Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Extensa 5220 - Dziwne objawy usterki w laptopie

bpm 17 Wrz 2013 23:41 1167 0
    bpm
    Poziom 13  
    Dobry wieczór,

mam u siebie laptopa marki Acer w którym występują dziwne objawy usterki. Osobiście podejrzewam problem z grafiką, ale od początku.

Po uruchomieniu laptopa normalnie jak i w trybie awaryjnym, po załadowaniu logo Windows ekran robi się czarny, a w zasadzie szary ponieważ podświetlenie matrycy jest. Natomiast przy próbie odpalenia systemu z płyty Hiren's BootCD jak i z OTL PE wyświetla za każdym błąd: SESSION5_INITIALIZATION_FAILED STOP: 0X00000071 jak na poniższym obrazku:

Początkowo myślałem, że to system ale okazuje się że nie. Próbowałem zastosować tą metodę:

http://www.megaleecher.net/Fixing_SESSION5_INITIALIZATION_FAILED

jednak żadnym sposobem nie da się uruchomić systemu. Podmieniałem również dysk z systemem, podmieniałem pamięci, odpinałem napęd i kartę sieciową i za każdym razem jest to samo.

Dysk na pewno nie jest uszkodzony, nie ma żadnych błędów, testowany za pomocą MHDD, natomiast pamięć testowana memtestem.

Przy próbie uruchomienia Kaspersky Rescue Disk tryb graficzny nie uruchamia się. Nawet jeśli wybiorę pierwszą opcję, jak na obrazku poniżej (co też jest dziwne bo zawsze startował automatycznie), zachowuje się dokładnie jak przy próbie normalnego wystartowania systemu (o czym pisałem wyżej), czyli czarny ekran i wisi, dlatego sądzę, że to wina grafiki:

Laptop również mocno się grzał, z tego co wiem trzymany był m.in. na łóżku. Bardzo proszę o opinie w tej sprawie jak i ewentualne pytania.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.