Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Długie uruchamianie systemu - zasobów sieciowych

16 Wrz 2013 16:23 4623 25
  • Poziom 9  
    Witam
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu co może być przyczyną długiego uruchamiania systemu.
    Problem:
    Po uruchomieniu Windowsa zaczynają ładować się programy i kiedy mają sie załadować połączenia sieciowe wszystko się zatrzymuje na około 2-3 minuty po czym ikony od połączenia sieciowego wskakują normalnie i wszystko działa. W tym czasie nie można nic zrobić a jeśli próbuję coś włączyć to jest klepsydra i trzeba odczekać.
    Podjęte działania:
    Pousuwałem z autostartu wszystkie niepotrzebne programy. Próbowałem wyłączać firewall i antywirusa, po wyłączeniu reakcja jest ta sama. Połączenie sieciowe internetowe skonfigurowane pod router, podłączone bezpośrednio do komputera ta sama reakcja, bez zmian. Nie jest to wina ustawień sieci ani dostawcy bo na innym komputerze jest ok. Sterowniki od grafiki przeinstalowane, karta sieciowa usuwana i instalowana od nowa. Bez zmian.
    Komputer:
    Intel Core 2 Duo, 2 GB ram, Windows XP SP2.
    Programy jakie sie ładują to ESET, Malawarebytes, sterowniki drukarki Samsung.
    Wszystko było wyłączna i problem jest nadal.
  • Poziom 25  
    Podaj całą specyfikację komputera, włącznie z modelem dysku.

Jak dla mnie to albo wolny dysk, albo zaśmiecony dysk.
  • Poziom 9  
    Dysk czyszczony CCleaner'em, miejsca też jest sporo więc nie sądze że to może być przyczyną tak długiego oczekiwania.
    IntelCore 2 Duo E4500 2,2 Ghz
    Ram 2 GB DDR2
    Dysk WDC WD3200AAKS-00B3A0
    Grafika ATI Radeon HD 2600 XT 256MB
    Płyta ASUS P5KR
    Karta sieciowa Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000Base-T Controller
  • Poziom 25  
    Pokaż screen z programu Crystal Disk Info.
  • Poziom 36  
    Spróbuj wyłączyć usługę, udostępniania plików i drukarek w sieciach Microsoft.
  • Poziom 9  
    Screen z Crystal Disk Info:

Dodano po 10 [minuty]:

Usługa Serwer oraz przeglądarka komputera wyłączone
    Udostępnianie plików odznaczone także we właściwościach połączenia sieciowego.
    Bez zmian.
  • Poziom 43  
    luka-ss napisał:
    Programy jakie sie ładują to ESET, Malawarebytes, sterowniki drukarki Samsung.

Ale one ładują się już po przestoju mam rozumieć.
    Uważam, że to jakiś soft to robi.
    Jaki masz jeszcze soft zainstalowany?
    Robaki również mogą to powodować, proponuję skan:
    adwcleaner, cureit i mbam.
    Wklej logi.

Ja ostatnio walczę z przestojem ale wcześniej przy użyciu BootVis.
    U mnie 43sek stoi na Logon+serv.
    Zainsaluj sobie bootvis jak już usuniesz robaki i użyj w nim funkcji "nagrywania" startu systemu.
    Usług żadnych nie wyłączałeś?
    Wpisz w uruchom "services.msc" i daj screen co tam masz w usługach.

Dodano po 12 [sekundy]:

ps. dysk sprawny.
  • Poziom 36  
    Jeśli podczas uruchamiania przewód sieciowy jest podłączony, lub w ogóle sieć aktywna to, rozłącz i sprawdź czas uruchamiania.
  • Poziom 9  
    Usługi:
    Długie uruchamianie systemu - zasobów sieciowych Długie uruchamianie systemu - zasobów sieciowych Długie uruchamianie systemu - zasobów sieciowych

Nie wiem jak uruchomić opcję nagrywania startu w BootVis. Uruchomiłem Trace > Next Boot + Drivers Delays:

Odlącze jeszcze kabel sieciowy i sprawdzę co sie będzie działo.

Log z AdwCleaner:
    [/syntax]
  • Poziom 9  
    Po odłączeniu kabla sieciowego jest ten sam przestój. Ładują sie ikonki normalnie po czym jest przestój i ładują sie połączenia sieciowe jako ostatnie.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Odłącz wszystko co masz na usb
    W usługach sporo śmiecia ale sprawdźmy w ogóle, czy to wina usług:
    w uruchom wpisz msconfig
    odptaszkuj "załaduj usługi systemowe" i uruchom ponownie.
    Jest przestój?
  • Poziom 9  
    Po odznaczeniu "załaduj usługi systemowe" system długo się uruchamiał jeszcze przed samym pulpitem. Potem nie załadowały się połączenia sieciowe wogóle i nie było sieci. Natomiast po odznaczeniu tylko "załaduj elementy startowe" tak jak u Ciebie na screenie nadal jest przestój.
  • Poziom 43  
    luka-ss napisał:
    Potem nie załadowały się połączenia sieciowe wogóle i nie było sieci.

Ale w miejscu, gdzie wcześniej był przestój go nie było?

luka-ss napisał:
    Natomiast po odznaczeniu tylko "załaduj elementy startowe" tak jak u Ciebie na screenie nadal jest przestój.

to nieistotne dla tematu - (najlepiej jakby nic nie było w autostarcie).
  • Poziom 9  
    Teoretycznie nie było przestoju bo załadowały się dwie ikony i potem już nic, wiec skoro połączenia sieciowe się nie ładowały wcale to nie było przestoju. Nie działały wtedy żadne połączenia.

Dodano po 2 [minuty]:

Moim zdaniem połączenia sieciowe długo się ładują wiec skoro nie uruchamiały się w ogóle to nie było jakby problemu.
  • Poziom 43  
    luka-ss napisał:
    Moim zdaniem połączenia sieciowe długo się ładują wiec skoro nie uruchamiały się w ogóle to nie było jakby problemu.

Jakby.
    Albo wyłączyła się przy okazji usługa, która tak długo się ładuje przed nimi.

Tak, czy siak - wygooglaj sobie listę niezbędnych usług i resztę wyłącz.
    Daj jeszcze screeny z właściwości tych połączeń sieciowych, może wystarczy wyłączyć jakieś udostępnianie plików i drukarek, Qos i tunelowanie.
  • Moderator na urlopie...
    Odinstaluj ESETa na próbę i zobaczysz że wszystko wróci do normy. To on ładuje dość sporo zabezpieczeń plus sprawdza aktualizacje, nie tylko swoje, ale i windowsa, te które są dla niego niezbędne do pracy.

Wyłączanie programów w autostart nie przyniesie oczekiwanych wyników. To samo dotyczy usług.
  • Poziom 9  
    swiercm napisał:
    Odinstaluj ESETa na próbę i zobaczysz że wszystko wróci do normy. To on ładuje dość sporo zabezpieczeń plus sprawdza aktualizacje, nie tylko swoje, ale i windowsa, te które są dla niego niezbędne do pracy.

Czy całkowite wyłączenie ESETa w autostarcie nie wystarczy żeby nie ładował aktualizacji i zabezpieczeń i zeby sprawdzić czy jest poprawa?
    Czy muszę go całkowicie usunąć żeby nic nie ładował ?

Dodano po 22 [minuty]:

safbot1st napisał:
    luka-ss napisał:

Jakby.
    Albo wyłączyła się przy okazji usługa, która tak długo się ładuje przed nimi.

Tak, czy siak - wygooglaj sobie listę niezbędnych usług i resztę wyłącz.
    Daj jeszcze screeny z właściwości tych połączeń sieciowych, może wystarczy wyłączyć jakieś udostępnianie plików i drukarek, Qos i tunelowanie.

Wyłączałem już te usługi.
  • Poziom 36  
    W pierwszym poście pisałeś, że wyłączałeś antywirusa w autostarcie - albo - ja to źle interpretuje. Daj w załączniku oba pliki dziennika zdarzeń. Aplikacja i system.
  • Poziom 9  
    beo napisał:
    W pierwszym poście pisałeś, że wyłączałeś antywirusa w autostarcie - albo - ja to źle interpretuje. Daj w załączniku oba pliki dziennika zdarzeń. Aplikacja i system.

Tak wyłączałem Eset w autostarcie i nic to nie dało, dlatego pytałem czy wyłączenie ESETa w autostarcie nie wystarczy żeby nie ładował aktualizacji i zabezpieczeń czy trzeba do tego całkiem go odinstalować bo może nadal cos pracuje, mimo wyłączenia w autostarcie.

W każdym razie wyłączenie Eset w autostarcie nie pomaga.
  • Poziom 36  
    Zapisz pliki z właściwym rozszerzeniem evt i po spakowaniu rar'em np, daj jako załącznik.Rzut oka i widać, że sporo update'ów się załącza. Skype i innych programów. Możliwe, że powiązane ze sobą usługi, nie startują jak należy, bądź w ogóle ich nie ma. Taki widok dziennika, nie daje mozliwości głębszego zgłębienia informacji, dlatego potrzebny jest oryginalny format zapisu.
  • Poziom 9  
    swiercm napisał:
    Odinstaluj zupełnie ESETa. Wyłączenie go w autostart nie wyłacza wszystkiego.
    Potem go zainstalujesz.

Odinstalowałem Eseta, żadnej poprawy, przestój nadal występuje.

Pliki evt z dziennika zdarzeń:
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    swiercm nie trzeba usuwać oprogramowania, aby je całkowicie deaktywować. Pomijając już fakt, iż często usuwając dany program, zapominamy o jego ewentualnie występujących sterownikach nie zgodnych z plug and play, których nie możność późniejszego załadowania, właśnie wydłuża czas startu. I tu jest właśnie tego problem. Google update - brak możliwości startu. Do usunięcia Adobe flash, i aktualizacja. Także sterowniki HP, powodują błędy. Więc też usunąć i aktualizacja. Dodatkowo przydał by się skan OTL. Podejrzenie Adware - ale tu pewnosći nie mam. Dla eset'a w trybie awaryjnym użycie: (tylko w razie kłopotów z usunięciem wszelakich pozostałości) http://kb.eset.com/esetkb/index?page=content&id=SOLN2289 Ponad dwie minuty, zajmuje próba uruchomienia sterownika aparatu cyfrowego, bądź skanera. Aktualizacja do SP3, by się przydała.
  • Poziom 9  
    Odinstalowanie sterowników HP i całego oprogramowania HP rozwiązało problem. Drukarki HP od pewnego czasu już nie posiadam a zapomniałem ze w systemie nie została odinstalowana.
    Google updater też wyrzuciłem.
    Mam jeszcze kilka wersji Framework 2.0, 3.0, 3.5 i 4.0 z rożnymi service packami.
    Pytanie czy wszystkie sa potrzebne? Niektóre programy chyba nie obsługują nowszych i na odwrót.

Skany OTL, jakby jeszcze ktoś mógł zerknąć i zobaczyć co wyrzucić, będę wdzięczny.