Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AVRPROG MKII - instalacja sterownikow do programatora

lutoslaw 17 Wrz 2013 14:43 2289 5
  • #1 17 Wrz 2013 14:43
    lutoslaw
    Poziom 2  

Czesc. Kupilem programator i niestety podlaczylem go do komputera przed instalacja sterownikow Jungo i instalacja AVR Studnio. Teraz w menadzerze urzadzen sterowniki pod Jungo maja "wykrzykniki" Deinstalowalem i instalowalem sterowniki parokrotnie bez rezultatu. Zmienialem wsad programatora za pomoca programu Flip - to dzialalo ok.

Co zrobic aby teraz poprawnie zainstalowac AVRProg MKII i zeby nawiazal on kontakt z AVR Studio? Jestem poczatkujacy, pierwszy raz mam stycznosc z programatorem.

0 5
  • #2 17 Wrz 2013 15:55
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

To spróbuj nawiązać kontakt z Atmel Studio. AVR Studio jest przestarzałe.
    Jeśli twoje urządzenie pojawia się w menagerze urządzeń, to po prostu w jego właściwościach wskaż mu miejsce, gdzie są sterowniki i każ uaktualnić. Ale lepiej najpierw zainstaluj Atmel Studio a potem podłącz programator.

0
  • #3 17 Wrz 2013 19:06
    lutoslaw
    Poziom 2  

Dzieki za odpowiedz.

Probowalem tez z Atmel Studio. Mozna tam wybrac programator, ale nie mozna nawiazac z nim polaczenia. W programatorze po podlaczeniu do USB zawsze swieci sie zarowno czerwona jak i zielona dioda.

Probowalem tez zaktualizowac sterowniki, ale po podaniu sciezki windows twierdzi ze zainstalowano juz aktualna wersje. Natomiast w menadzerze urzadzen caly czas pod Jungo, sterowniki maja symbol uszkodzonych, a wiec odwrotnie niz w tej instrukcji ( http://and-tech.pl/wp-content/download/avrprog%20mkii/avr%20prog%20mkii%20v1.0.pdf ) na stronie 3. Instrukcja nic nie mowi na temat takiej sytuacji.

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

Wróciłem do domu i mogę uzupełnić opis print screenami:

Menadżer urządzeń:

menadżer urządzeń po podłączeniu programatora (świeci się zielona i czerwona dioda):

właściwości sterownika WinDriver:

reinstalacja sterowników nic nie zmienia.

0
  • #4 17 Wrz 2013 20:52
    tmf
    Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

Coś masz ze sterownikami - jakieś stare. U mnie WinDriver z Jungo jest podpisany cyfrowo - sterownik 11.0.0.0 z 2012-02-27, podpisany cyfrowo przez Jungo LTD. Odłącz programator, usuń sterowniki, zainstaluj Atmel Studio i spróbuj jeszcze raz. Tego próbowałeś:
    http://support.atmel.com/bin/customer.exe?=&action=viewKbEntry&id=1343

0
  • #5 18 Wrz 2013 08:57
    lutoslaw
    Poziom 2  

Tak, tego z supportu atmela tez probowalem.

Dostalem odpowiedz od And-Tech, gdzie kupilem programator:

"Witam

Sterowniki Jung są podpisane cyfrowo przez Atmela i nie mieliśmy sytuacji jak na Pana zdjęciach, może Pan spróbować wykorzystać sterowniki z najnowszego avrstudio

Ewentualnie przeskanować komputer pod kątem wirusów (może coś infekuje sterowniki)

Biuro And-Tech"

Obawiam sie ze ta historia skonczy sie ponowna instalacja windowsa. Na innym komputerze tez z Win 7, te same sterowniki zainstalowaly sie bez najmniejszych problemow. Dopytam sie jeszcze andtechu o co chodzi z tymi sterownikami z AVRStudio bo nie rozumiem o co chodzi. Moze jeszcze jakies pomysly co zrobic?

0
  • #6 22 Wrz 2013 23:43
    lutoslaw
    Poziom 2  

Okazało się, że usunięcie sterowników przez menadżer urządzeń nie usuwało ich do końca. Trzeba było usunąć też plik windrvr6.sys z \Windows\System32\drivers ręcznie. Powstał on tam kiedy podłączyłem programator bez wcześniejszej instalacji sterowników i z tego wyniknął problem.

Temat można zamknąć. Dzięki za pomoc

0