Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken HR 780 RDS - połączenie z korektorem

misiek159 16 Wrz 2013 21:05 1374 4
  • #1 16 Wrz 2013 21:05
    misiek159
    Poziom 2  

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów !!!
    Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem reaktywacji swoich płyt winylowych. Spełniłem swoje marzenie. Zakupiłem Gramofon Telefunken S-900 i amplituner Telefunken HR-780. Wszystko pięknie grało na kolumnach JVC SP-X 660.
    Podkusiło mnie zakupić equalizer PIONEER GR-555. I tu zaczął się mój problem.
    Czy istnieje możliwość podłączenia amplitunera i korektora?
    Jeśli tak, to w jaki sposób.
    Z góry dziękuję za pomoc

0 4
  • Pomocny post
    #2 17 Wrz 2013 07:22
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, niestety nie mogę znaleźć instrukcji tego amplitunera na sieci :(

Ale na podstawie zdjęć i zasad ogólnych podłączania korektorów wydaje się możliwe podłączenie korektora do tego wzmacniacza.
    Przede wszystkim musisz zaopatrzyć się w dwie pary przewodów CINCH (RCA).
    Do połączeń wykorzystasz gniazda Equalizer w korektorze i Casette/Monitor w wzmacniaczu.
    Pierwszą parę przewodów CINCH podłącz w korektorze do Equalizer Input (wejście), a w wzmacniaczu do Cassette/Monitor Ausgang (wyjście).
    Drugą parę podłączasz do Equalizer Output (wyjście) w korektorze, a w wzmacniaczu do Casette/Monitor Eingang (wejście).

Teraz, aby działania korektora było słyszalne, to w wzmacniaczu przycisk na płycie czołowej Cassette/Monitor musi być w pozycji ON (włączone). W korektorze przycisk Equalizer musi być również w pozycji ON (włączone).

Mam nadzieję, że to coś pomoże - byłoby łatwiej, gdyby można było znaleźć instrukcję tego wzmacniacza.

Powodzenia :)

0
  • #3 17 Wrz 2013 09:47
    misiek159
    Poziom 2  

Wielkie dzięki Polon_us !!!
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Liczyłem na rzeczową odpowiedź i taką otrzymałem. Raz jeszcze bardzo dziękuję.
    Niestety ja sam jestem ciut "zielony" w tym temacie. Wyczytałem gdzieś, że jest to możliwe. Teraz wiem, że tak.
    Posiadam jakieś schematy naprawcze tego amplitunera. Postaram się je zamieścić.
    Mam jeszcze jeden problem.
    Czy przy proponowanym przez Ciebie podłączeniu, będzie można dokonywać korekcji dźwięku z odtwarzanych winyli?.
    Pozdrawiam

0
  • #4 17 Wrz 2013 11:39
    Polon_us
    Poziom 41  

Podłączenie korektora ma wpływ na każde źródło sygnału. W tym na wejście gramofonowe.

0
  • #5 19 Wrz 2013 11:01
    misiek159
    Poziom 2  

Wszystko pięknie gra !!!
    Dzięki raz jeszcze

0