Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford transit 2.5td 1994 - Alternator niskie ładowanie

17 Wrz 2013 21:44 3600 6
  • Poziom 14  
    Witam zbliża się zima i mam akumulatory (są 2) do wymiany więc przed zakupem nowych chciałem zrobić porządek z ładowaniem w transicie.

Problem jest taki że gdy odpalam samochód kontrolka od ładowania nie gaśnie , znika dopiero po dodaniu obrotów. (Podobno to normalne w tych samochodach?)

Ładowanie też wydaje mi się za niskie
    bez włączonych świateł to około 14.1v
    z włączonymi światłami 13.8v
    kiedy dodam gazu stale utrzymuje 13.8v i nie rośnie
    Myślałem że to regulator napięcia jednak założyłem nowy i bez zmian.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 34  
    Jeżeli regulator jest w porządku, pozostaje sprawdzenie prostownika (oddzielne diody dla każdej fazy(3) do tego konieczne jest odłączenie przynajmniej jednego bieguna każdej sprawdzanej diody. Czynność ta wymaga niestety rozebrania alternatora.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Witam
    Gdzie zrobiłeś ten pomiar ,alternator czy akumulator ,czy jest różnica w napięciach . Jeżeli tak ,to sprawdź masę przewód zasilający,zobacz czy pasek nie ślizga.
  • Poziom 14  
    nikusert napisał:
    Witam
    Gdzie zrobiłeś ten pomiar ,alternator czy akumulator ,czy jest różnica w napięciach . Jeżeli tak ,to sprawdź masę przewód zasilający,zobacz czy pasek nie ślizga.

Chyba strzał w 10 :) poleciałem teraz do samochodu na pomiary i między plusowa klema a obudowa alternatora jest około 14.15v na światłach (13.8v na klemach) ,14.05v z wentylatorem na max i światłach.
    Czy takie wartości są już dopuszczalne?
  • Poziom 39  
    Masz spadki napięcia na przewodach ,możesz dołożyć grubszy (+)zasilający alternator 10²przewód,to pomaga,sprawdź jeszcze masę.
  • Poziom 21  
    Jakie masz klemy ?
    Jeżeli ołowiane to lubią zaśniedzieć w miejscu zaciśniętego przewodu, wtedy najlepiej wymienić na mosiężne.
    Sprawdzić to można mierząc miernikiem na przewodach przed klemami robiąc w izolacji dziurkę np. szpilką.
  • Poziom 14  
    Dołożyłem nowe kable na mase i alternator teraz ładowanie jest ok :) , poza tym zrobiła się z tego grubsza robota ponieważ zauważyłem że alternator jest krzywo okazało się że z uszu i mocowania w bloku zrobiły sie fasolki a uchwyt od naciągu był pęknięty :D nie wiem jak to sie trzymało :) wytulejowanie i spawanie łapy załatwiło sprawę
    Pozdrawiam i dzięki.

a stary kabelek wyglądał tak
    Ford transit 2.5td 1994 - Alternator niskie ładowanie