Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec Gazowy - Beretta Ciao II 14/21i jaki sterownik??

16 Wrz 2013 20:51 5598 3
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam piec gazowy Beretta Ciao II 14/21i.

Chciał bym kupić do niego sterownik czy programator nie wiem dokładnie jak to sie fachowo nazywa, chodzi mi taki sterownik bezprzewodowy na którym będę mógł ustawić sobie w mieszkaniu temp. bo teraz piec chodzi na okrągło(mam nadzieje że dzięki temu zmniejszy się zużycie gazu).

Sytuacja wygląda tak że dosyć często nie nocuje w domu i w tym czasie ustawił bym sobie sterownik na min. np. 17 stopni.

I mam takie pytanie czy istnieje taki sterownik który można ustawiać zdalnie np. poprzez tel. komórkowy czy internet bo czasami nie wiem czy wrócę dziś do domu na noc czy nie?

Proszę o propozycje modelu i porady z góry dzięki.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Najprościej bezprzewodowo to można taki zastosować Link

Jeżeli chodzi o sterowanie przez internet lub telefon to są takie gotowe rozwiązania ale raczej do konkretnej marki kotła.

Najprościej byłoby chyba coś takiego samemu sobie zrobić. Kupujesz drugi najprostszy termostat za 50zł i powiadomienie GSM. Kleisz to wszystko tak, aby powiadomienie po otrzymaniu SMSa przełączyło z jednego termostatu na drugi.
    Na tym najprostszym nastawiasz jakieś 12*C i jak będziesz miał wrócić do domu, puszczasz smsa z odpowiednią komendą i moduł przełącza Ci na drugi regulator gdzie masz nastawioną komfortową temperaturę np. 21*C
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    Piec Gazowy - Beretta Ciao II 14/21i jaki sterownik??

Tam na rysunku z modułu gsm wystaje dodatkowy przekaźnik.
    Niektóre moduły mają styki wyjściowe na tranzystorach, a niektóre na przekaźnikach.
    Jeżeli byłby przekaźnikowy to można puścić bezpośrednio na moduł gsm.
    Jeżeli styk tranzystorowy to trzeba byłoby zastosować dodatkowy przekaźnik.

To rozwiązanie, które podałeś jest o wiele wygodniejsze bez kombinowania i w przybliżonej cenie do tego mojego.
    Jedyny plus mojego to jest taki, że możesz sobie więcej komunikatów wyprowadzić. (włamanie, zalanie, brak zasilania itp. itd.)
    To z linku naprawdę jest ciekawe. Tylko troszeczkę tąńsze żeby było. 800zł już byłoby OK.
    Nawet nie wiedziałem, że są już w ofercie takie:D