Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

EURO/SCART <-> VGA - Przeciówka (konwerter) do połączenia laptopa z tv

Sondokan 16 Sep 2013 21:58 4761 4
IGE-XAO
 • #1
  Sondokan
  Level 9  
  Chciałbym połączyć telewizor starszego typu (z euro, bez hdmi) z komputerem (nie ma wyjścia s-wideo ale ma vga/dsub). Znalazłem coś takiego:

  Code:
  http://allegro.pl/podlacz-tv-do-pc-konwerter-vga-dsub-euro-hit-i3523258275.html


  oraz

  Code:
  http://jello.pl/p/2065/723898/delock-kabel-video-scart-na-vga-scart-vga-czarny-kable-i-adaptery-audio-video-akcesoria-rtv-video-rtv.html


  Rozumiem, że ten drugi nie ma możliwości przesyłu dźwięku, ale chyba wystarczy oprócz niego mieć przewód mini-jack - 2xchinch żeby podłączyć tv z komputerem i efekt byłby taki sam jak przy pierwszej opcji? Ciekawi mnie różnica w cenach.
 • IGE-XAO
 • #2
  helmud7543
  Level 43  
  Obydwa zadziałają tylko, jeśli karta graficzna będzie w stanie przesłać sygnał PAL. Uwaga na sklep Jello - delikatnie mówiąc w kulki se lecą, towar którego nie ma dostaje opis dostępny, kontakt niemal niemożliwy - to na podstawie mojego doświadczenia. Inni mieli jeszcze problem z odzyskaniem pieniędzy...
 • IGE-XAO
 • #3
  Sondokan
  Level 9  
  Czyli jeśli chodzi o dźwięk to dobrze rozumiem? Moja karta to GeForce 9650M GT.
 • #4
  helmud7543
  Level 43  
  Nie wiem co z kartą ale z dźwiękiem jest tak jak piszesz - po prostu łączysz kartę dźwiękową komputera (wyjście Line Out) z wejściem dźwięku telewizora. W pierwszym jest to zrealizowane, w drugim nie - tutaj dźwięku nie będzie chyba że rozbierzesz końcówkę Euro i sam sobie odpowiedni kabelek z wtyczką mini-jack dolutujesz... Nie jest to wcale trudne, skoro ja sobie przejściówki i rozgałęźniki Euro sam przerabiałem z pozytywnym skutkiem (schematy gniazda Euro są dostępne w necie), choć jestem noga jeśli chodzi o lutowanie (ręce się trzęsą, stop lutowniczy nie chce trzymać i ogólnie mam z tym problem) :-).

  Co do karty - jeśli w komputerze nie masz wyjścia obrazu realizowanego gniazdem Chinch lub S-Video to sterowniki PAL nie obsłużą - dla pewności sprawdź jakie opcje masz w sterownikach. Można próbować "zmusić" do tego kartę za pomocą programu PowerStrip, ale nie wiem na ile to jest bezpieczne dla karty. W opisie pierwszej aukcji jest napisane, że jakiś program do zmiany opcji jest dołączony. Pisze też że: Jeśli nie jesteś pewien czy będzie on działał z Twoją kartą, zadaj pytanie sprzedającemu na e-maila!!! - powinieneś tak zrobić.
 • #5
  Sondokan
  Level 9  
  A jak sprawdziłaby się taka opcja?

  Code:
  http://allegro.pl/przejsciowka-inline-vga-d-sub-na-3x-cinch-rgb-3m-i3551374110.html