Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ursus 3512 - Brak możliwość odpalenia

Warlok18 16 Wrz 2013 19:36 2193 3
  • #1 16 Wrz 2013 19:36
    Warlok18
    Poziom 16  

Witam.

Dzisiejszego ranka odpaliłem ciągnik ursus 3512 z lekkim oporem, a mianowicie po przekręceniu kluczyka przez 2/3 sekundy kręcił bardzo ale to bardzo wolno jak gdyby akumulator miał rozładowany, ale po chwili odpalił. Nie zwróciłem na to uwagi, bo jestem przyzwyczajony, że im zimniej tym gorzej pali. Następnie po dwugodzinnej orce zgasiłem go i odpaliłem z jeszcze większym trudem, a już wieczorem przekręcając kluczyk nawet nie ruszył tłokiem tylko było takie "cyk"- jednorazowo przy każdym przekręceniu kluczyka. Dodam, że tłoki nawet nie ruszyły.

Sądzę, że to wina bendixa, ale chcę się upewnić, ponieważ 2 lata temu został wymieniany. Dziwi mnie tylko to, że na poprzednim bendixie, odpalał przez około miesiąc. Tutaj padł po jednym dniu.

• #2 16 Wrz 2013 20:22
    nikusert
    Poziom 36  

Witam
    Problem nie jest w bendixsie ,gdyż wtedy słychać że rozrusznik pracuje ,lecz nie zazębia się z wieńcem kola zamachwego.Sprawdź stan przewodów zasilających rozrusznik (gruby prądowy),oraz masę.Problem może być w rozładowanym (lub prawie)akumulatorze.Możesz mieć słabe ładowanie ,lub jego brak.Takie objawy daje też niesprawny rozrusznik.Sprawdź jakie napięcie ma akumulator gdy startujesz.Musisz sprawdzić podstawowe rzeczy.

• #3 16 Wrz 2013 20:28
    Warlok18
    Poziom 16  

Sprawdzę najpierw przewody, bo podczas orki zalatywał mi zapach spalenizny...

• #4 17 Wrz 2013 10:04
    Warlok18
    Poziom 16  

Mój ukochany tatus oczywiście stwierdził bendix(100 zł) i okazało się, że dalej to samo. Ale zauważyłem, że dym leci zza alternatora przy uruchamianiu i bendix szybko się grzeje. Może to coś pomoże. Aktualnie sprawdzam kable.

Już rozwiązałem swój problem.

Szczotki w rozruszniku się zużyły i strasznie się z niego dymiło. Wymiana w zupełności wystarczyła.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME