Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Manta/Asus - Dźwięk z wykorzystaniem konwertera ?

villevalo1 16 Wrz 2013 23:44 1974 8
  • #1 16 Wrz 2013 23:44
    villevalo1
    Poziom 2  

Witam serdecznie. Jestem tutaj nowy. Poszukuję odpwiedzi na nurtujące mnie pytanie przed zakupem kilku elementów.
    Otóż:
    Posiadam monitor ASUS VW223D
    ma on jedynie wejście d-sub

Zamierzam kupić jakiś tani dekoder dvb-t ,na przykład taki jak MANTA DVBT02

ORAZ
    konwerter tego typu

Według mojego rozumowania, obraz powinien już bez problemu być wyświetlany. Ale teraz kwestia dźwięku. Jak sprawić by dźwięk leciał przez dajmy na to głośniki komputerowe lub inne najprostsze na minijack?
    Czy przypadkiem jakikolwiek kabel podpięty w gniazdo HDMI dekodera nie "odetnie" dźwięku pozbawiając mnie możliwości jego odebrania innym gniazdem?

Dodano po 4 [godziny] 10 [minuty]:

Bardzo prosze o pomoc

0 8
  • #2 17 Wrz 2013 12:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

villevalo1 napisał:
    Według mojego rozumowania, obraz powinien już bez problemu być wyświetlany. Ale teraz kwestia dźwięku. Jak sprawić by dźwięk leciał przez dajmy na to głośniki komputerowe lub inne najprostsze na minijack?

Zakupić to:
    http://www.digitus.info/pl/produkty/datacom/p...nwerter-multimedia-hdmi-do-vgaaudio-ds-40310/
    Lub takie coś:
    http://sklep.delta.poznan.pl/konwerter-hdmi-v...l?ps_session=7174814d3f4c3b83eb4aa763603f659a
    http://www.dmtrade.pl/p2206,konwerter-hdmi-na-vga-audio-ypbpr-audio.html
    Tor audio jest "poprowadzony" z portu HDMI, a z samego konwertera już dalej sobie podłączysz jak chcesz.

0
  • #3 17 Wrz 2013 13:03
    villevalo1
    Poziom 2  

Mam nowe informacje w sprawie problemu

To co mi poleca Kocurek to straszna drożyzna a ja chcę budżetowo.

A co z dekoderem wyglądającym tak?

Sprawdziłem na przykładzie dekodera cyfrowego polsatu który mam w domu z wyściami euro oraz chinch dla audio. Jak wiadomo euro wysyła i obraz i dźwięk.

Po podłączeniu słuchawek za pomocą pewnej przejściówki do "chinch audio out" dźwięk jest zarówno na telewizorze jak i na słuchawkach.

Nie zmienia to jednak niepewności ,jak to będzie w przypadku wyjścia HDMI, a nie euro,gdyż hdmi może płatać różne figle i ukraść dźwięk "wyłącznie dla siebie" że tak powiem

Czy ktoś sprawdzał jakiś tuner dvbt z wyjściami hdmi oraz chinch audio? Czy dźwięk dalej był wysyłany przez chinche gdy podłączono hdmi ?

0
  • #4 17 Wrz 2013 13:07
    magi23
    Poziom 20  

Może wykorzystać to co ma a sygnał audio może sobie wziąć z Euro (scart OUT)
    I nie musi kupować drogich konwerteów
    Na pewno ten dekoder jest droższy a tobie chodzi jak najtaniej

0
  • #5 17 Wrz 2013 13:18
    villevalo1
    Poziom 2  

dekoder z obrazka który dodałeś również jest w moim zasięgu mimo ze kilka zł drożej. Pytam raz o wyjście minijack , raz o wyjście chinch audio, gdyż traktuję je tak samo - jako analogowy sposób przesyłu dźwięku. Mam na oku dwa tunery właśnie z takimi różnymi wyjściami.

Zakładam więc że jeśli przy podłączeniu kabla hdmi do dekodera to dźwięk będzie nadal wysyłany zarówno przez minijack audio, jak i chinch audio

0
  • #6 17 Wrz 2013 13:22
    magi23
    Poziom 20  

villevalo1 napisał:
    Zakładam więc że jeśli przy podłączeniu kabla hdmi do dekodera to dźwięk będzie nadal wysyłany zarówno przez minijack audio, jak i chinch audio
    [/quote]
    Tak sygnał będzie zarówno na HDMI, scart OUT i na RCA
    Kupujesz tylko przejrzejcie z 2*RCA/minijack stereo i masz problem z głowy. No a przede wszystkim tanio

0
  • #7 17 Wrz 2013 13:28
    villevalo1
    Poziom 2  

Świetnie !

Dla pewności

taki przyrząd jest prawdziwy i skuteczny ? Link

0
  • #8 17 Wrz 2013 13:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

villevalo1 napisał:
    To co mi poleca Kocurek to straszna drożyzna a ja chcę budżetowo.

Przecież i tak musisz kupić jakiś konwerter, a czy tor audio w nim jest, czy puścisz go osobno, to zaoszczędzisz tylko kilka złoty. poza tym możesz poszukać sobie tańszych konwerterów.
    A to co sam proponujesz to ma jakąś nazwę producenta....?,
    znasz zasadę, kto tanio kupuje, dwa razy kupuje.
    Ale oczywiście zrobisz jak zechcesz.

0
  • #9 17 Wrz 2013 13:34
    magi23
    Poziom 20  

villevalo1 napisał:
    Świetnie !

Dla pewności

taki przyrząd jest prawdziwy i skuteczny ? Link

Ja kupiłem podobny do laptopa bo w starym telewizorze nie miałem wejścia HDMI
    i działał.
    Zapłaciłem podobne pieniądze

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo