Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ZESTAW Technics SC-CH540 zamienić na DENON DRA-435R??

emsiq111 16 Wrz 2013 18:47 1257 2
  • #1 16 Wrz 2013 18:47
    emsiq111
    Poziom 8  

Witam..
    tak jak w temacie- zastanawiam się nad zmianą sprzętu audio
    obecnie posiadam zestaw Technics SC-CH540 a do tego kolumny Sony SS-E420.

Dane wzmacniacza (CH540)

DIN, 1kHz oba kanały wysterowane, całk.zniekszt.harm. 1% - 2x35W(6Ω)

RMS, 1kHz oba kanały wysterowane, całk.zniekszt.harm. 10%- 2x48W(6Ω)

głośniki :
    Sony SS-E420

Nominalna 70 W
    Muzyczna 140 W

Zestaw ten gra zadziwiająco ładnie, bas jest głęboki, dźwięk jest czysty, ogólnie słucha się fajnie, jednak mam wrażenie że ten wzmacniacz jest za słaby do tych kolumn.. nawet gdy go mocno podkręcę i gra głośno z basem itd, to membrany tych głośników prawie stoją w miejscu ;)

no i zaczynam się zastanawiać nad czymś co może zagrać z nimi lepiej i głośniej.. zależy mi także na płynnej regulacji poziomu basu i sopranu, by móc dobierać sobie odpowiednie brzmienie. Niestety dysponuje niewielką kwotą na ten cel, ok 200-250zł na amplituner i najlepiej do tego jeszcze CD.

moją uwagę przykuł niedrogi na allegro amplituner DENON DRA-435R
    z tego co zdążyłem wyczytać, amplituner ten dysponuje mocą ok 55Wattów na kanał przy 8 Ω, co przy moich 6Ω kolumnach dawałoby moc większą... (tak?)

z opinii na jakie natrafiłem szukając czegoś o tym amplitunerze, wyczytałem że jest całkiem niezły. Gdzieś przeczytałem że jest zbudowany na tranzystorach Sankena i ogólnie na innych dobrych podzespołach- prawda to? ;)

Moje pytania są takie:

1. Czy ktoś zna/posiada ten amplituner, czy jest on godny polecenia?
    2. Czy ww. sprzęt będzie odpowiedni dla kolumn Sony SS-E420-wg was?
    3. Czy opłaca się w ogóle zamieniać tego technicsa na coś innego dysponując tak niskim budżetem?

Jeśli macie propozycje innego sprzętu w tej cenie i do tych kolumn, który Waszym zdaniem będzie lepszy od obecnie posiadanego przeze mnie to także proszę o sugestie i przykłady ;)

Z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi,

Pozdrawiam ;)

0 2
  • #2 16 Wrz 2013 21:19
    sebap
    Poziom 40  

To, że membrany głośników stoją, jak to określiłeś , prawie w miejscu to akurat dobrze świadczy o wzmacniaczu ponieważ ma kontrolę nad głośnikami. Gdy membrany latają jak wściekłe to wtedy można stwierdzić, że wzmacniacz jest za słaby i nie ma kontroli nad kolumnami.

0
  • #3 17 Wrz 2013 01:23
    emsiq111
    Poziom 8  

sebap napisał:
    To, że membrany głośników stoją, jak to określiłeś , prawie w miejscu to akurat dobrze świadczy o wzmacniaczu ponieważ ma kontrolę nad głośnikami. Gdy membrany latają jak wściekłe to wtedy można stwierdzić, że wzmacniacz jest za słaby i nie ma kontroli nad kolumnami.

No dobrze, może i coś w tym jest, bo mimo tego że membrany nie wariują specjalnie, dźwięk jest dobry i głęboki..

zastanawiam się po prostu czy nie wycisnąłbym z tych głośników lepszego dźwięku z lepszym wzmacniaczem...

Dodano po 3 [godziny] 58 [minuty]:

Chłopaki... do dziewczyn się nie zwracam z oczywistych względów ;)
    -powiedzcie czy lepszy ten Denon od technicsa będzie ;)

Ps.. słucham raczej muzyki starszego typu min Floydów ;)

proszę o przemyślane i trafne opinie ;)

0