Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics SL-B202 - Wkładka i igła do Gramofonu

toffik12456 18 Wrz 2013 13:53 1674 0
  • #1 18 Wrz 2013 13:53
    toffik12456
    Poziom 1  

Witam!

Z góry mówię, że jestem laikiem w sprawie gramofonu :)

Posiadam gramofon Technics SL-B202. Założona jest w nim wkładka Ortofon Concorde EC10. Jedynym problemem jest igła, która jest urwana.

I pojawia się pytanie jaką igłę do tej wkładki kupić.

Taka jaka jest teraz, to Ortofon Stylus 10. Jednak koszt takiej nowej to ponad 200 zł.
    Znalazłem także igłę Ortofon Nadel 10 za około 60 zł
    Czy te dwie igły są "porównywalne"? Tzn czy między nimi jest jakaś przepaść jakościowa? Obie są niby made in Japan, ale nie wiem czy to podobna półka, czy skrajnie dolna i górna.

Drugim wyjściem jest zakup innej wkładki i igły. Na obudowie gramofonu jest napisane, że wkładka oryginalnie była EPS-25CS lub EPS-25ES.
    Ale tutaj także nie orientuję się co do jakości tych wkładek, i wychodzę z zapytaniem czy to się opłaca i czy jest sens takiego manewru.

Dotychczas słuchałem muzyki głównie na płytach kompaktowych, także nie znam się na gramofonach, i przepraszam jeśli moje pytania są dla niektórych znawców oczywistą oczywistością.
    Jeżeli ma to jakiś wpływ, to dopiszę także, że gramofon będzie grał pod wzmacniaczem Yamaha A500, i na głośnikach Unitra Tonsil ZGC-50, także jakość dźwięku nie musi być jakaś super hiper dla melomana, bo pewnie ten sprzęt też idealnie nie gra, ale nie chcę też, żeby jakość dźwięku przez igłę była rażąco gorsza od jakości np utworów odtwarzanych z kompaktów.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
    Szymon!

0 0