Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Voltcraft , Velleman czy V&A - który z multimetrów kupić ?

16 Sep 2013 21:24 6126 17
  • Level 12  
    Witam! , Ostatnio postanowiłem zmienić mój zwykły miernik za 20 zł na coś z wyższej półki, ponieważ jestem elektronikiem/elektrykiem potrzebował bym lepszego sprzętu. Mam do wyboru 3 firmy. VELLEMAN , VOLTCRAFT i V&A a konkretnie takie modele :
    - http://www.conrad.pl/websale7/?Ctx=%7bver%2f7...t_index=SHOP_AREA_17622_1101010&otp1=tablink2
    - http://sklep.avt.pl/go/_info/reviews.php?id=498882&item=4#menu
    - http://www.mierniki.micros.pl/led-multimetr-cyfrowy-z-usb-va42rp,true-rms-1948.html

Mają one podobne parametry tRMS , usb itp. ale mam poważny dylemat który z nich jest najlepszy i czy są jakieś różnice? Który byście Wy wybrali i co o nich sądzicie? Z góry dziękuje Wam!
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 21  
    1-ok, jest to uni-t ut-71A, możesz obejrzeć na youtube testy (po angielsku), jakość wykonania parszywa, ale parametry w miarę dobre.
    2- nie, bo nie :)
    3-tak samo jak 2, są to mierniki mastecha/V&A (to samo!) - nie najgorsze, ale i nie najlepsze, za te pieniądze lepiej poszukać jakiegoś brymena - ja mam bm-257 i jest ok, w tej cenie powinieneś go dostać (płaciłem 360zł), ma wszystko czego trzeba i znacznie więcej. interesujące wydają się też oferty z allegro dot, mierników Fluke (używek z dożywotnią gwarancją).
  • Level 12  
    Dzięki za odpowiedź , a czy z VOLTCRAFT'a są jakieś w miare dobre do 400 zł ?
  • Level 21  
    Voltcraft nie jest producentem mierników - wszystkie robi wielka chińska fabryka, większość modeli to klony oparte głównie o projekty mastecha i uni-t'a. Nie wierzysz ? - sprawdź ofertę innych firm, uni-t ut-71A funkcjonuje jako wymieniony przez ciebie voltcraft, ale "produkuje" go też firma Tenma, a i inne zapewne by się znalazły. Od siebie polecam Brymena - nie zawiedziesz się, każdy model jest solidnie wykonany, Fluke - świetny sprzęt, mastech i uni-t ujdzie, do momentu, gdy nie wziąłem do rąk brymena i nie oobejrzałem fluka byłem za uni-t'em, czy tam voltcraftem.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 21  
    Mierniki porównywalne, wybierz ten, który bardziej ci się podoba. V&A=Mastech :), a z mastechami nie mam złych doświadczeń. W voltcrafcie wyświetlacz wygląda na czytelniejszy. Pomyśl, czy nie znajdziesz czegoś lepszego w tej cenie.
  • Level 12  
    No raczej w takiej cenie to to znalazłem , a po za tym do do VOLTCRAFT'a to trzeba opcjonalnie dokupić sobie usb za 70 zł , oraz jakieś opakowanie a V&A to posiada , a w parametrach chyba nie ma różnicy
  • Level 21  
    W podobnych cenach (z trms), wszystkie dostępne w cenie do 350zł (ew.5-10zł więcej) :
    -protek 506 - miernik ze świetnymi opiniami
    -uni-t ut-71a
    -brymen bm-257
    -brymen bm-907
    -Fluke 113/4/5 - używany na allegro
    -cie-3129B (najsłabszy z wymienianych przeze mnie, ale mimo wszystko warty uwagi, chociażby ze względu na dobre parametry, przyzwoite wykonania i cenę 250zł, co w połączeniu z działającym trms jest świetnym połączeniem).
    -Mierniki samwa i extech, dostępne na www.NDN.com.pl - w cenie do 300zł znajdziesz kilka modeli z trms

Każdy z wymienionych przeze mnie mierników jest lepszy od wymienianych przez ciebie, zastanów się jeszcze raz nad wyborem. Każdy posiada automatyczną zmianę zakresów i trms, brumen bm-257 ma nawet funkcje autoscan (omomierz, Vac (trms), Vdc na jednym zakresie :)).

Tutaj masz tego swojego V&A w niższej cenie
    http://www.sklep.monster.pl/VA-40R-MIERNIK-USB-TRUE-RMS%284,400,43860%29.aspx
    http://www.sklep.monster.pl/AX-174-MULTIMETR-CYFROWY-AUTO-SCAN%284,400,42668%29.aspx
  • Level 12  
    Wiesz co Kolego może wezmę jednak tego UNI-T 'a . Nawet spoko wygląda trochę droższy od V&A ,ALE lepiej odpłacić mieć ok.

Czytałem jeszcze różne opinie
    - że UNI-T jest ok. i dobrze sie sprawuje , druga opinia o nim to żeby nie brać bo to gó*** . i żeby MASTECH'a wziąć

a następni że MASTECH nie tylko że UNI-T jest dobry więc nie wiem pogubiłem sie
  • Level 21  
    Firmy te są lepsze od innych chinoli, ale nic ponad to , Mastech i uni-t porównywalne, w porównaniu do np. Brymena, Sanwy, czy agilenta gó**, które z kolei są gorsze od Fluke...
    Jest jeszcze Protek - pomiędzy uni-t, a brymen, czy agilent..
    Pamiętaj ! - miernik ma działać, a nie wyglądać !
    Sądzę, że uni-t (mówimy chyba o ut-71) nie jest najgorszym wyborem pomijając jakość gniazd pomiarowych i ponoć (nie wiem jak w praktyce) nie najlepszych zabezpieczeń jest jak najbardziej ok, parametry bardzo dobre, czytelny wyświetlacz i wygodny przełącznik także plusują.
    Zarówno mastechy jak i unity sobie chwalę, poza nieszczęsnym ut-33c od uni-t'a nie zawiodłem się na nich, a mierników kilka przeszło. :P
  • Level 12  
    A jak byś miał do wyboru z tych 3 to który byś wybrał ?
    -Brymen BM907
    -Brymen BM257
    -UNI-T UT71A

Dodano po 2 [minuty]:

Też spoko , ale weź pod uwagę moje wymagania czyli to co mają te 3 wymienione wyżej musiałby by być w SANW' ie , o SANW'ie czytałem ale nie byłem pewny co do nich :D

Dodano po 6 [minuty]:

Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytanie powyżej . Z góry dzięki :D
  • Level 21  
    Bm257. Mam go i posiada wszystko czego mi trzeba, no i jakość jest bardzo dobra. Jak wolisz bm907 to nic nie stoi na przeszkodzie, równierz dobry miernik, ut-71A na ostatnim miejscu ze względu na gniazda pomiarowe, zabezpieczenie i ogólną jakość wykonania, miałem toto w rękach - jest niezły, ale mógłby być o wiele lepszy, porównywałem go z brymenem dosłownie parę dni temu, nie zmieniłbym mojego miernika na tego uni-t'a.
    Poczekaj na opinie innych użytkowników, bo moje są mocno subiektywne, chwalę co mam, ale może w twoim przypadku coś innego będzie lepsze. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania, ale chciałbym byś to TY podjął ostateczną decyzję, według własnego czucia, a nie jakiś opinii na forum pochodzących ode mnie (j.w. subiektywnych).
  • Level 21  
    Powiem ci tak. Piszesz że będzie to twój pierwszy miernik, poza tym "wskazywadłem" co masz. Starsi koledzy ci potwierdzą, że przy wyborze pierwszego miernika człowiek się bardzo zastanawia. Musi mieć to i tamto i jeszcze to. A po latach się okazuje że połowy z tych bajerów nie wykorzystałeś poza pierwszą zabawą. Mój też musiał mieć RS232, z którego ani razu nie skorzystałem.

Zwykle w przyzwoitych sprzętach za rozsądna kasę zawsze czegoś tam nie będzie, albo USB, albo temperatury, albo TRMS. Sam musisz sobie powiedzieć, czy USB, temperatura, pojemność, ... jest niezbędna lub czy chcesz dołożyć za to kasę. Z drugiej strony, lepiej mieć dwa mniejsze porządne mierniki o różnych cechach niż jeden kombajn.

Nie twierdzę ze to źle, każdy musi przez to przejść.

Brymenów nie znam. Dużego Unita puściłem na allegro jako prawie nówkę. Parę UniT też mam ale jako mniej istotne przyrządy. Stosunek jakość/cena myślę że OK. Można to brać pod uwagę ze świadomością że to średnia półka. SANWĘ mam i polecam.
  • Level 12  
    Wiecie co Koledzy chyba zostane przy unicie, to pierwszy lepszy [/u]
    multimetr jaki bym miał mieć więc jak będzie z nim potem to czas pokaże. Dziękuje wam bardzo za pomoc i za "wymianę" zdań dot. tych mierników. Jeszcze Raz bardzo dzięki :D
  • Level 17  
    Witam kolegów, piszecie o mierniku uni-t ut-71, ja przez 2 może 3 lata miałem wersję ut71B. Byłem z niej bardzo zadowolony ale pewnego pięknego dnia - może jakiś rok temu mierniczek sobie wskazywał napięcie stałe i to wcale nie wysokie i w pewniej chwili usłyszałem w nim trzask. Upaliła się ścieżka od jednej z diodek. Ale najlepsze to że nawet bez niej pracował normalnie - przynajmniej na pomiarze VDC, potem kawałeczkiem przewodu ją ominąłem. A w sobotę 09-11-2013r przy pomiarze napięcia przemiennego ok 700V padł tym razem na dobre uszkodzeń w nim nie widzę. Ale pomiar VDC dalej działa. Pozdrawiam.

edit: teraz ja się zastanawiam co kupić appa 505, czy brymen bm-525. Pasowało by mi jakby miał rejestrację pomiarów i usb. W appa jest kabelek w zestawie, a do brymena trzeba kupić osobno za całkiem sporą kaskę.
  • Level 21  
    Ja bym brał Brmena. Od jakiegoś czasu użytkuje jego mniejszego brata (BM257) i jest to najlepszy miernik, jaki do tej pory miałem. Tańsze appy miałem w rękach i jakoś mnie nie przekonały, jakość wykonania Brymena jest o wiele lepsza. W podobnej cenie może udało by się kupić Fluke ?
  • Level 17  
    Jak narazie jestem po stronie appy, wychodzi trochę taniej i w komplecie oprogramowanie z kabelkiem, i zasilany z paluszków a nie z bloku 9V. Jeszcze mam czas aby się zastanowić, a co do fuka to troszkę inna półka cenowa. Mam aktualnie cęgowy appa 30R i spisuje się całkiem fajnie i zasikanie z 2AAA starcza na bardzo długo. Ma on też i swoje minusy- nie posiada testu diod ani podświetlanego wyświetlacza. Natomiast appa 505 ma podświetlanie automatyczne, chociaż można to znaleźć nawet w miernikach uni-t-a. Osobiście wolę automatyczne a nie bawić się z cpykaniem przyciskiem co pół minuty.