Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modecom Mc-mhf60u - nie działa wyjście słuchawek line in

17 Sep 2013 21:12 2436 10
  • Level 9  
    Wyjścia słuchawkowe, jest zamieszczone w nietypowy sposób, na potencjometrze, który jest na kablu podpięty do sabufera. Gdy wepne wtyczke od słuchawek do połowy, wtedy działają, ale gdy wepne wtykczkę do końca grają satelity tak jakby były stłumione. Ze słuchawek nie dochodzi żaden dźwięk.

Na początku po podpięcu zestawu głośniki trzeszczały i zainstalowałem k-lite codec pack. Problem zniknął.

Dlaczego to wyjście nie działa? Macie jakieś pomysły?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 28  
    piotrek999 wrote:
    Dlaczego to wyjście nie działa? Macie jakieś pomysły?

Przyczyn może być wiele, uszkodzenie mechaniczne wyjścia słuchawkowego, wtyczki łączącej potencjometr z panelem na głośniku niskotonowym.
    Podaj więcej informacji.
    Zresztą to tak zwana masówka, projektowana żeby się psuć po skończonej gwarancji.
  • Level 9  
    Głośniki są nowe. Mają klika dni.
  • Level 28  
    A może to słuchawki są winne, sprawdzałeś na innym urządzeniu?
    A jeśli to wina głośników to proponowałbym wymienić, gwarancja daje ci takie prawo.
  • Level 9  
    Pisałem do Modecoma. Napisali, że mam oddać na gwarancje. Sprawdzałem na 3 różnych słuchawkach. Zawsze mam tak, że jak jakaś elektronika jest walnięta to od nowości.
  • Level 9  
    W związku z tym, że miałem kilka dostępnych wyjść audio głośników nie wysyłałem na gwarancję, do momentu gdy bas przestał działać, czyli jakiś miesiąc temu. Wysłałem je na gwarancje (kupione w agito) i ponoć dostałem nowe. Ku mojemu zdumieniu wyjście line in w niby nowym zestawie głośników, także nie działa. Jeśli włożę jacka do końca, to grają cicho słuchawki i mikrofon, jeśli do połowy to grają tylko słuchawki. Nie wiem czy mam się spodziewać znowu jakieś awarii, skoro znowu teoretycznie nowy produkt ma wadę wejścia audio.
  • Level 28  
    Może to wina kabla? Sprawdzałeś na innym przewodzie? bo to trochę nie możliwe, żeby nowy produkt miał uszkodzenie.
  • Level 9  
    Wina kabla? Od czego? Pralki?

Bądźmy poważni. Teraz na dodatek, odesłane niby nowe głośniki Modecoma, okresowo wydają dźwięki tak jakby zwarcia. Nigdy więcej Modecoma.
  • Level 43  
    piotrek999 wrote:
    wyjście line in

Może najpierw postaraj się poprawnie rozpoznawać poszczególne złącza urządzenia a następnie używać ich zgodnie z przeznaczeniem.

Ten zestaw nie ma żadnych wYjść audio: liniowych i słuchawkowych. Co najwyżej dwa wEjścia liniowe i złącze USB.

Pozdrawiam.
  • Level 9  
    DJMapet - internetowy napinaczu, wyjście o którym piszę ma nazwe własną 'line in', ale jak zawsze jakiś wszechwiedzący polaczek cebulaczek musi coś napisać, żeby pokazać jak to on nie jest mądry.
  • Level 43  
    piotrek999 wrote:
    wyjście o którym piszę ma nazwe własną 'line in',

Line In, to jest WEJŚCIE a nie wyjście.

Pozdrawiam.