Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TOSHIBA 26el933G nie widzi sygnału cyfrowego z kablówki

andrewmirekL 17 Wrz 2013 15:34 4956 7
  • #1 17 Wrz 2013 15:34
    andrewmirekL
    Poziom 6  

Dzień dobry,
    Kupiłem TV LED 26el 933G po podłączeniu do kablówki widzi kanały ATV (DTV nie). Nie wiem dlaczego nie mam obsługi cyfrowej. Przez to nie mam kilku programów z pakietu. Czy może mi ktoś pomóc. Z góry dziękuję.

0 7
  • #2 17 Wrz 2013 15:42
    dybas
    Poziom 37  

Kablówka nie daje programów w MPEG-4, toteż na zakresie DTV niczego się nie odbierze. Część programów jest obecna w paśmie analogowym, reszta dostępna z dekodera. Tak w ogóle, to przydatna będzie informacja, o jakiego operatora chodzi.

1
  • #3 17 Wrz 2013 17:14
    andrewmirekL
    Poziom 6  

Operator twierdzi że sygnał np.:TVP INFO powinien być, ale po wyszukiwaniu automatycznym nie ma tego programu. Czy muszę mieć dekoder ? Dziękuję

Dodano po 3 [minuty]:

Operator to: Winogradzka Telewizja Kablowa w Poznaniu

0
  • #4 17 Wrz 2013 20:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

andrewmirekL napisał:
    Operator twierdzi że sygnał np.:TVP INFO powinien być, ale po wyszukiwaniu automatycznym nie ma tego programu. Czy muszę mieć dekoder ?

Cytat ze strony podanego operatora:
    "Nowy kanał TVP Info będzie dostępny w pakiecie Pośrednim dla abonentów, którzy posiadają odpowiedni telewizor (wbudowany tuner DVB-C) lub otrzymali dekoder w ramach dowolnego pakietu cyfrowego oferowanego przez WTVK."
    Więc powinieneś ten program wyszukać w DTV tego tv.

0
  • #5 18 Wrz 2013 10:27
    andrewmirekL
    Poziom 6  

Dzień dobry. Mam wbudowane dekodery DVB-T i DVB-C w dwóch telewizorach (nowe), a wyszukiwarka automatyczna po przeskanowaniu pasm ATV i DTV wyszukuje tylko 27 programów ( bez TVP INFO ). Mam pakiet pośredni.

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze, że wszystkie programy są w ATV.

0
  • #6 18 Wrz 2013 11:25
    egon42
    Poziom 37  

ATV to telewizja analogowa DTV to telewizja cyfrowa włącz skanowanie samej DTV i sprawdź czy coś wyszukuje. Inna sprawa to

KOCUREK1970 napisał:
    Nowy kanał TVP Info będzie dostępny w pakiecie Pośrednim dla abonentów
    "Będzie" nie napisali że "jest: tylko że będzie teraz pytanie kiedy i do tego czy będzie free czy kodowany.

0
  • #7 18 Wrz 2013 12:42
    andrewmirekL
    Poziom 6  

W pakiecie pośrednim WTVK Poznań przesyła 27 kanałów anologowych i około 20 nadawanych cyfrowo dlatego włączam wyszukiwanie ATV i DTV, a jak napisałem wcześniej "widzi " tylko ATV. Ale sprawdzę tylko DTV (co mi szkodzi).

Dodano po 11 [minuty]:

Samo wyszukiwanie DTV - brak znalezionych kanałów

0
  • #8 19 Wrz 2013 09:58
    andrewmirekL
    Poziom 6  

Dzień dobry.

W telewizorze TOSHIBA przyczyną było błędne ustawienie kraju (nazwa państwa) w meni "szybkie ustawienia", ponieważ meni telewizora nie jest do końca przystosowane do odbierania w Polsce (uwaga własna). Wystarczyło zmienić nazwę państwa (ja zmieniłem z Polska na Niemcy-tabela w instrukcji) i wszystko działa poprawnie. Oczywiście języki napisów i pozostałe ustawienia zastawiłem polskie.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam .

2