Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odzyskanie zarchiwizowanych emaili

18 Wrz 2013 08:35 2343 3
  • Poziom 2  
    poruszyłam ten temat wcześniej ale niestety został osunięty przez moderatora bo nie w tym dziale forum pytanie zadałam.
    otóż w programie Thunderbird zarchiwizowałam sobie kilka folderów z mailami. po tej archiwizacji maile zniknęły z tych folderów (pewnie sobie gdzieś je program schował).
    jednak skopiowałam potem te foldery z katalogu MAil (ścieżka C:\Users\xx\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\xxx) i zrobiłam format. po zainstalowaniu ponownie TB wgrałam te foldery w to samo miejsce no i niestety TB widzi te foldery ale nie widzi tych zarchiwizowanych emaili. proszę o pomoc jak je odarchiwizowac lub jak je inaczej odzyskać. aha te pliki msf mają taką wielkość jak zarchiwizowane emaile, wiec teoretycznie one istnieją.

Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]
  • Poziom 13  
    Witaj,
    Musisz otworzyć plik z mailami, najlepiej w notatniku. W nagłówku każdego maila, jak otworzysz w notatniku inbox, masz taką linijkę 'X-Mozilla_status: XXXX' , gdzie X - cyferka. Jeśli wcześniej wiadomość usunąłeś będzie to 0009. Chodzi to, żeby zmienić te cyferki w nagłówkach na 0001 - wtedy maile będą widoczne na poziomie tb. Możesz się spotkać z różnymi kombinacjami tych cyferek (nawet 000b) - ja wszystko zmieniałem na 0001.
    Zaraz pod spodem masz też drugą linijkę zaczynającą się od 'x-mozilla-status', ale tego nie ruszaj. W notatniku trochę się trzeba pobawić - mi zajęło to około 2-3 godz (plik 306 MB, prawie 2 tys. maili).
  • Poziom 35  
    jurmun napisał:
    w notatniku trochę się trzeb pobawić
    mi zajęło ok 2-3h [plik 306 mb, prawie 2 tys maili]

Zamianą hurtową (Ctrl+H) zrobisz to w parę minut.
  • Poziom 2  
    WIEEEEEEELkie dzięki, poszło zamianą hurtową i odzyskałam wszystko. szacun za wiedzę. pozdrawiam i zamykam temat.