Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

silnik do wanny - zwarcie(spuchnięty wirnik)

16 Wrz 2013 13:45 1791 3
  • Poziom 7  
    witam
    (na początek przepraszam jeśli to nie ten dział to proszę mnie przenieść)
    mam problem z silnikiem od wanny z hydromasażem,wirnik kręci bardzo lekko,ale po rozmontowaniu widać jak w jednym miejscu jest lekko spuchnięty i po podłączeniu iskrzy jak cholera.gość co naprawia silniki mówi,że to nie rozbieralne i trzeba nowy tylko od czego,bo marka wanny znana,ale model nie pamiętam bo wanna ma już ok 8-9lat może od czegoś innego będzie pasowało(podobny jest jak w odkurzaczu)wstawię fotki to może ktoś pomoże w sprawie
    dziękuję za wszelkie info
  • Poziom 15  
    pikul123 napisał:
    po rozmontowaniu widać jak w jednym miejscu jest lekko spuchnięty

rozumiem że "spuchnięty" jest komutator i to z niego się iskrzy,
    jeśli tak i da się wymontować wirnik to można go oddać do wymiany komutatora i przezwojenia
  • Poziom 7  
    no właśnie nie da się go wymontować bo jest nierozbieralny,ale kupiłem silnik od odkurzacza o podobnych parametrach z podwójną turbiną(przeważnie w większości jest jedna turbina),przerobiłem mocowania i jest gitara :-) kosztowało mnie to ok 150zł,natomiast firma od której kupiłem wannę zaproponowała mi silnik w cenie 650zł netto !!!! zdzierstwo w biały dzień.więc może będzie to dla innych przestroga i podpowiedź co robić w danej sytuacji....
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Jasne... Tylko, że uszkodzony silnik od wanny z hydromasażem jest/był w II klasie ochronności, a ten od odkurzacza jest w I klasie. Jesteś na dobrej drodze aby kogoś poraził prąd...
    Nie radzę igrać i eksperymentować z ochroną przeciwporażeniową - klasami ochronności, bo to może się bardzo źle skończyć.

Cytat:
    kosztowało mnie to ok 150zł,natomiast firma od której kupiłem wannę zaproponowała mi silnik w cenie 650zł netto !!!! zdzierstwo w biały dzień

Ciekawe co powiesz, jak dzięki twojej przeróbce kogoś porazi prąd, w konsekwencji- straci życie...

Temat jako przestroga- fuszerka w całej okazałości, igranie z życiem w miejscu, gdzie zagrożenie porażenia prądem jest bardzo duże- wilgoć, woda...