Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Odea Giro - Robi kawę, ale bardzo głośno pracuje

meehow77 16 Sep 2013 20:34 11217 8
 • #1
  meehow77
  Level 8  
  Witam serdecznie,

  Po kolejnym odkamienianiu ekspres Saeco Odea Giro zaczął bardzo głośno pracować podczas parzenia kawy oraz podczas płukania po włączeniu (gdy z dysz leci woda). Hałas narasta wraz z nalewaniem kawy. Obok normalnego dźwięku pompy coś piszczy i buczy. Na początku nalewania kawy jest normalnie, a potem coraz głośniej. Innych negatywnych efektów nie zauważam. Kawa parzy się normalnie, jest ciepła, fusy w miarę suche. Czasem z dyszy od pienienia mleka spadnie parę kropel, ale sporadycznie. Ekspres gruntownie wyczyściłem, również króciec i zębatki znajdujące się za przykręcaną klapką za blokiem parzenia. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, co jest przyczyną i czy jest możliwość naprawy we własnym zakresie?

  Pozdrawiam,

  Michał
 • Helpful post
  #2
  zbb361
  Level 15  
  Dzień dobry
  Najprawdopodobniej jest zakamieniony zawór dwustronny lub są już wytarte w nim dwa nazwijmy je grzybki ze sprężynkami , hmmm samemu będzie kłopot jest on w samym środku ekspresu . Dla czytających ten zawór jest tylko w GIRO nie ma go w GO .
  Powodzenia
 • #3
  meehow77
  Level 8  
  Dziękuję za sugestię. Chętnie się do tego zaworu dostanę. Czy mogę prosić o poradę, jak rozmontować ekspres? Czy za klapką pod blokiem zaparzającym czy inną drogą? Może istnieje instrukcja serwisowa do tego modelu?

  Pozdrawiam,

  Michał
 • #4
  cafedomino
  Level 20  
  Jeśli chcesz w prosty sposób odkamienić zawór wlej odkamieniacz Saeco (żadna reklama jest naprawde dobry-ale zalany ciepłą wodą) do zbiornika i zrób pare kaw na odkamieniaczu -przy odkamienianiu zawór jes omijany.To że cieknie z wylewki to wynik głupiego rozwiązania zużyte uszczelki na zaworze,. A przyczyną pisków jest pompa wody.
 • #5
  Polka-1
  Level 9  
  Mam ekspres tej samej firmy i bardzo go sobie chwalę - robi przepyszną kawkę, ale już od początku w trakcie parzenia kawy działa jak traktor :/ Gdyby nie to, byłby sprzętem idealnym.
 • #6
  cafedomino
  Level 20  
  Oddaj go na gwarancji jeśli ją masz głośne działanie to wynik pompy wody która czasami chodzi jak traktor.
 • #7
  meehow77
  Level 8  
  Dzięki za radę. Czy zrobienie kaw na odkamieniaczu nie niesie żadnego niebezpieczeństwa dla ekspresu? Mój nie jest już na gwarancji. Ile może kosztować pompa wody? Czy te hałasy wróżą rychłą jej śmierć? ;-)
 • Helpful post
  #8
  cafedomino
  Level 20  
  Kiedy odkamieniasz zgodnie z instrukcją to zawór jest omijany a właściwie zworki w nim. Żadnego niebezpieczeństwa nie ma (zawsze doradzam kliento zrobić 2-3 kawy na odkamieniaczu) a fakt że pompa chodzi głośno to i tak jej nie uzdrowi odkamienianie. Niestety saeco w ekspresach bez wuświetlacza nie ma możliwości

  Dodano po 10 [minuty]:

  (nim skończyłem pisać to wysłałem) Niestety ekspresy Saeco bez wyświetlacza nie mają opcji czyszczenia tabletką bloku zaparzającego i to jest błąd który powoduje zapychanie się górnego sita a tym samym uszkodzenie pompy (ukłony dla konstruktorów Jury) Podejrzewam że konsupcjonizm naszych czasów maczał w tym palce nim padnie pompa to i tak minie Ci gwarancja. Co do rychłej Smierci pierwszym objawem jest wysypywanie zmielonej kawy do zbiornika na fusy kiedy robisz kawe więc niedługo.
 • #9
  meehow77
  Level 8  
  Panowie,

  Po odkamienieniu ekspresu metodą "zrobić parę kaw na odkamieniaczu" problem zniknął - ekspres ponownie pracuje cicho i w normie, tak jak na początku. Dzięki za porady!

  Michał