Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dimplex vfmi-20 - Problem z podłączeniem pieca

18 Wrz 2013 12:03 3417 3
  • Poziom 2  
    Witam kupiłam ostatnio piec Dimplex vfmi-20. Niestety nikt nie potrafi mi pomóc z podłączeniem tego pieca. W domu posiadam tylko 1 fazę a podobno piec dostosowany jest do trzech faz. Piec posiada także dmuchawę dlatego mam pytanie czy taki piec powinien mieć dwa kable zasilające do gniazdka?
    czy w ogóle da się go podłączyć i jak?
    Poniżej dodaję zdjęcia. dimplex vfmi-20 - Problem z podłączeniem pieca
    dimplex vfmi-20 - Problem z podłączeniem pieca

Bardzo proszę o pomoc;)
    Pozdrawiam Paulina
  • Poziom 38  
    Mozna go podlaczyc do jednej fazy, ale to zalezy od tego jakie masz przylacze el. do mieszkania. 4 kW to troche duzo jak na typowe przylacze, gdzie sa podlaczone inne urzadzenia el. jak pralka, piekarnik boiler itp.
    Najpewniej bedzie jesli poszukasz miejscowego elektryka, to on bedzie mogl sprawdzic jakie masz zabezpieczenia i na jaki pobor mocy masz umowe z ZE.
    W kazdym badz razie mozna zmniejszyc moc tego grzejnika podlaczajac np. tylko 2 grzalki.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za odpowiedź.
    Elektryk podłączył mi ten piec ale niestety mam dalej problem.
    Posiadam piec akumulacyjny dimplex vfmi 20. (2,0 kW). Elektryk podłączył mi go dwoma kablami do gniazdka ( 1- od nadmuchu, 2- od grzałek).
    W domu posiadam instalację 1-fazową.
    Piec ma nagrzewać się w godzinach 22-6. Niestety gdy przychodzi godzina 22 piec się nie nagrzewa. Dmuchawa działa bez zarzutu, gdy ustawie temperaturę pokrętłem na I lub II to piec przez te 8h nawet lekko się nie nagrzewa. Gdy ustawie pokrętło na III to po 8h piec jest ciepły ale nie gorący i krótko utrzymuje te ciepło. Temperatura pokoju wzrasta max o 3 stopnie C.
    Nie posiadam podłączonego regulatora zewnętrznego. Chcę używać tego wbudowanego który obsługuje się pokrętłem. Moje pytanie jest takie: jaki może być powód tego że piec nie reaguje gdy ustawie I lub II? i dlaczego tak słabo grzeje przy ustawieniu na max?
    Bardzo proszę o pomoc.
  • Poziom 36  
    Jest dostosowany widocznie na 3 fazy i jedna faza nie daje rady zasilić go by był w 100% wydajny.