Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE40R74BD - Uszkodzona matryca.

17 Wrz 2013 20:25 2301 3
  • Poziom 33  
    Panel LTA400WT-01. Brak obrazu, cieniutkie kreski pionowe, w kolorach, czasem kryrzujące się z poziomymi, które potrafią się pojawić. Wcześniej po 'obstukaniu' wzdłuż krawędzi wyświetlacza można było przywrócić nawet cały obraz. Niestety nie jest to raczej usterka na listwach lub nawet drajwerach kolumn, bardziej wskazuje na jakieś niekontakty wzdłuż szyby do sterowników wierszy, uprzejmie proszę o rozpiskę jak ktoś ma. Dzięki i pozdrawiam
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Chyba chodzi o matrycę LTA400WT-L01 i jej T-con 3240WTC4LV0.5 .?

Pomierz nap. VGHC lub stabilność napieć z DC-DC na
    BD8156EFV (Link ) lub podobny BD8166EFV
    Zasilanie bywało dobre +5V natomiast na wyj. "pływały/skakały cyklicznie )
    Winne głównie C.

• Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 33  
    Dzięki Jurek, niestety napięcia są dobre. Rozpiska niepotrzebna Wicek, gdyż już pomierzyłem okolice drajwerów wierszy (w tej matrycy nie są napylone na szybie lecz wystają z boku) i jest Von, Voff, Vcom, STV oraz inne. Jak ktoś potrzebuje info gdzie Von, to jest to drugi pin licząc od góry nad drajwerem (matryca położona t-conem w stronę naprawiającego).
  • Poziom 33  
    Matrycy nie udało się naprawić, nie mogłem dojść gdzie była przerwa ale na 100 proc. w samym szkle a nie połaczeniach do niego. Dopasowałem, inną, którą znalazłem ze złomu z końcówką -L07 (Samsung). Były zamienne.
    Pozdrawiam.