Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq 6720s - Nie uruchamia się po podłączeniu zasilacza działa na baterii

17 Wrz 2013 22:36 3717 16
  • Poziom 10  
    Witam, posiadam model laptopa jak w temacie. Problem polega na tym że podczas pracy na baterii wszystko działa, po podłączeniu zasilacza laptop wyłącza się.
    Po chwili zaczyna ładować baterie, ale po próbie włączenia już się nie uruchamia; lampka wifi mruga a z laptopa słychać dźwięki syczenia i stukania. Czy ma ktoś pomysł co mogło się zepsuć na płycie głównej?
  • Spec od komputerów
    opos11 napisał:
    Czy ma ktoś pomysł co mogło się zepsuć na płycie głównej?

Potrafisz wykonać pomiary?
    Jaka płyta?
    Zasilacz sprawdzony pod obciążeniem?
  • Poziom 10  
    Jeśli chodzi o zasilacz to jest sprawny działa z innym laptopem, dla pewności pożyczyłem trzy zasilacze na każdym taki sam efekt.
    Pomiary potrafię zrobić, miernik mam, tylko elektronikiem nie jestem wiec ktoś musiałby mnie poprowadzić.
    Płyta to model UMT 2MV 94V-0.
    HP Compaq 6720s - Nie uruchamia się po podłączeniu zasilacza działa na baterii
  • Spec od komputerów
    Poszukaj innych oznaczeń na płycie.
  • Spec od komputerów
    Zobacz pod folią ew z drugiej strony płyty.
  • Poziom 10  
    niestety, pod folią ani z drugiej strony płyta nie posiada innych oznaczeń, lub ich nie dostrzegam, gdzie dokładnie szukać?
  • Spec od komputerów
    opos11 napisał:
    niestety, pod folią ani z drugiej strony płyta nie posiada innych oznaczeń, lub ich nie dostrzegam, gdzie dokładnie szukać?

Na laminacie szukaj, na pewno są.
  • Poziom 10  
    jest jeszcze oznaczenie tego typu:
    6050A2137901-MB-A03
    było pod folią karty wifi
  • Spec od komputerów
    opos11 napisał:

6050A2137901-MB-A03

Właśnie o to chodziło.
  • Poziom 10  
    jaka rada na mój problem?
  • Spec od komputerów
    opos11 napisał:
    jaka rada na mój problem?

Jakie pomiary?
  • Poziom 10  
    jak wcześniej pisałem nie jestem elektronikiem, miernik w ręce trzymałem (wiem jak się nim posługiwać), ale gdzie i do jakiego elementu przyłożyć, oraz jakie prawidłowe wartości ma posiadać element to trzeba mnie poprowadzić.
  • Spec od komputerów
    Czy podstawiałeś inny sprawny zasilacz?
    Zmierz swój pod obciążeniem.
  • Poziom 10  
    tak, podstawiałem inne zasilacze. efekt ten sam. Na wyłączonym lapku ładuje baterie. po włączeniu uruchamia się na ok 2 s. następne uruchomienia to już tylko mruganie diod od wifi przerywane działanie wentylatora i stuki z płyty. odłączenie zasilacza i uruchomienie odpala od razu z naładowaną baraterią, a przy instalowaniu systemu resetuje się w momencie instalowania urządzeń. Zasilacze które podłączałem miały wartości 18,5 V do 19 V i od 3,5 A do 4,8 A, działające przy innych laptopach hp, dell, acer
  • Spec od komputerów
    Bez wykonania szczegółowej diagnostyki płyty trudno coś na odległość powróżyć.
  • Poziom 31  
    No pomiary napięć a potem rezystancji z cewek Kolega by podał przynajmniej
  • Poziom 10  
    Zrezygnowałem z naprawy, temat zamykam.