Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic - Pioneer podłączenie kamery cofania

18 Wrz 2013 09:58 3786 8
  • Poziom 7  
    Witam,

Mam problem z podłączeniem kamery cofania. Radio jest wyposażone w automatyczne przełączanie na kamerę po wrzuceniu wstecznego. Podłączyłem ten przewód pod + idący do żarówki wstecznego i ... po wrzuceniu wstecznego pojawia się zwarcie i pada bezpiecznik od światła wstecznego.

Kamerę podłączyłem pod silnik wycieraczki aby miała stałe zasilanie, ponieważ radio ma również funkcję ręcznego włączania kamery. Ta funkcja działa bez zarzutu.

Czy opcje konfiguracyjne w radiu mogą mieć wpływ na występowanie zwarcia?

Camera Polarity: Batery (polaryzacja przewodu jest pozytywna przy wrzuceniu wstecznego), Ground (polaryzacja negatywna)

pozdrawiam
    Adam
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jak odłączysz przewód od radia przy samym radiu, to problem znika?
  • Poziom 7  
    A możesz trochę jaśniej ?? Przewód idzie bezpośrednio z radia do światła.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Co jaśniej???
  • Poziom 7  
    Błażej napisał:

Jeśli przewód nie jest podłączony to problemu nie ma.
  • Poziom 42  
    Jaki to model Pioneera i jak jest opisany przewód z tego radia?
  • Poziom 7  
    Błażej napisał:

Dzięki. Udało się. Nie skumałem na początku co chcesz mi powiedzieć. Dopiero potem dotarło do mnie, że powinienem sprawdzić, czy przewód nie robi po drodze zwarcia. Sprawdziłem i znalazłem. Podczas montażu radia przewód dostał się między dwie metalowe blachy, dodatkowo został dociśnięty śrubą, co spowodowało przerwanie izolacji i zwarcie.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    No widzisz :D Prosta sprawa. Wystarczyło odpiąć przewód i przemierzyć go. A przycięcie przez kieszeń lub podobnie, to dość częsty błąd podczas instalacji. Upychaj przewody podczas montażu głębiej. Bo wywalanie bezpiecznika od światła cofania przez niskoprądowe wejście radia od początku wydawało się dziwne.
  • Poziom 7  
    Temat do zamknięcia.