Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VB - Automatyczne wstawianie daty i godziny z zegara systemowego

kedarkk 16 Wrz 2013 16:40 4218 6
  • #1 16 Wrz 2013 16:40
    kedarkk
    Poziom 9  

Witam
    Mam mały problem, na co dzień nie zajmuję się programowaniem a mam napisać mały programik większość zrobiłem ale nie mogę znaleźć dalszych opcji.
    Mianowicie do arkusza VB wstawiłem pole ComboBox wpisałem to co potrzebne czyli jakie zadania zostały zrobione i teraz potrzebuję aby obok w polu RichTextBox1 (może źle wybrałem to proszę mnie poprawić) przy wyborze opcji z ComboBox automatycznie wstawiła mi się data i godzina systemowa.
    Oczywiście tych pól jest Combo jest więcej ale ta jest jako pierwsza i po wyborze jej chcę aby się uzupełniała godziną i datą.

Kolejna sprawa jeśli wybiorę wszystkie opcję z list rozwijalnych chciałbym zapisać to w postaci tabeli w tym samym oknie poniżej. Dla każdej z opcji wybrałem Label i to jest automatycznie uzupełniane i działa (oprócz daty i godziny) teraz jeśli wybiorę button o nazwie Wprowadź oczywiście działa ale jeśli chcę kolejny raz wybrać jakaś opcję to ona nadpisuje się na tą poprzednią. Jak zrobić aby było to w formie listy.
    Poniżej kod przycisku "Wprowadź"

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

oraz kod dla Label jest ich 5 dla każdego Labela jest przypisany odpowiedni ComboBox
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Pozdrawiam i czekam na info

0 6
  • #2 16 Wrz 2013 21:09
    cepelia
    Poziom 20  

nie bardzo wiem co chcesz zrobić ale żeby przypisać do zmiennej lub tak jak w twoim przypadku do labela datę systemową (godzina data czy co tam chcesz) trzeba użyć podobnej konstrukcji...

Me.Label15.Text = Date.Now
    jest wiele przeciążeń, np.
    .ToShortDateString
    .ToShortTimeString
    .ToUniversalTime ... i wiele innych

i w zależności co ci potrzebne to takiego używasz...

co do drugiego pytania to powinieneś (o ile dobrze zrozumiałem) dodać element listy comboBoxa coś w tym stylu...

Me.ComboBox1.Items.Add(Date.Now.ToLongTimeString)

pokombinuj poczytaj o comboBoxa'ach jak wybierać, jak dodawać, czym się różnią iteam, text, index, value...
    ogólnie najlepiej poczytać o technice a pytać o koncepcję, bo z tego co pamiętam to głównie początkujący z tym mają problem (chociażby twoja karkołomna próba wypełniania combo datami... ).

0
  • #3 16 Wrz 2013 22:18
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 17 Wrz 2013 07:15
    kedarkk
    Poziom 9  

Witajcie
    Dzięki serdeczne za zainteresowanie tematem, poniżej przedstawiam jak to wygląda do tej pory.
    VB - Automatyczne wstawianie daty i godziny z zegara systemowego

W sumie źle zrobiłem że od razu nie wstawiłem tu obrazka.
    Już opisuję jak to ma działać.
    Z pierwszego menu rozwijanego mam wybrać jakaś opcję i automatycznie ma się wstawić aktualny czas i data w odpowiednie pole jest ono jako RichTextBox1 dalej wybieram sobie opcję przypisane do list rozwijanych i i na końcu po wciśnięciu przycisku Wprowadź mają się te wybrane z list opcje wkleić poniżej. Kolejnym krokiem jest dalsze uzupełnianie czyli za jakiś czas znowu chciałbym wybrać opcje z list rozwijanych i tak jak poprzednio chcę aby to się zapisało poniżej pierwszego wpisu.
    Jak widać są tam wstawione Labele ma to być w formie tabeli.
    Mam nadzieję że się wyraziłem jasno

0
  • #5 17 Wrz 2013 12:35
    23844
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 17 Wrz 2013 16:32
    kedarkk
    Poziom 9  

Dzięki serdeczne e-mega o takie coś chodziło własnie jeszcze powiedz mi jak zrobić aby godzina wstawiała się w formie 24h a nie 12h
    Kolejna opcja jak zrobić aby przy kolejnym wyborze grupy wstawiała się aktualna godzina bo na chwilę obecną wstawia się taka sama jak pierwszego problemu.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki serdeczne

0
  • #7 17 Wrz 2013 21:50
    23844
    Użytkownik usunął konto