Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DV7-3112SA - Po włączeniu czarny ekran,2x migające diody (BIOS)?

16 Wrz 2013 16:36 8340 10
  • Poziom 9  
    Witam. Mam kłopotek z laptopem HP Pavilion DV7-3112SA. Po włączeniu laptopa nic nie pojawia się na ekranie (ciemność widzę ciemność), cały panel przycisków multumedialnych jest podświetlony, właczenie z przyciskiem wł/wył touchpada oraz kontrolką POWER, słysze że wentylator kręci natomiast lampka obok CAPS LOCK-a oraz zaraz nad klawiaturą numeryczna miga 2 x blink. W pierwszej kolejności pomyslalem że to coś z układem graficznym ale na stronie HP-ka przeczytałem że 2 x blink dotyczy problemu z BIOS-em. Wyciagnąlem bateryjke CMOS na kilkanascie minut ale to nic nie pomogło. Próbowałem także wyciągnąć baterię oraz sprawdziłem lapka na innym oryginalnym zasilaczu do HP-ka. Memorki też podmieniałem. Skończyły mi sie pomysły... może jakaś mądra głowa coś wniesie do tematu. Dzięki

• Spec od komputerów
    Z tymi kodami różnie bywa... Z mojej praktyki - mniej niż 50% to prawidłowe wskazanie usterki. Dwukrotne miganie teoretycznie wskazuje usterkę biosu, jednak w praktyce może to być cokolwiek innego.
    Poszukaj informacji na temat crisis bios recovery - jeśli laptop to obsługuje - być może uda Ci się ożywić laptopa.
    Jeśli nie - na początek programator i wgranie biosu.
  • Spec od komputerów
    Na początek wgraj wsad kości programatorem.
  • Poziom 9  
    Dzięki za cynk ski1977 wyglada na to że crisis bios recovery to może być dobry trop bo ten model laptopa najwyraźniej go obsługuje. Utknałem jednak w martwym punkcie. Obczaiłem stronke gdzie pisze jak to zrobić do modeli DV6 i DV9 z stacji dyskietek na USB jednak mój bios: http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp47501-48000/sp47531.exe ma ponad 2MB (więc nie wejdzie na dyskietke) i jest w formacie *.FD Tak więc udało mi się obczaić zamiast dyskietki wrzucic ten program na pendriva 256MB. Wszystko spoko tylko nie wiem co mam zrobić z nazwa pliku biosu. W oryginalej wersji musi miec nazwe: "BIOS.wph'' ale to nie dziala (włączam laptopa na samy zasilaczu, przytrzymujac kalwisze "Windows logo+B" chwile miga pendrive i caly komp sie wylacza) [tu: http://www.elvikom.pl/forum/viewtopic.php?f=213&t=18476&view=print ktos pisze ze po prostu program nie widzi pliku). Nie bardzo wiem co mam z tym plikiem BIOSU zrobic.

• Spec od komputerów
    na_gore_jedzie napisał:
    "BIOS.wph'

to nazwa dla Phoenix Crisis Disk.

Sformatuj pendriva w fat i wrzuć plik z oryginalną nazwą, jak nie pomoże zmień nazwę na A.bin.
    Na pendrive ma być tylko jeden plik, więc próbuj po kolei.
  • Spec od komputerów
    Najlepiej w zewnętrznym programatorze kość przeprogramować.
  • Poziom 9  
    sky1977 - nie niestety żadnej nazwy nie chwyta (robie coś źle?) czy wielkość liter ma znaczenie?
    boto1234567 - nie mam programatora (co wiecej nie mam pojecia jak to sie robi)

• Spec od komputerów
    Wielkość liter ma znaczenie.
    Był na tym forum wątek, z gotowymi wsadami i opisem.

Kody błyskowe nie są pewne - więc równie dobrze może być inna przyczyna nie działania. Warto jednak spróbować z crisis.
  • Poziom 9  
    Bawiliśmy się trochę z tym laptopem i poczyniliśmy jakieś postępy jednak znów jesteśmy w kropce...
    Najlepsze wyniki dał nam format pendrive`a do FAT32, następnie bezpośrednie kopiowanie oyginalnego BIOS-u na pamięc falsh (bez uzycia programu crisisdisk - WINCRIS.EXE) , następnie zmiana nazwy pliku na *.bin (przy czym "*" oznacza nazwę ''platform name'' wyciagnieta z pliku platform.ini znajdującą się w pliku BIOSU np. 3635.bin - jest tam 6 wpisów). Po takiej procedurze mamy w końcu sygnały dźwiękowe, coś się ładuje mryga diodka odczytu na pendrive (ok 20-30) po czym następuje restart i dupa zbita... wciąż mamy 2xblink taki sam jak na początku. Czy to oznacza że to nie jest wina BIOS-u?..ze może cos z płyta jest nie tak? (cry)

• Spec od komputerów
    Jak pisałem na początku te kody nie zawsze pokrywają się z rzeczywistą usterką.
    Najpewniej jest wgrać bios programatorem - inaczej trudno zgadywać, czy recovery się nie udało, czy jest inna usterka.
    Zdarzają się też uszkodzenia kości - wtedy tylko wymiana i programowanie.

Oczywiście usterka może leżeć też w innym miejscu.
  • Poziom 1  
    Witam mam problem z przeinstalowaniem w HP Pavilion DV7-3112sa systemu z Windows 7 na Windows XP. Pojawia mi się niebieski ekran z informacją czy na dysku jest wystarczająco dużo miejsca (dysk jest wielkości 320GB),zaktualizować Bios i informacje techniczne:

*** STOP: 0X0000007E (0xc0000005, 0xF73B8D66, 0xF78D1EA0, 0xF78D1B9c)

*** acpi.sys - Address F73B8D66 base at F73AD000, DateStamp 48025B1

Bardzo bym prosił o pomoc i poradę co mam z takim problemem zrobić.

Informację proszę wysyłać na konto e-mailowe: duran6(malpa)op.pl