Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPC1768 - Zestaw LandTiger, konfiguracja wyświetlacza

czaja133 17 Wrz 2013 23:11 1560 4
  • #1 17 Wrz 2013 23:11
    czaja133
    Poziom 2  

Witam,
    mój problem polega na tym, iż zakupiłem płytkę EB-LPC1768_01 (HY-LandTiger) ze strony kamami i jak pierwszy raz podłączyłem ją do zasilania to wszystko działało, chodzi mi tu głównie o wyświetlacz (był wgrany jakiś program demo). Później zacząłem uruchamiać jakieś inne programy typu mruganie diodami i też wszystko działało. Problem powstał teraz gdyż nie jestem w stanie czegokolwiek wyświetlić na wyświetlaczu oprócz tego inne peryferia dają rade. Korzystam z bibliotek ze strony blog.tkjelectronics.dk/2011/09/review-poweravr-nxp-lpc1768-board/ i przykłady tam dane mi działają tylko nie działa mi to z lcd. Siedzę na tym cały dzień, przeglądam te biblioteki wszystko się zgadza ze schematem na płytce. I już sam nie wiem, może spotkał się ktoś kiedyś z podobnym problemem. Ja do tej płytki nie dostałem żadnej dokumentacji ale jest to niby model HyLandTiger więc powinna być chyba kompatybilna z dokumentacją co jest w internecie. Ewentualnie może ktoś jest w posiadania jakiegoś programu na tę płytkę, który to właśnie wyświetla coś na lcd.
    Zaznaczam, że jest to mój pierwszy post i z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 18 Wrz 2013 09:17
    Badmaneq
    Poziom 23  

Przepłaciłeś i nie dostałeś płytki z przykładami, które daje producent :)
    Patrząc na schemat z kamami widzę, że sterowanie LCD jest 8 bitowe z zatrzaskiem, a większość przykładów w sieci jest 16 bitowe i dlatego nie będzie działać.
    Jeżeli nikt z forum nie prześlę Ci przykładów to pozostaje ci kontakt z producentem http://www.hotmcu.com/index.php?main_page=contact_us

0
  • #3 18 Wrz 2013 09:58
    czaja133
    Poziom 2  

Kurcze wiem że przepłaciłem tzn kolega przepłacił bo ja tylko pożyczyłem tą płytkę ale na pomoc od kolegi nie mam co liczyć bo on kupił tę płytkę i jej nie używał. Czyli zostaje mi czekać na jakiś przykład konkretnie do tej płytki ewentualnie mogę napisać do producenta. Mam jakąś bibliotekę w której
    - EN = P0.19
    - LE = P0.20
    - DIR = P0.21
    - CS = P0.22
    - RS = P0.23
    - WR = P0.24
    - RD = P0.25
    - DB[0.7] = P2.0...P2.7
    - DB[8.15]= P2.0...P2.7
    Ale ona też nie działa. Ja już sam nie wiem jak na tej płytce są podłączone piny do wyświetlacza.

0
  • #4 18 Wrz 2013 10:54
    Badmaneq
    Poziom 23  

czaja133 napisał:
    Mam jakąś bibliotekę w której
    - EN = P0.19
    - LE = P0.20
    - DIR = P0.21
    - CS = P0.22
    - RS = P0.23
    - WR = P0.24
    - RD = P0.25
    - DB[0.7] = P2.0...P2.7
    - DB[8.15]= P2.0...P2.7
    Ale ona też nie działa. Ja już sam nie wiem jak na tej płytce są podłączone piny do wyświetlacza.

Ten układ połączeń zgadza się ze schematem z kamami, być może biblioteke którą masz jest do innego rodzaju kontrolera wyświetlacza LCD.
    Pokaż kod funkcji inicjalizacyjne wyświetlacz.

0
  • #5 04 Paź 2013 15:43
    czaja133
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie. Napisałem do producenta i otrzymałem od niego biblioteki. Układ połączeń w tej bibliotece jest taki sam jak w tej co korzystałem poprzednio ale ta działa. Szczerze powiedziawszy to nawet nie wnikałem jakie są różnice w obydwu bibliotekach. Grunt że działa bez zarzutu.

0