Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie PC do kina domowego

igakow10 17 Wrz 2013 18:52 3183 10
  • #1 17 Wrz 2013 18:52
    igakow10
    Poziom 13  

Witam. Mam taki sam problem tylko inny sprzęt. Jeśli źle robię piszą ten post w tym temacie proszę moderatora o wydzielenie tego postu w osobnym temacie.
    Mam kino oparte na amplitunerze Pioneer VSX-819H http://www.pioneer.eu/pl/products/archive/VSX-819H-S/page.html komputer postawiony tylko z myślą o kinie domowym oparty na płycie abit in-73h http://abit.ws/page/en/motherboard/motherboard_detail.php@pMODEL_NAME=I-N73H&fMTYPE=LGA775 po podłączeniu pcHDMI-ampliHDMI-tvHDMI wszystko śmiga tylko brak dźwięku przestrzennego. Amplituner na funkcji auto surround nie rozpoznaje żadnego testu np z YouTube. Nie wiem czy to kwestia ustawień w pc czy sprzętu. może coś mi doradzicie. Karta muzyczna na płycie to Realtek HD audio ale ja korzystam z NVIDIA HD audio bo inaczej nie ma dźwięku po HDMI. Może wybrać Realtek HD audio i puścić dźwięk po optycznym a obraz zostawić po HDMI tylko wtedy musiałbym podłączyć go bezpośrednio do TV bo w ampli wybrane by było inne wejście. Pomóżcie proszę uzyskać dźwięk przestrzenny z PC w moim kinie.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie kg

0 10
  • #2 17 Wrz 2013 20:10
    intenso
    Poziom 38  

Witam,ściągnij program do odtwarzania filmów SplashProHd,wejdź w ustawienia dźwięku w tym programie i zaznacz ze dźwięk idzie po Hdmi i wybierz dźwięk 5.1

0
  • #3 17 Wrz 2013 23:39
    anmedia
    Poziom 39  

igakow10 napisał:
    Amplituner na funkcji auto surround nie rozpoznaje żadnego testu np z YouTube

Czy mozesz podac liniki do tych testow.
    igakow10 napisał:
    komputer postawiony tylko z myślą o kinie domowym oparty na płycie abit in-73h

To najglupsze co mozna bylo zrobic. Lepszym rozwiazaniem bylo kupic dobry jakosciowo BluRay z wejsciem USB (ale to maja juz wszystkie). Ta plyta glowna pod kino jest za wolna, zwlaszcza pod filmy w HD a juz tym bardziej jesli nie posiadasz mocnej karty graficznej (dodatkowej). Dodatkowo w opcjach jest napisane ze HDMI audio ready header. Dlatego lepszym rozwiazaniem byloby dla proby podlaczyc dzwiek kablem optycznym z plyty glownej do amplitunera.
    igakow10 napisał:
    Karta muzyczna na płycie to Realtek HD audio ale ja korzystam z NVIDIA HD audio bo inaczej nie ma dźwięku po HDMI

W dlaszym ciagu z niej korzystasz, z ta roznica ze wyprowadzasz na zlacze HDMI

igakow10 napisał:
    Może wybrać Realtek HD audio i puścić dźwięk po optycznym a obraz zostawić po HDMI tylko wtedy musiałbym podłączyć go bezpośrednio do TV bo w ampli wybrane by było inne wejście

Warto przeczytac instrukcje, kazdy amplituner, posiada opcje przelaczania wejsc wideo i audio osobno. A wiec mozesz wybrac wejscie HDMI1 i audio z wejscia optycznego.

Dodano po 3 [minuty]:

igakow10 napisał:
    Pomóżcie proszę uzyskać dźwięk przestrzenny z PC w moim kinie.

To bedzie zalezalo. Uzupelnij informacje jakie masz oprogramowanie do filmow, oczywiscie ze w tym wypadku dzialamy na oryginalnych plytach np DVD z kilkoma sciezkami dzwiekowymi. Jesli nie masz zaopatrz sie np z wypozyczalni w jakis film ktory posiada sciezke dzwiekowa w DD i DTS (wazne).

0
  • #4 18 Wrz 2013 07:21
    igakow10
    Poziom 13  

Witam. Co do uzupełnienia informacji:
    ad1. Wystarczy wpisać w YouTube "testy dźwięku dts" oto link: http://www.youtube.com/results?search_query=t....0j2.2.0...0.0...1ac.1.11.youtube.YqRcg9lReMY
    ad2. Nie chcę bluray ponieważ chcę też mieć dostęp do internetu do rożnych portali np weeb.tv, zalukaj.tv, itd. i mieć możliwość oglądania z internetu lub porostu poserfować czy zagrać w lol-a na dużym ekranie. Co do hadmi ready to wyczytałem, że żeby odtwarzać dźwięk dts itp przez hdmi potrzebna jest wersja 1.3, która weszła w 2006r. Moja płyta (która wpadła mi w ręce za darmo) jest z 2007 więc powinna mieć 1.3.
    ad3. Nie wiem czy do końca tak jest bo jeśli w opcjach audio w panelu sterowania wybiorę realtek hd audio to dźwięku nie ma po hdmi. jak wybiorę nvidia hd audio to jest. Jeśli odinstaluję oprogramowanie nvidii to znika opcja wyboru nvidia hd audio a zostaje realtec.
    ad4.Optyczne można przypisać do dowolnego video.
    ad5.Nie mam oprogramowania do filmów jeszcze. Próbowałem na testach. Mam XBMC. Nie ma w tym kompie napędu i mieszkam w dziurze gdzie nie ma wypożyczalni więc materiał na dvd raczej odpada.
    Mam nadzieję, że napisałem co trzeba. Pozdrawiam kg

0
  • #5 18 Wrz 2013 10:34
    anmedia
    Poziom 39  

igakow10 napisał:
    Wystarczy wpisać w YouTube "testy dźwięku dts"

Kolego ja doskonale wiem ze sa ... ale to nie sa testy ktore dzialaja. Zeby test DTS zadzialal musi byc zrodlo sygnalu oryginalne a nie YT ktore ledwo dobrze przekazuje stereo. Tak ze to nie rozwiazanie. Mozesz zakupic plyty (sa specjalne plyty testowe - a to co na YT to wlasnie kopia z takiej plyty)
    igakow10 napisał:
    Co do hadmi ready to wyczytałem, że żeby odtwarzać dźwięk dts itp przez hdmi potrzebna jest wersja 1.3,

Dziwk DTS dostepny jest od wersji 1.0, a DTS-HD Master Audio i DTS True HD od wersji 1.3 (wymagaja praktycznie 2x wyzszego transferu.
    igakow10 napisał:
    w opcjach audio w panelu sterowania wybiorę realtek hd audio to dźwięku nie ma po hdmi.

Oczywiscie, karta graficzne - to karta graficzna i kropka. Producenci kart graficznych dodali mozliwosc wypuszczenia poprzez karte graficzna dzwieku aby nie laczyc dodatkowego kabla. Ale dziwek pobierany jest z karty z plyty glownej. A oprogramowanie to nic innego jak sterownik ktory przelacza poszczegolne wejscia.
    igakow10 napisał:
    Optyczne można przypisać do dowolnego video.

Nie rozumie. Nie mozna niczego przypisywac. Optyczne znajduje sie z z tylu obudowy obok gniazd USB.
    igakow10 napisał:
    .Nie mam oprogramowania do filmów jeszcze. Próbowałem na testach. Mam XBMC. Nie ma w tym kompie napędu i mieszkam w dziurze gdzie nie ma wypożyczalni więc materiał na dvd raczej odpada.

Podstawa to dobre oprogramowanie dajace szereg mozliwosci np PowerDVD, ktore wspiera wszelkie formaty. Przykro mi, ale bez plyty DVD lub oryginalnej kopii czyli 1:1 ciezko bedzie wyprobowac wszystko, dlatego ze filmy sciagane z sieci to loteria. Jakosc fatalna zarowno obraz jak i dzwiek, ktory czesto nie jest dostepny jako 5.1. Majac oryginal i wiedzac ze wszystko dziala jak nalezy, pozniej bedziesz mogl jedynie stwierdzac ze to wina kiepskiej kompii.

Dodano po 2 [minuty]:

PS. Prywatnie Cie zapytam po Ci dobre kino domowe skoro w Twoich wypowiedzial praktycznie odrzucasz calkowicie najlepsza jakosc dzwieku jaka mozesz odtworzyc na kinie? Do tego co ty zrobilem i robisz mogles sobie kupic jakies tanie kino LG z wejsciem HDMI lub optycznym i tez by bylo!

0
  • #6 18 Wrz 2013 14:35
    igakow10
    Poziom 13  

Witam. Co do optycznego wejścia chodziło mi o te w amplitunerze. Co do materiału gdybym ściągnął jakąś płytę a w zasadzie jej obraz i zamontował obraz na swoim kompie np w alkochol120 to byłoby możliwe odtwarzanie dźwięku wielokanałowego? Albo nagrać taki obraz na płytę tylko musiałbym kupić napęd DVD/BD tylko jaki byłby dobrym rozwiązaniem? Celowałbym raczej w DVD ze względu na cenę.
    Pozdrawiam kg

0
  • #7 18 Wrz 2013 15:21
    anmedia
    Poziom 39  

igakow10 napisał:
    Co do materiału gdybym ściągnął jakąś płytę a w zasadzie jej obraz i zamontował obraz na swoim kompie np w alkochol120 to byłoby możliwe odtwarzanie dźwięku wielokanałowego?

Wszystko zalezy od filmu. W wiekszosci posiada dzwiek wielokanalowy. Z tego co sie orientuje to Alcochol120 sluzy raczej do nagrywania a nie do montowania obrazow, ale moge sie mylic.
    igakow10 napisał:
    Albo nagrać taki obraz na płytę tylko musiałbym kupić napęd DVD/BD tylko jaki byłby dobrym rozwiązaniem?

Kazdy DVD, nie ma znaczenia marka. Najlepiej nagrywarka wewnetrzna o wiele tansza niz na USB
    igakow10 napisał:
    Celowałbym raczej w DVD ze względu na cenę.

W zasadzie wiekszego wyboru nie masz. Do odtwarzania plyt BluRay, potrzebny jest dosc mocny komputer, dobra karta graficzna obslugujaca Cuda lub Avivo (akceleracja) i sporo szybkiego ramu. Dodatkowo karta i monitor musi wspierac HDCP. A wiec jak sam widzisz dla Bluray wymagania sa zdecydowanie wyzsze, ale za to jakosc obrazu i dzwieku nie porownywalna.

0
  • #8 18 Wrz 2013 15:32
    igakow10
    Poziom 13  

Witam. Alkochol tworzy napęd wirtualny widziany normalnie w explorerze jak napęd fizyczny i klikając prawym przyciskiem myszy wybieramy zamontuj i wybieramy plik. Wtedy mamy tak jakby płyta była w fizycznym napędzie. Jeżeli w obrazie płyty jest autorun płyta po zamontowaniu uruchomi się automatycznie jak ze zwykłego napędu. Czyli takie rozwiązanie jest ok tylko kwestia materiału?
    Jeżeli trafię na obraz rzeczywiście w dts czy dd nie powinno być problemu np http://chomikuj.pl/piotr.sobstyl/DTS/DTS-P*c5*82yta+Testowa,2173905946.nrg lub http://chomikuj.pl/hipi018/P*c5*82yta+testowa/Test+dvd+dts+SUPER. Mogę taki obraz nagrać na zwykłe dvd i dać koledze do sprawdzenie który ma bd żeby mieć pewność?

0
  • #9 18 Wrz 2013 15:37
    anmedia
    Poziom 39  

igakow10 napisał:
    Wtedy mamy tak jakby płyta była w fizycznym napędzie.

Dzieki za informacje - pamietam ten program jako sam program wylacznie do kopiowania i nagrywania.

Jezeli to plyta DVD mozesz ja odtwarzac na komputerze tym co masz. Sam DTS to sciezka audio o wysokiej jakosci dzwieku (nieskompresowanym, mniej wiecej tak samo jak ma zwykla plyta CD). Jednak aby odtwarzac dzwiek w DTS konieczne jest posiadanie programu ktory to odtworzy. Power DVD od wersji 7 byl dawany za darmo do napedow DVD i bluray z opcja dotwarzania dzwieku DTS.
    Dostepnosc plyt DVD z opcja dodatkowej sciezki z DTS, byl bardzo ograniczony, bo nalezalo obnizyc jakosc odtwarzanego video, stad wiele filmow nie posiadalo tego dodatku. A te ktore posiadaly niejednokrotnie mialy DTS ale z bitrate obcietym prawie o polowe ok 750kb/s (normalny DTS posiada 1500kb/s, a DTS-HD Master Audio (wylacznie Bluray z HDMI od wersji 1.3) powyzej 3000kb/s).

0
  • #10 18 Wrz 2013 18:34
    igakow10
    Poziom 13  

Będę próbował jutro dziś jestem w pracy. Kupiłem już kabel optyczny będę go miał pojutrze. Jutro ściągnę plik i spróbuje po HDMI. Ale z tego co czytałem preferuje większość połączenie HDMI bezpośrednio do tv a dźwięk optycznym do kina.
    Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam kg

Dodano po 23 [minuty]:

Jeszcze jedna kwestia. Czy do odtwarzania filmów zamontowanych w napędzie używać np powerdvd czy może być xbmc?

0
  • #11 19 Wrz 2013 14:14
    igakow10
    Poziom 13  

Witam. Ściągnąłem dzisiaj kilka sampli z DTS i DD zainstalowałem vlc i po ustawieniu opcji przy odtwarzaniu plików amplituner podłączony po hdmi z PC ładnie dekoduje DTS i DD. Wyświetla znaczki na wyświetlaczu i słychać to w głośnikach więc jest ok. Nurtuje mnie tylko to, że nie ogę tych plikuw odtworzyć w XCMB ale to na pewno kwestia ustawień, zresztą temat nie na to forum. Docelowo podłączę kompa po optyku tak żeby przy korzystaniu z komputera nie musiał być włączony amplituner. Wszystko działa i tak jak kolega pisał kwestia źródła sygnału. Dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam kg

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo