Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ford puma 1.7 MHA - ford puma 1.7 MHA 98 r ,brak iskry

jkm73 16 Sep 2013 19:14 2475 3
 • #1
  jkm73
  Level 21  
  Witam ,auto jak w temacie. Kolega wymieniał silnik i po tej operacji auto straciło iskre, diagnoza autocomem nie pokazuje nic sensownego. Zasilanie na pinie 2 cewki jest,brak impulsow sterujących na pinie 1 i 3 .
  Przejscie przewodów od czujnika położenia wału i wałka rozrządu do sterownika jest. Rezystancja obu czujników jest prawidłowa. Sprawdzałem kontrolką diodową impulsy z czujnika połozenia wału,po zdjeciu wtyczki , zapieciu kontrolki i kreceniu rozrusznikiem diody migają. Przy takim samym sprawdzaniu czujnika położenia wału diody nie migają, rezystancja czujnika 485 omów - prawidłowa..Wałek w glowicy się kręci. Co mnie jeszcze zastanawia ,po włączeniu zapłonu na jednym z pinów na czujniku wału jest napiecie,natomiast na czujniku wałka na żadnym z pinow nie ma napięcia po zapłonie.Zastanawia mnie to napięcie na czujniku wału ,nie mam dobrego schematu - posiłkowałem się schematem z escorta. Wg mnie kontrolka diodowa powinna migac tez na czujniku wałka( jest to czujnik indukcyjny ,więc zadne zasilanie nie jest problemem) Jakieś sugestie? :)
 • #2
  Erwin123
  Level 26  
  Co z immo , paliwo jest podawane? .
 • #3
  jkm73
  Level 21  
  Pompa paliwa pracuje ,kontrolka immo gasnie. Do wtrysków nie zaglądałem ale podejrzewam ,ze nie podają(nie czuc paliwa).
  Podejrzewam że problem leży w czujnikach wałka i wału. Co mnie zastanawia: +12 v na jednym z pinów czujnika wału i brak migania kontrolki diodowej na czujniku wałka ( na obu pinach brak napięc po włączeniu zapłonu) Będe musiął podejrzec to na oscyloskopie, pomógł by mi schemat,mam male doświadczenei z fordem.
 • #4
  jkm73
  Level 21  
  Kostka na czujniku predkości wału była zamieniona,stad na jednym z pinow 12v i brak iskry.Zamykam.