrycę TFT o przekątnej 1,8 cala i natywnej rozdzielczości 128 x 160 pikseli.

Aparat pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Nokia OS S30+. Urządzenie posiada 4 MB pamięci RAM i gniazdo kart pamięci microSD obsługujące karty o pojemności do 32 GB.

W oprogramowaniu aparatu przewidziano m.in. szybkie udostępnianie zdjęć przez funkcję Slam i kultową grę Snake.

Nokia 108 - klasyczny telefon komórkowy z Dual SIM za 29 dolarów108 wyposażony zostały m.in. w: port microUSB 2.0, moduł Bluetooth, gniazdo karty pamięci microSD, gniazda dla 2 kart SIM, gniazdo ładowania, wyjście słuchawkowe, tuner FM, monofoniczny głośnik oraz kamerę VGA.

Zewnętrzne wymiary telefonu wynoszą około: 110 x 47 x 70 mm, a waga około 70 gramów. Urządzenia zasila akumulator typu BL-4C o pojemności 950 mAh, który, według producenta, pozwala na prawie 14 godzin rozmów w sieci 2G, 41 godzin odtwarzania muzyki i 25 dni pracy w trybie oczekiwania bez karty SIM.

Nokia 108 do sprzedaży trafić ma przed końcem 2013 roku w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 29 dolarów amerykańskich (ok. 90 zł). Aparat dostępny będzie w kolorach: czarnym, białym, czerwonym, żółtym i niebieskim.

Źródło:
    http://www.gsmarena.com/nokia_106_and_107_are_official_to_be_available_in_the_third_quarter-news-6619.php
    http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/108-dual-sim/specyfikacje/

• #2 16 Wrz 2013 15:43
    staś pytalski
    Poziom 30  

A ja chciałbym coś w stylu 3720c, bo ile można 100, 101, 105, 106, 109, 110, 111, 112, 113 itp.

• #3 16 Wrz 2013 16:06
    bartosz789
    Poziom 30  

pseven napisał:
    41 godzin odtwarzania muzyki

Przecież telefon nie posiada odtwarzania formatu .mp3 bądź innych.
    Z drugiej strony, gdyby był odtwarzacz .mp3 skusiłbym się na niego. :)

• #4 16 Wrz 2013 16:38
    staś pytalski
    Poziom 30  

bartosz789 napisał:
    Przecież telefon nie posiada odtwarzania formatu .mp3 bądź innych. Z drugiej strony, gdyby był odtwarzacz .mp3 skusiłbym się na niego. :)

Jak to nie odtwarza?

• #5 16 Wrz 2013 17:02
    pseven
    Tłumacz Redaktor

staś pytalski napisał:
    bartosz789 napisał:
    Przecież telefon nie posiada odtwarzania formatu .mp3 bądź innych. Z drugiej strony, gdyby był odtwarzacz .mp3 skusiłbym się na niego. :)

Jak to nie odtwarza?

Model 108 odtwarza zarówno pliki audio .mp3, jak i pliki video .mp4.

• #6 16 Wrz 2013 17:07
    mamakapcia
    Poziom 17  

Ale nie ma już fińskiego koncernu Nokia, jest tylko fabryka!

• #7 16 Wrz 2013 19:05
    cefaloid
    Poziom 30  

mamakapcia napisał:

A ma to dla Ciebie jakiekolwiek znaczenie?

• #8 16 Wrz 2013 20:42
    Jacek Rutkowski
    Poziom 23  

Witam,
    pierwsze źródło nic nie mówi o modelu 108 a w drugim brak informacji o złączu USB oraz

pseven napisał:
    25 dni pracy w trybie oczekiwania bez karty SIM.
    W/g http://www.nokia.com/pl-pl/produkty/telefony/108-dual-sim/specyfikacje/
    "Maksymalny czas gotowości z dwiema kartami SIM: 25 dni."

• #9 16 Wrz 2013 22:28
    logos2000
    Poziom 21  

Brakuje telefonów "pomiędzy", albo jakaś lipa z s40 (na co kupować nówki jak pełno dobrych starszych używek jest na tym systemie) albo WP i dotykowce.

Mam C5-00 na Symbian - świetny telefon! Nokia niestety zrezygnowała z tego co jest najlepsze czyli nowoczesnych klasyków. Teraz albo nowoczesność albo klasyka. Szkoda a telefonu nie zmienie przez najbliższe klika lat (3310 używałem przez 5 lat i byłem zadowolony, póżniej 3110c przez 2 lata w końcu trafiłem na prawie ideał C5-00).

• #10 17 Wrz 2013 01:00
    McMonster
    Poziom 32  

mamakapcia napisał:

Nokia jest i ma się dobrze. I wbrew temu, o czym huczą wszystkie media od kilku dni, wciąż produkuje i sprzedaje telefony. Formalnie sprzedaż nie została sfinalizowana, może to potrwać jeszcze trochę.

• #11 17 Wrz 2013 08:00
    cefaloid
    Poziom 30  

McMonster napisał:
    mamakapcia napisał:

Nokia jest i ma się dobrze. I wbrew temu, o czym huczą wszystkie media od kilku dni, wciąż produkuje i sprzedaje telefony. Formalnie sprzedaż nie została sfinalizowana, może to potrwać jeszcze trochę.

Możecie mnie koledzy olśnić czemu uważacie że zakup Nokii przez Microsoft to jakiś tam koniec?
    Czy Wy, jak kupujecie sobie np samochód, to też po to by go obtłuc młotem i podpalić? Oczywiście, że nie. Czemu więc tak myślicie o Microsofcie?
    Jak dla mnie hejterzy wpoili wam, że Microsoft to zło "bo tak". A oni kupując tego bankruta zwanego Nokia tak naprawdę go ratują. To szansa by Nokia znów była marką. Szansa a nie przeszkoda. Gdyby ich nie kupili to jedyna nowość Nokii to by był syndyk masy upadłościowej.

Microsoft ratuje Nokie przed tragedią a nie ją powoduje. Volvo jest np chińskie i co? Zniszczyli? Robią "chińską tandetę"? Nie. A tak to by zaliczyli bankructwo. A że kto inny zabierze zyski, co nas to obchodzi? Nie jest i nie był to firma z Polski i czy przed czy po zakupie i tak guzik z ich zysków mieliśmy.

• #12 17 Wrz 2013 08:21
    laser890
    Poziom 24  

Nawet dobry pomysł z tym telefonem. Tani, ma trochę funkcji. Jednak mogli by dać mocniejszą baterię. To były czasy gdy miało się nokię i 2 tygodnie się jej nie ładowało a ta dalej działała.

• #13 17 Wrz 2013 20:35
    McMonster
    Poziom 32  

laser890 napisał:
    Nawet dobry pomysł z tym telefonem. Tani, ma trochę funkcji. Jednak mogli by dać mocniejszą baterię. To były czasy gdy miało się nokię i 2 tygodnie się jej nie ładowało a ta dalej działała.

Przetestowałem niedawno nową Lumię 620 i przy normalnym używaniu przetrwała tydzień, a może z dzień by jeszcze uciągnęła, ale podłączyłem ją do ładowarki. Jak na smartfona to niezły wynik. A że dzisiaj ją odebrałem drugi raz z serwisu i dalej szwankuje, to inna sprawa... ;-]

• #14 18 Wrz 2013 09:59
    elemen_th
    Poziom 29  

McMonster napisał:
    Przetestowałem niedawno nową Lumię 620 i przy normalnym używaniu przetrwała tydzień
    Dobrze Cię poniosło co? Miałem taką co czekała na kod unlocka, naładowałem na fulla i zapomniałem wyłączyć, leżała w szufladzie i po 4 dniach zaczęła piszczeć, że bateria pada, telefon bez karty sim.

• #15 18 Wrz 2013 12:47
    446657
    Użytkownik usunął konto  
  • #16 18 Wrz 2013 17:22
    McMonster
    Poziom 32  

elemen_th napisał:
    McMonster napisał:
    Przetestowałem niedawno nową Lumię 620 i przy normalnym używaniu przetrwała tydzień
    Dobrze Cię poniosło co? Miałem taką co czekała na kod unlocka, naładowałem na fulla i zapomniałem wyłączyć, leżała w szufladzie i po 4 dniach zaczęła piszczeć, że bateria pada, telefon bez karty sim.

Nie poniosło mnie, tyle wytrzymała, oczywiście przy wyłączonych BT, NFC, WiFi, lokalizacji i danych pakietowych. Z włożonym SIMem i połączeniem z siecią. Przez ten tydzień odebrałem i wysłałem ze cztery SMSy, odebrałem krótkie połączenie i codziennie budzik włączony.

• #17 31 Sty 2014 12:11
    sq6ncr
    Poziom 2  

Właśnie testuję tą Nokię, bardzo fajny fon - klasyk, szkoda tylko, że bluetooth tylko obiekty może wysyłać, mogliby dodać obsługę słuchawki no i mp3 mogłoby trochę lepej foldery obsługiwać.

• #18 01 Lut 2014 11:19
    sq6ncr
    Poziom 2  

Jak jest w tym telefonie z obsługą plików video MP4 bo wywala mi w telefonie nieprawidłowy format pliku , pliki video 3gp sa poprawnie odtwarzne ? (oba typy plików zgodnie ze specyfikacją Noki 108 powinny być odczytywane )

• #19 16 Mar 2014 10:53
    sympatic
    Poziom 1  

Jeśli telefon ma być używany tylko do rozmów - jak w moim przypadku - bardzo polecam tani telefon Nokia 112 - dual sim - bateria trzyma ok tygodnia przy naprawdę godzinnych rozmowach dziennie - mam taryfę nielimitowane rozmowy.

• #20 09 Kwi 2014 00:08
    kober_
    Poziom 10  

sq6ncr napisał:
    Właśnie testuję tą Nokię, bardzo fajny fon - klasyk, szkoda tylko, że bluetooth tylko obiekty może wysyłać, mogliby dodać obsługę słuchawki no i mp3 mogłoby trochę lepej foldery obsługiwać.

Witam,
    Czy udało Ci się przesłać via bluetoth coś z tego telefonu na komputer?
    Mam problem z parowaniem - nokia108 <-> win7.
    W kompie widzę telefon, ale tel nie widzi komputera.
    Oczywiście i komputer i Nokia widzą inne telefony - np. androida.

Udaje się połączyć, udaje się wpisać kod w telefonie(wysłany z windowsa)... no i to wszystko. W telefonie nie widać komputera w znanych urządzeniach, tak jak by nie był sparowany.

Nie mam doświadczenia z Nokią, a w dodatku z taką co ma okrojony BT.
    Czy trzeba coś w windowsie instalować żeby to działało?
    Czy w ogóle da się coś z telefonu na komputer przesłać?