Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta Mk6 - Skrzyżowanie strumienie ze świateł mijania

16 Wrz 2013 20:14 6978 8
  • Poziom 11  
    Cześć.

5 problemów ze światłami mijania w fordzie fiesta mk6.
    1) wymienione z powodu stłuczki i zmatowienia kloszy przez mechanika reflektory nie mają "kapturków/odbłyśników" na żarówce H4 ( inne samochody tej marki w 99% obserwacji je mają) Czy możliwe, że te reflektory mogą ich nie wymagać?

2) strumienie światła krzyżują się:

3) a gdy próbowałem poprawić kierunek strumieni światła z reflektorów okazało się, że kręcąc śrubokrętem tymi pokrętłami oba pokrętła wpływały w identyczny sposób jedynie na wysokość świecenia ( w obu reflektorach tak samo)

4) dodatkowo przy regulacji wysokości świateł pokrętłem z deski rozdzielczej przy obniżaniu dźwięk pracy silniczków wydaje się być poprawny (jak w innych autach) natomiast przy podnoszeniu poziomu świateł lewy silniczek pracuje dłużej oraz wydaje "nienaturalne" dźwięki (jakby zębatki nie były dobrze spasowane)

5) dodatkowo po opadach deszczu reflektor z problemu 4) zaczął intensywnie parować

Mogę liczyć na Waszą pomoc w w/w problemach?

P.S. A na dokładkę. Plastikowa listwa pod przednią szybą nie dolega do szyby (wygląda, że sparciała uszczelka) w następstwie czego woda podczas deszczu i mycia samochodu nie spływa na boki do odpływów ale dostaje się na tylną część silnika i wygłuszania, co z tym fantem zrobić? Bawić się sylikonem ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 11  
    Auto było sprowadzone z Niemiec po delikatnym pojechaniu do "słupka przy parkowaniu" ale reflektory były całe...natomiast lekko matowe.... "Pan M" postanowił że wymieni oba reflektory na nowe ( i na takowe wyglądają) co do pochodzenia....nie wiem

A co z tym faktem, że oba pokrętła wpływają jedynie na poziom świecenia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Daj zdjęcia konkretnie tych reflektorów. Odczytaj oznaczenia z klosza. To oryginały, czy jakieś zamienniki?
  • Poziom 11  
    dziękuję za odpowiedzi...jutro postaram się wrzucić nowe zdjęcia i oznaczenia

są to raczej zamienniki
    Jeśli to są zamienniki. Jakieś chińskie lub tureckie.. Jakieś Depo lub podobny wynalazek, to się przyzwyczajaj do tej jakości oświetlenia.
  • Poziom 11  
    lampy nowe, na naklejce "Made in Taiwan"...wychodzi ze pewnie Depo.

pozostaje naprawdę tylko wymiana na nowe lub jazda z zezowatymi światłami?
    Niestety. Taka jest jakość zamienników. Najrozsądniejszy wydaje się zakup używek w dobrym stanie. Uwaga na części zza kanału! Akurat reflektory się nie nadają.