Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

msi gp70 - szukam programu do

16 Wrz 2013 16:05 2283 6
  • Poziom 9  
    Witam kupiłem laptopa msi gp70, według opisu aledrogo jak i na stronie producenta ma on dysk hybrydowy 1TB+24GB ssd,
    zainstalowałem win7 ultimate 64bit.
    Moje pytanie brzmi jak sprawdzić czy faktycznie ma on hybryde ??[img]
    Dysk to : WDC WD10J13T-22C , po wklepaniu do googla nic nie znajduje, czy da się sprawdzić w jakim stopniu używany jest dysk ssd ?

W programie Aida 64 gdy kline na dyski fizyczne->raport
    na końcu raportu mam informacje:
    HDD ATA WDC WD10J13T-22C SCSI Disk Device
    HDD WDC WD10J13T-22C9UT0
    Motherboard 63-0100-000001-00101111-041312-Chipset$0AAAA000_E1758IMS VER:4.09
    Motherboard DMIMOBO: Micro-Star International Co., Ltd. MS-1758
    Motherboard DMISYS: Micro-Star International Co., Ltd. GP70 2OD
    Motherboard Unknown
    SSD ATA WDC WD10J13T-22C SCSI Disk Device
    SSD WDC WD10J13T-22C9UT0
    W skrócie: jak mogę oczami moimi zobaczyć ten 24GB dysk/partycje ssd ?? jaki program czy inny sposób?
  • Poziom 1  
    Również kupiłem laptopa MSI GP70 z tym dyskiem i też mam ten sam problem. Mam zainstalowany Win 7 64bit Home Premium. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć wbudowanego dysku SSD (24GB). Nie ma go nawet w zarządzaniu dyskami. Tak jakby nie istniał. W dodatku przy próbie instalowania sterowników do dysku (z płyty dołączonej do laptopa) - WDBOOST - otrzymuję taki komunikat:
    Code:
    Cannot continue the installation. No valid Western Digital SSHD has been found.

WD10J13T-22C9UT0     Unsupported disk structure.
    Error code: 10

Czy może to być spowodowane tym, że domyślny sterownik od Microsoft'u nie obsługuje tego dodatkowego dysku SSD?
  • Poziom 9  
    żeby było śmiesznie po tygodniu padł mi dysk twardy, dzisiaj dopiero dostarczyli mi sprzęt po wymianie dysku.

Problem pozostał, u mnie z kolei podczas próby instalacji WD BOOST na Win7 64bit Ultimate dostaje taki komunikat :

Cannot continue, the installation. No valid Western Digital SSHD has been found.
    WD10J13T-22C9UT0 MBR partition full.
    Completion code: 3

Ktoś wie gdzie popełniam błąd ?
  • Poziom 43  
    beliar168 napisał:

Tu jest kłopot.
  • Poziom 9  
    adamadi33 napisał:
    beliar168 napisał:

Tu jest kłopot.

Skoro wiesz gdzie leży problem, to może wiesz jak go ugryźć ?
  • Poziom 9  
    Nie jestem znawcą od SSHD, ale z idei ta dodatkowa pamięć SSD jest przezroczysta dla użytkownika.

To sam dysk decyduje co tam przekopiować/usunąć (zazwyczaj często użytkowane pliki), więc jakbyś coś tam modyfikował ręcznie byłby problem (coś ala pamięć RAM). Dlatego partycja SSD jest zabezpieczona przed zapisem ręcznym.

Domyślam się, że Win na zwykłym dysku zainstaluje się bez problemu, a jak wybierasz partycję hybrydową to dostajesz błąd...

• Poziom 1  
    Otrzymałem taką odpowiedź z serwisu MSI:
    Dysk ssd 24GB służy do zwiększenia wydajności podstawowego dysku magnetycznego. Nie jest on dostępny dla użytkownika. Dysk ssd jest wykorzystywany jako buffor dla dysku magnetycznego.