Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra II 1.7dt - Zdjęcia sterownika pompy wtryskowej.

sapeeer 17 Sep 2013 16:18 5577 7
    sapeeer
    Level 8  
    Witam.
    Chciałbym prosić o pomoc i się dowiedzieć, czym jest element zaznaczony na zdjęciu sterownika pompy wtryskowej. Zdjęcie znalezione na forum, w moim sterowniku tego elementu brak.
    sapeeer
    Level 8  
    A jego parametry? Oznaczenie 303, jednak niewiele mi to mówi, znajduję kilka wyników.
  • Helpful post
    Erwin123
    Level 26  
    Rezystor ma opór 30kΩ.
    sapeeer
    Level 8  
    Po otwarciu sterownika okazało się również, że brakuje rezystora, spalił się doszczętnie. Czy ktoś wie jakie posiada oznaczenie?
    sapeeer
    Level 8  
    Niestety nie potrafię również znaleźć zamiennika dla tranzystora 935G 9400. Strony z zamiennikami jak i google nic nie pokazują.

Ewentualnie poszukuje oznaczeń tranzystorów ze sterownika o oznaczeniach 8971891360 16267710 ISUZU 1.7L EDU.
    Andrzej_B
    Level 19  
    Witam. Wartość tego rezystora to 0.02Ω. Dodatkowe oznaczenie na tyn rezystorze to WSR-2, wydaje mi się, że związane jest to z mocą rezystora. Jeśli chodzi o tranzystory to wyczytałem na elektrodzie, że można zastąpić to BUZ90.Pozdrawiam.
    sapeeer
    Level 8  
    Znalazłem dany rezystor. Informacje zostawiam dla potomnych. Element ten ma oznaczenia:
    WSR2R0200FEA
    Rezystor SMD 4527 0,02R 2W ±1% ±75ppm/°C -65+275°C

Andrzej_B wrote:
    Jeśli chodzi o tranzystory to wyczytałem na elektrodzie, że można zastąpić to BUZ90.Pozdrawiam.

Czy mógłbyś podesłać źródło tych informacji? Wyszukałem również, że tranzystory w tym miejscu można zastąpić, ale BUZ91A. Jednak w tym przypadku pierwotne tranzystory posiadały inne oznaczenia.

Również pozdrawiam!