Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 940nw - dioda power świeci, brak wyświetlania na ekranie

18 Wrz 2013 15:17 2118 3
  • Poziom 9  
    Dzień dobry, chciałbym naprawić monitor samsung 940nw. Monitor nie włącza się, lecz świeci się dioda power. Wydaje mi się, że może to być wina zasilacza - daje napięcie 5V na diodę ale za małe na wyświetlanie na monitorze (czy to możliwe?). Rozkręciłem go w poszukiwaniu problemu i na zdjęciach przedstawiam zasilacz na którym widać 2 spuchnięte kondensatory.

Czy one są winne usterce ? Posiadam miernik z omomierzem ale nie jestem do końca pewien co i jak mam mierzyć.

Proszę o pomoc
  • Poziom 30  
    Jak dwa spuchły to pewnie reszta też jest na wykończeniu. Profilaktycznie wymień wszystkie elektrolity, po za tym leżącym. Jak to nie pomoże to będziemy szukać dalej. Zobacz czy podświetlając latarką ekran widzisz treść na ekranie?
  • Poziom 18  
    Takich kondensatorów w takim stanie się nie mierzy,tylko wymienia.Wymień wszystkie,to nie są duże koszty i wtedy będziesz wiedział.
  • Poziom 9  
    Dziękuje za szybką odpowiedź, niestety teraz nie mam możliwości żeby go złożyć i sprawdzić czy zobaczę coś podświetlając latarką.
    W takim razie spróbuję kupić kondensatory (widzę ich 8) i wymienić i mieć nadzieję, że zadziała.