Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saeco Odea Giro - Robi kawę, ale bardzo głośno pracuje

meehow77 16 Wrz 2013 20:34 7464 8
 • #1 16 Wrz 2013 20:34
  meehow77
  Poziom 6  

  Witam serdecznie,

  Po kolejnym odkamienianiu ekspres Saeco Odea Giro zaczął bardzo głośno pracować podczas parzenia kawy oraz podczas płukania po włączeniu (gdy z dysz leci woda). Hałas narasta wraz z nalewaniem kawy. Obok normalnego dźwięku pompy coś piszczy i buczy. Na początku nalewania kawy jest normalnie, a potem coraz głośniej. Innych negatywnych efektów nie zauważam. Kawa parzy się normalnie, jest ciepła, fusy w miarę suche. Czasem z dyszy od pienienia mleka spadnie parę kropel, ale sporadycznie. Ekspres gruntownie wyczyściłem, również króciec i zębatki znajdujące się za przykręcaną klapką za blokiem parzenia. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, co jest przyczyną i czy jest możliwość naprawy we własnym zakresie?

  Pozdrawiam,

  Michał

  0 8
 • Pomocny post
  #2 17 Wrz 2013 00:00
  zbb361
  Poziom 14  

  Dzień dobry
  Najprawdopodobniej jest zakamieniony zawór dwustronny lub są już wytarte w nim dwa nazwijmy je grzybki ze sprężynkami , hmmm samemu będzie kłopot jest on w samym środku ekspresu . Dla czytających ten zawór jest tylko w GIRO nie ma go w GO .
  Powodzenia

  0
 • #3 17 Wrz 2013 13:03
  meehow77
  Poziom 6  

  Dziękuję za sugestię. Chętnie się do tego zaworu dostanę. Czy mogę prosić o poradę, jak rozmontować ekspres? Czy za klapką pod blokiem zaparzającym czy inną drogą? Może istnieje instrukcja serwisowa do tego modelu?

  Pozdrawiam,

  Michał

  0
 • #4 18 Wrz 2013 20:22
  cafedomino
  Poziom 19  

  Jeśli chcesz w prosty sposób odkamienić zawór wlej odkamieniacz Saeco (żadna reklama jest naprawde dobry-ale zalany ciepłą wodą) do zbiornika i zrób pare kaw na odkamieniaczu -przy odkamienianiu zawór jes omijany.To że cieknie z wylewki to wynik głupiego rozwiązania zużyte uszczelki na zaworze,. A przyczyną pisków jest pompa wody.

  0
 • #5 19 Wrz 2013 13:29
  Polka-1
  Poziom 8  

  Mam ekspres tej samej firmy i bardzo go sobie chwalę - robi przepyszną kawkę, ale już od początku w trakcie parzenia kawy działa jak traktor :/ Gdyby nie to, byłby sprzętem idealnym.

  1
 • #6 19 Wrz 2013 22:25
  cafedomino
  Poziom 19  

  Oddaj go na gwarancji jeśli ją masz głośne działanie to wynik pompy wody która czasami chodzi jak traktor.

  1
 • #7 20 Wrz 2013 11:57
  meehow77
  Poziom 6  

  Dzięki za radę. Czy zrobienie kaw na odkamieniaczu nie niesie żadnego niebezpieczeństwa dla ekspresu? Mój nie jest już na gwarancji. Ile może kosztować pompa wody? Czy te hałasy wróżą rychłą jej śmierć? ;-)

  1
 • Pomocny post
  #8 20 Wrz 2013 23:44
  cafedomino
  Poziom 19  

  Kiedy odkamieniasz zgodnie z instrukcją to zawór jest omijany a właściwie zworki w nim. Żadnego niebezpieczeństwa nie ma (zawsze doradzam kliento zrobić 2-3 kawy na odkamieniaczu) a fakt że pompa chodzi głośno to i tak jej nie uzdrowi odkamienianie. Niestety saeco w ekspresach bez wuświetlacza nie ma możliwości

  Dodano po 10 [minuty]:

  (nim skończyłem pisać to wysłałem) Niestety ekspresy Saeco bez wyświetlacza nie mają opcji czyszczenia tabletką bloku zaparzającego i to jest błąd który powoduje zapychanie się górnego sita a tym samym uszkodzenie pompy (ukłony dla konstruktorów Jury) Podejrzewam że konsupcjonizm naszych czasów maczał w tym palce nim padnie pompa to i tak minie Ci gwarancja. Co do rychłej Smierci pierwszym objawem jest wysypywanie zmielonej kawy do zbiornika na fusy kiedy robisz kawe więc niedługo.

  2
 • #9 01 Paź 2013 13:33
  meehow77
  Poziom 6  

  Panowie,

  Po odkamienieniu ekspresu metodą "zrobić parę kaw na odkamieniaczu" problem zniknął - ekspres ponownie pracuje cicho i w normie, tak jak na początku. Dzięki za porady!

  Michał

  1