Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CORSAIR XMS2/GA-965GM-S2 - Po dołożeniu 2GB system nie odpala

18 Wrz 2013 15:27 1287 8
  • Poziom 14  
    Witam.
    Dziś dotarł do mnie komplet pamięci 2x1GB Corsair XMS2 (CM2X1024-6400).
    W komputerze siedział już taki sam komplet w dualu, z takimi samymi timingami.
    Po wpięciu dwóch dodatkowych kości (łącznie 4GB) komputer normalnie odpala, pokazuje, że jest 4GB RAMu w dualu, ale gdy zaczyna się wczytywać Win7, to komputer się resetuje. Dokupione kości są sprawne, bo sprawdzałem na memteście i jak są same wpięte w kompa, to też system odpala bezproblemowo, jak przy tych starych. Dodatkwo powiem, że jak są wpięte trzy kości też wszystko działa normalnie, ale jak się dopina tą czwartą, to system się nie wczytuje. Wpinałem już je w różnych kombinacjach i zawsze dzieje sie to samo.
    Płyta główna to Gigabyte GA-965GM-S2.

Z góry dziękuję wszystkim za pomocne porady.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator - Komputery Serwis
    Całkiem możliwe iż slot pamięci na płycie głównej jest uszkodzony. By to wykluczyć sprawdź wszystkie kości na innej mobo (np. u kolegi).
    Pamięci działają na standardowych ustawieniach?.
    Jaki OS?.
  • Poziom 14  
    No tak, tylko, że jak są dwie czy trzy kości, to obojętnie w jakich są slotach, to system odpala normalnie, także bym wykluczył uszkodzenie pojedyńczego slotu pamięci. System to Windows 7 Ultimate.
  • Poziom 23  
    1. Sloty zawsze muszą być Wyczyszczone z Kurzu porządnie.
    2. Uaktualnij BIOS lub Zresetuj BIOS do Ustawień Fabrycznych, wyłącz dual chanel.

Jeśli mówisz że wszystkie kombinacje zrobiłeś z wsadzaniem, to możliwe że cos z mobo uszkodzone jak kolega pisze wyżej. Możesz jeszcze Sprawdzić, wymienić zasilacz.
    W Trybie awaryjnym też się wiesza ? jaki System Operacyjny
  • Poziom 14  
    No ale jak to, przez to, że sloty nie są wyczyszczone, to pamięć w nich działa ale tylko jak nie są w konfiguracji 4x1GB?
    Na stronie Gigabyte jest tylko wersja Beta BIOSu, a do tego program do aktualizacji nie odpala na Win7 64-bit.
    Zasilacz Delta 400W stabilny, daje dobre napięcia.
    W trybie awaryjnym dzieje się to samo (nie zawiesza się, tylko się resetuje, bez bluescreenu).
  • Poziom 23  
    Z Tym czyszczeniem to tak profilaktycznie i bardziej na przyszłość.
    Jak mówisz że Zasilacz Daje Dobre napięcia, BIOS zresetowany i wyłaczony dual chanel (na próbę), PC nawet w Trybie Awaryjnym bez BSOD'u, (a masz na pewno włączone w ustawieniach systemu aby się automatycznie nie resetował po błędzie) się resetuje To myślę że to jakieś uszkodzenie na płycie głównej.

Sprawdź na jakimś LiveCD np z HBCD odpal mini windows a później memtest z 4 kośćmi i zobacz czy się będzie resetował.

A Jaka Revizja Płyty głównej ? I jaki masz tam już BIOS (F- ile ?)
  • Poziom 14  
    Tak, wszystko jak piszesz.
    Testowałem je wszystkie Memtest86+ 2.11 i GoldMemory 5.07 odpalane z płyty pod dosem i wszystko było ok. Dopiero jak zaczyna się wczytywac system, to się resetuje. Tez tak myślę, że chyba mobo uwalone, ale zanim dołożyłem pamięci wszystko chodziło elegancko, no i teraz gdy są trzy kości też wszystko śmiga jak ta lala.

EDIT: O przepraszam, gdy wyłączyłem reset przy błędzie podczas wczytywania się systemu, to wyskoczył bluescreen z informacją: BIOS IN THIS SYSTEM IS NOT FULLY ACPICOMPILANT.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    1. Żeby mieć pewność, Testowałeś 4GB Ram Bootowalnym MemTestem i gold memory tak ?
    2. Powiedz Jaką masz tą rewizje płyty i jaka wersja BIOS u. (Rewizja pewnie będzie na mobo)

Ciekawostka do błędu http://support.microsoft.com/kb/831691
  • Poziom 14  
    Jednak jak sie okazało wersja F7 BIOSu nie była najnowasz i trzeba było updetować do F8f beta żeby wszystko śmigało jak powinno.
    Za pomocą programu Q flash się nie dało, bo nie widział na penie BIOSu, ale za to dało rady zaktualizować za pomocą @BIOS.

Wszystkim dziekuję za pomoc +.