Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 307 2.4d - Przeskoczył rozrząd w mercedesie 2.4d

16 Wrz 2013 14:09 5685 23
  • Poziom 9  
    Witam odpalałem swoją kaczkę z dwójki i coś nagle chrupnęło chodzi jak traktor i dymi strasznie z filtra powietrza podejrzewam ze przeskoczył rozrząd ma ktoś schemat rozrządu 2.4d ?
  • Poziom 27  
    Aż tak łatwo rozrząd nie przeskakuje, łańcuch musiał być już rozciągnięty, wymień łańcuch, a teraz nie odpalaj silnika więcej.
    A ustawienie rozrządu to tak, wałek rozrządu na znak, wtedy na wale korbowym ma wskazywać OT, tak jest w OM601 OM602 OM603. Tu w 240D pewnie też... ale niech ktoś to powtwierdzi.
  • Poziom 32  
    Jeszcze pompę trzeba wyjąć żeby ustawić.
  • Poziom 9  
    On odpala ale jak traktor chodzi , zauważyłem ze jest przestawiony o 5-8 stopni i luzuje się łańcuch jak cofam wałem na punkt czy tak ma być ? czy ślizg napinacza mi pękł ?
  • Poziom 27  
    Nie wolno cofać wału !! Kręcić tylko zgodnie ze wskazówkami zegara. I nie odpalaj silnika, wymień łańcuch, bo jak tłok walnie w zawór to... i tak miałeś dużo szczęścia.
  • Poziom 32  
    Łancuch wymienisz na zapinkę.
  • Poziom 31  
    Ustaw ręcznie wałek rozrządu na znak. Wtedy odczytaj stopień przestawienia na kole pasowym. Inna sprawa to przeskoczenie łańcucha. Tu problemem nie będzie tyle sam łańcuch co zjechane koła. A żeby to zrobić to trzeba mieć trochę czasu, i sporo pojęcia co i jak demontować i ustawić.
    Na twoim miejscu jednak najpierw sprawdziłbym sam wałek rozrządu np: czy nie wyłamało go z łożysk - wyłamało samych łożysk /podpór/.
  • Poziom 27  
    toku74 napisał:
    Ustaw ręcznie wałek rozrządu na znak. Wtedy odczytaj stopień przestawienia na kole pasowym

Z tego co pamiętam to max. wychylenie 7 st. jak więcej łańcuch wymieniaj bo rozciągnięty.
  • Poziom 9  
    Dziś zabrałem do sprawdzania co jest z moim silnikiem wziełem do tego maistra od tego typu silników dowiedziałem się kilku nowych rzeczy a mianowicie ze mam silnik 2.3 a nie 2.4 i ze rozrząd jest ustawiony prawidłowo tylko dziwnie badzo luźny łańcuch , usłyszałem diagnozę ze albo rozsypał się tłok albo szklanki miał ktoś taki przypadek ?
  • Poziom 20  
    Hałasuje jeden cylinder czy wszystkie?
  • Poziom 9  
    Ciężko powiedzieć bo nie odpalałem go więcej bo strasznie walił i szedł silny dym z filtra powietrza
  • Poziom 31  
    Buli B5 napisał:
    Dziś zabrałem do sprawdzania co jest z moim silnikiem wziełem do tego maistra od tego typu silników dowiedziałem się kilku nowych rzeczy a mianowicie ze mam silnik 2.3 a nie 2.4 i ze rozrząd jest ustawiony prawidłowo tylko dziwnie badzo luźny łańcuch , usłyszałem diagnozę ze albo rozsypał się tłok albo szklanki miał ktoś taki przypadek ?

Jakie szklanki? Spradź obsadzenie wałka rozrządu.
  • Poziom 9  
    Okazało się że jest luźny łańcuch przez to że napinacz się uszkodził podłożyłem większe kuleczki i jest ok chodzi ładnie, tylko mam dziwny dźwięk jak by nakrętka wpadła i lata się obija , co to może być miał tak ktoś ?
    Rozkręciłem już obudowę rozrządu miskę i nic nie widać
  • Poziom 39  
    Buli B5 napisał:
    Okazało się że jest luźny łańcuch przez to że napinacz się uszkodził podłożyłem większe kuleczki
    Jakie kuleczki i pod co podłożyłeś?
  • Poziom 9  
    W napinaczu w środku
  • Poziom 20  
    Buli B5 napisał:
    Rozkręciłem już obudowę rozrządu miskę i nic nie widać
    Nie wytarł Ci łańcuch pokrywy?
  • Poziom 9  
    Właśnie że niema jakichkolwiek widocznych śladów otarć itd , zastanawiam się czy łańcuch nie wydawał takiego dzwięku uderzając o prowadzenie bo mam jeszcze delikatny luz , Wymienie dziś łańcuch i napinacz by to wykluczyć
  • Poziom 20  
    Możesz mieć ślizgi stwardniałe , to wtedy będzie hałasować.
  • Poziom 37  
    tomek70 napisał:
    Możesz mieć ślizgi stwardniałe , to wtedy będzie hałasować.

Że co???
    Hałasować też może „fala”.
  • Poziom 39  
    tomek70 napisał:
    Możesz mieć ślizgi stwardniałe
    Nowe są miękkie twoim zdaniem.

Dodano po 1 [minuty]:

Buli B5 napisał:
    Wymienie dziś łańcuch i napinacz by to wykluczyć
    Mądra decyzja.
  • Poziom 9  
    Wymieniłem sam napinacz i jest super !! CICHO !! okazało się ze stary napinacz się przytarł i się blokował . . Dziad jeden tyle nerwów
  • Poziom 39  
    Buli B5 napisał:
    Dziś zabrałem do sprawdzania co jest z moim silnikiem wziełem do tego maistra od tego typu silników
    Buli B5 napisał:
    tylko dziwnie badzo luźny łańcuch , usłyszałem diagnozę ze albo rozsypał się tłok albo szklanki miał ktoś taki przypadek ?
    Ciekawa diagnoza.
  • Poziom 9  
    Diagnoza postawiona przez mechanika była dla mnie dziwna , a że jestem uparty ,to sam szukałem co się uszkodziło. Problemem okazał się napinacz (Uszkodził się ) koszt nowego 320zł i wszystko jest ok !:D