Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jumz Białoruś - wyskakująca dzwignia tylnej łyzki do kopania

18 Wrz 2013 14:54 2679 4
  • Poziom 8  
    Witam mam problem z tylną łyżką do kopania wciskam sprzęgło ciągnę dźwignie załącza się pompa i od razu wyskakuje i słychać chrobot rozkręciłem tył pompy jest tam śrubka ,sprężynka ,kulka , ale tam wygląda ze jest w porządku co dalej nie wiem pomocy bo nie chcę rozkręcać niepotrzebnych rzeczy :)
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    To wersja rolnicza z dwiema pompami założonymi do przystawki na wałek odbioru mocy, czy budowlana z jedną pompą (dla hydrauliki od kopania)? Chodzi o załączanie dźwignia pod siedzeniem?
  • Poziom 8  
    wersja budowlana duża pompa tuz pod drzwiami kierowcy

Dodano po 4 [minuty]:

załącza po lewej stronie koło siedzenia załącza tylko tylną łyżkę
  • Poziom 15  
    Niestety w wersji budowlanej, nie wiem jak jest to dokładnie rozwiązane i nie pomogę.
    Ewentualnie może komuś innemu przeglądającemu temat przyda się:
    Katalogi na stronach:
    Ciągnik Jumz
    ПЭ-Ф-1 - osprzęt do kopania wersja rolnicza:
    Link
    Link

Ewentualnie jeśli Kolega zna rosyjski może coś ciekawego uda się znaleźć tu:
    Link
    Link
  • Poziom 12  
    Witam!

Jak wersja budowlana z przystawka pompową po lewej stronie pod drzwiami to niestety bedziesz musial zwalic przystawke tzn. odkręcić calą przystawkę z pompami od korpusu skrzyni biegów. Mozna próbować naprawiać na ciągniku ale dostęp jest mega-fatalny i szybciej jest odłączyć węże i zdjąć przystawke ale tu uwaga - zlej olej ze skrzyni lub postaw ciągnik na mocnym pochyleni co by nie wylac oleju ze skrzyni biegów...

Teraz pytanie którą masz wersję - bułgarka z kanciastym kształtem przystawki czy tzw. ruska z owalnym odlewem obudowy przystawki?
    Generalnie zasada działania jest podobna choć różnią się w szczegółach budowy, możliwości masz dwie - zjechały się zęby w kołach zębatych przystawki lub wyrobił wielowypust od przesuwki która załączasz pompy w przystawce przesuwając wajche obok siedzenia.
    Jak by co pisz na pw. podesle Ci ma maila skan paru kartek z książki napraw, to ci rozjaśni sprawe...

Pozdrawiam