Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stacja lutownicza Jovy-RE8500

farcoral123 17 Wrz 2013 01:31 5112 13
  • #1 17 Wrz 2013 01:31
    farcoral123
    Poziom 8  

Witam, mam do sprzedania stację lutowniczą Jovy RE-8500 używana przez pół roku. Stacja jest w stanie dobrym wszystko działa, jest mały problem z podświetlaniem wyświetlacza LCD ale jeżeli nie pracuje się w ciemnościach to wszystko widać ;). Możliwość obejrzenia w Bieruniu, Tychach. Preferuję odbiór osobisty. Cena która mnie interesuje to 6600zł. Dodatkowo dorzucam 250sit BGA, 2 stoliki JIG. XY Table. Oczywiście oferuję swoją pomoc przy "opanowaniu" maszynki.
    telefon 728 754 409

e-mail: mtargiel(malpa)gmail.com

Nie dokonałem jeszcze sprzedaży ponieważ były "kontrahent" nie uzyskał pożyczki a maszynka przeleżała następne kilka miesięcy i się zakurzyła. Proszę o nie pytanie czy wymienię na jakiś zdezelowany samochód albo czy sprzedam za 6000zł. Cena i tak jest już sporo zaniżona.

Stacja lutownicza Jovy-RE8500 Stacja lutownicza Jovy-RE8500 Stacja lutownicza Jovy-RE8500

Lista zestawu:
    1. Lutownica z grotem do ściągania cyny.
    2. Hotair.
    3. Zestawy kulek do BGA.
    4. Kilkadziesiąt odlutowanych układów, do poćwiczenia.
    5. Kilka-kilkadziesiąt płyt głównych na których można też poćwiczyć.
    6. 3/4 Taśma aluminiowa ochronna Jovy 60 mm.
    7. Prawie cała taśma polyimidowa Jovy Systems.
    8. 250sit BGA.
    9. 2 stoliki JIG (jedno imadełko).
    10. XY Table.
    11. 2 termopary.
    12. Zasłony promiennika górnego.

Kontakt do kilku zaprzyjaźnionych serwisów którym świadczyłem usługi :).

http://imageshack.us/photo/my-images/198/b2j9.JPG/
    http://imageshack.us/photo/my-images/855/c5g7.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/199/fp7.JPG/
    http://imageshack.us/photo/my-images/11/ylo9.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/11/ylo9.jpg/
    http://imageshack.us/a/img844/8207/pv4f.jpg
    http://imageshack.us/a/img38/2954/u8u.JPG
    http://imageshack.us/a/img23/7531/onz5.jpg
    http://imageshack.us/a/img10/317/0pyl.jpg
    http://imageshack.us/a/img5/3623/tdhb.jpg

0 13
  • #5 26 Lut 2014 16:21
    tomiok
    Poziom 33  

Raczej taką maszynę to kupuje się na firmę.
    Do tego maszyna już częściowo niesprawna - podświetlenie, ile podziała reszta ?
    A czas do tego robi swoje - niestety :(
    Choć jest do tego sporo gratisów :)

0
  • #6 26 Lut 2014 17:22
    pawelabcd
    Poziom 9  

Witam dziękuje za odpowiedzi na jutro jadę kupić od hotair.pl za 7700 zł
    wole nie ryzykować , niby trochę taniej ale i można wszystko stracić
    ostatnio na allegro zostałem dwa razy oszukany ale allegro to ma dobre że
    za pierwszym razem zwrócili mi 2500 zł. za pc przelew zrobiłem a gość znikł
    ten drugi to mam gorzej zapłaciłem za pc 3100 a dostałem złom gość wymiguje się
    zobaczcie co dale.
    zdjęcia tego komputera https://plus.google.com/photos/114460640516662945161/albums/5979580178671838961?
    dla tego wole drożej ale pewniej w hotair.pl ani podrób nie dostane ani złomu ani nie oszukają
    Dziękuje i pozdrawiam.

0
  • #7 27 Lut 2014 13:35
    bloto19
    Poziom 10  

trochę racji macie, ale była akcja z niedziałajacym portem usb oraz podstwietlenie, wystarczyło wymienić rezystorki smd :)

Ja bym dołożył i kupił quick-a.

0
  • #8 27 Lut 2014 16:48
    pawelabcd
    Poziom 9  

Witam dziś kupiłem jovi re-8500 w hotair.pl jutro będę próbować i napisze jak działa ,pozdrawiam.

0
  • #9 27 Lut 2014 22:10
    bloto19
    Poziom 10  

rozczaruję Cię.

a. jeżeli planujesz uzywac profili ze strony www.
    jedna termo para musi isć od dołu płyty...

b. przekonasz się szybko ze lepiej manualnie się pracuje na tej maszynie.

Brakuje w profilach np jedec wymuszenia/wydłużenia procesu podgrzewania.

Np. chcemy wygrzac wpierw płyte, wydłużyć konkretny etap.

Na profilach będzie dużo "popcornu"

Chyba że, ustawisz z 217 stopni na 235 maks temp, inaczej uklad nie drgnie...

Jak masz 2 termo pary od góry, bo podgrzewacz będzie wyłączony...

Tylko jak przykleić od dołu termo pare...

Chodzi o to:

nagrzewa sie plyta, podgrzewacz działa, włacza sie grzałka górna, i podgrzewacz sie wyłącza. (sterowany z 2giej termo pary jest)

I nie właczy sie bo bedzie myślał ze ma odpowiednia temperature... przez górną grzałke...

Taka głupota ze strony jovy....

0
  • #10 05 Mar 2014 07:56
    maz9
    Poziom 18  

bloto19 napisał:
    rozczaruję Cię.

a. jeżeli planujesz uzywac profili ze strony www.
    jedna termo para musi isć od dołu płyty...

b. przekonasz się szybko ze lepiej manualnie się pracuje na tej maszynie.

Brakuje w profilach np jedec wymuszenia/wydłużenia procesu podgrzewania.

Np. chcemy wygrzac wpierw płyte, wydłużyć konkretny etap.

Na profilach będzie dużo "popcornu"

Chyba że, ustawisz z 217 stopni na 235 maks temp, inaczej uklad nie drgnie...

Jak masz 2 termo pary od góry, bo podgrzewacz będzie wyłączony...

Tylko jak przykleić od dołu termo pare...

Chodzi o to:

nagrzewa sie plyta, podgrzewacz działa, włacza sie grzałka górna, i podgrzewacz sie wyłącza. (sterowany z 2giej termo pary jest)

I nie włączy się bo bedzie myślał ze ma odpowiednia temperaturę... przez górną grzałke...

Taka głupota ze strony jovy....

W odpowiedzi na dezorientację ludzi czytajacych

1 Profil pracuje według termopary pokazującej mniejszą temperaturę
    2 Profile zrobione przez Jovy według zamierzenia producenta są do tego żeby według nich tworzyć swoje własne śa podstawą do tworzenia swoich
    a) dlatego z e to ty wiesz nie Jovy na jakiej wysokości masz grzałkę !
    b) to ty wiesz jakie masz warunki w pomieszczeniu w którym pracuje maszyna
    c) to ty wiesz jaka jest wilgotność samych płyt

Profil to jedynie wskazówka !!!

3 Popcorn na płycie itp można zrobić na każdej maszynie bga która ma dużą moc bo z byt szybko podczas grzania wychodzi wilgoć. Czyli na każdej maszynie pracując w sposób niewłaściwy można zrobić popcorn

4 Jeżeli chcesz przedłużyć proces wygrzewania, lub zakładasz układ to przy większej mocy górnej grzałki wyłączasz jej prace w granicach 200-205C aby bezwładność dogrzała do wyższej temperatury płytę i przytrzymała ta temperaturę taką metodę ja stosuję. Można także przytrzymać dłużej na pracującym podgrzewaczu ale trzeba mieć wyczucie

5 Po co dokładać termopary pod spodem ? Ja mam termopary bo bokach układu
    6 Jeśli nie dajesz sobie rady z profilami nie wiesz o co w nich chodzi jaka jest zasada działania to jest na to proste rozwiązanie PRACA MANUALNA

ja ustawiam moc grzałek górnych i dolnych na 50% grzej płytę do 100 stopni samym podgrzewaczem a następnie przykładam górną grzałkę po osiągnieciu przez płytę 100C i tak można lutować każda płytę cienką grubą mała dużą każdą !!!!! grzałka wysoko ok 2 cm od maksymalnego połozenia. Nic się nie zapsuje nie popęka jeśli wilgotność płyty jest w normie ( bo klient może laptopa wozić w aucie przy minus 20C przez dwa tygodnie )

Oczywiście podczas pracy można podnieć moc grzałki do ok 70% - można ale nie trzeba tak koło 150C

Od cała filozfia i po co pisać o popcornach na płytach Spokojnie pracować Manualnie żeby zrozumieć działanie maszyny a następnie wziąć się za profile..

Bo w pracy manualnej powinniśmy pracować tak jak w profilach z tym że na ewentualne zbyt szybki przyrost temperatury możemy zareagować zmniejszeniem mocy co powoduje wyczucie maszyny. A tak jedziemy z profilu i nie wiemy co się dzieje. Ja każdy profil robię pod siebie a dokładnie pod płyty które robię. Mama 20 płyt robię je dna manualnie a potem według pracy manualnej ustawiam profil na pozostałe 19 szt. Maszyna jest prosta w obsłudze i czytelna ze względu na duże moce grzałek. O ile w innych urządzeniach musimy mieszać mocami grząłek bo faktycznie nie uda się nam się nic zrobić o tyle w Jovy RE 8500 ustawiając na 50% zrobimy każdą płytę każdą bez wyjątku. czy to będzie laptop długi cienki procek na srodku czy z boku , czy tuner czy telefon gsm .

Co do niedziałajacych portów USB to nie miałem od początku produkcji Jovy RE 8500 i Jovy RE 7500 reklamacji na ten temat. Dlatego dziwi mnie fakt że ktoś ma jakiś problem i nie odsyła sprzętu na reklamacje tylko sieje spustoszenie na forum że niby to musiał naprawiać i coś wymieniać. Bo od tego jest gwarancja . Pisanie na na forach kupiłem i jest do pupy musiałem naprawiać sam no po prostu mnie rozwala na każdy towar jest gwarancja rok czasu. Na każdy problem produkcyjny Jovy Systems reaguje natychmiastowe wysyłając do dealerów kompenenty pozbawione wad wraz z numerami seryjnymi urządzań. Do dziś w Polsce wymieniłem ok 3 sztuk Jovy z wyświetlaczem niedziałającym a w szufladzie w serwisie leży jedne wyświetlacz który czeka na Jovy
    do wymiany od ponad 2 lat ale klient mówił że nie ma czasu podsyłać bo pracuje mu to za bardzo widać nie przeszkadzało z tego co pamiętam.

Czasami jak czytam fora to mam wrażenie że niektóre urządzenia są sprzedawane uszkodzone niedziałające a ludzie muszą sobie je potem w domach naprawiać. Jak czytam post kupiłem i muszę naprawiać to się załamuje. Jak kupiłeś i naprawiasz to potem nie może na napisać na forum że kupiłem i musiałem naprawiać bo było zepsute bo to jest wprowadzanie ludzi w błąd i tworzenie histerii. Jak można coś kupić i naprawiać zamiast zrealizować gwarancję ?

Panowie tak to może było za komuny !

0
  • #11 05 Mar 2014 08:21
    bloto19
    Poziom 10  

1 Profil pracuje według termopary pokazującej mniejszą temperaturę
    * Profil jedec, nie pracuje według niższej temperatury, stara się zrównać je..
    Tutaj cały czas mam na myśli profil w standardzie JEDEC.

2 Profile zrobione przez Jovy według zamierzenia producenta są do tego żeby według nich tworzyć swoje własne.
    a) dlatego z e to ty wiesz nie Jovy na jakiej wysokości masz grzałkę !
    ** wypuszczają profile konkretnie pod płytę a nie podają wysokości, dla mnie najlepiej działa 3-4 wysokość (zasugerowałem się informacjami z jovy 7500 na temat wysokości grzałki)

JEŻELI --> dasz grzałke górna za wysoko na profilu w standardzie JEDEC, to masz popcorn BGA :) nie unikniony. Dlaczego ?? Bo maszyna żeby zapewnić przyrost temperatury według standardu JEDEC będzie 100% szło z grzałek.

b) to ty wiesz jakie masz warunki w pomieszczeniu w którym pracuje maszyna
    ** Chodzi mi o profile w standardzie JEDEC.

3 Popcorn na płycie itp można zrobić na każdej maszynie bga która ma dużą moc bo z byt szybko podczas grzania wychodzi wilgoć. Czyli na każdej maszynie pracując w sposób niewłaściwy można zrobić popcorn
    ** Jeżeli chodzi o profil w standardzie JEDEC, to nie takie proste.
    Maszynę operuje się lepiej w trybie manualnym bądz tzw free mode

4 Jeżeli chcesz przedłużyć proces wygrzewania, lub zakładasz układ to przy większej mocy górnej grzałki wyłączasz jej prace w granicach 200-205C aby bezwaładność dogrzała do wyższej temperatury płytę i przytrzymała ta temperaturę taką metodę ja stosuję. Można także przytrzymać dłuzej na pracującym podgrzewaczu ale trzeba mieć wyczucie
    ** chodzi mi o standard JEDEC...

5 Po co dokładać termopary pod spodem ? Ja mam termopary bo bokach układu
    ** PRODUCENT JOVY DLA PROFILI zaznacza co i rusz w manualu zeby montować tc2 od spodu układu..... a nie na górze układu.

6 Jeśli nie dajesz sobie rady z profilami nie wiesz o co w nich chodzi jaka jest zasada działania to jest na to proste rozwiązanie
    ** Chciałbym wykorzystać standard JEDEC. Ale tutaj podgrzewacz dolny główny za szybko się wyłącza... sterownie grzałki górnej jest wręcz idealne na wysokości 3-4 max. Jeżeli zrobię odstęp 10 stopni między TC1 a TC2. I przy TC1 na 224C przesunę TC2 bliżej żeby maszyna mogła zrównać temperaturę. To mam 100% sukcesu.. boczne grzałki mogłby się wyłączać szybciej.

Szkoda że nie można wymusić w standardzie JEDEC profilu podgrzewacza żeby dłuzej działał....

W standardzie JEDEC maszyna sama steruję mocą na podstawie odczytu temperatury, brakuje jak dla mniej 1dnej opcji żeby over ride dolny podgrzewacz.

0
  • #12 05 Mar 2014 11:31
    tomiok
    Poziom 33  

@pawelabcd - Jak Twoje wrażenia ?

0
  • #13 05 Mar 2014 12:49
    pawelabcd
    Poziom 9  

Witam czytających ,kupiłem jovi 8500 u Pana Roberta w hotair.pl, osobiście tam pojechałem mam nie daleko ,wszystko mi pokazał zrobił próby ,wszystko wytłumaczył kupiłem u niego więcej rzeczy, chcę jeszcze więcej ale musze trochę uzbierać ma dużo oryginalnych nie oszukanych produktów , a jeszcze jak kupiłem więcej nie dość że ma najtaniej w Polsce tą maszynę to jeszcze dostałem ogółem dobry opust ekstra jestem zadowolony, powiem że nie mam chwilowo czasu na drugi tydzień będę miał ale zrobiłem pierwszy w życiu rebaling na ustawieniach manualnych, ale maszyna niesamowita na niej robić to prościna uda losie mi zrobić rebaling tak że nie ma ani śladu że robiłem rebaling poza brakiem kleju na bga, mam do niej przetłumaczoną instrukcje na PL .później dodam , pozdrawiam Paweł.

0