Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Active directory w Virtual Box

18 Wrz 2013 16:12 2550 3
  • Poziom 9  
    Witam.

Chciałbym się pobawić usługami AD wiec zainstalowałem na win7 maszynę wirtualną (Virtual box) a na niej postawiłem windowsa 2008 r2 server. Po zainstalowaniu usług AD na windows server chciałbym podłączyć się moim win7 do domeny lecz nie udaje mi się to. Czy istnieje w ogóle taka możliwość aby komputer na którym odpalona jest wirtualna maszyna podłączyć do domeny stworzonej na tej wirtualnej maszynie ?. Jak tak to prosiłbym o wyjaśnienie jak skonfigurować windows server i virtual box by móc sie podłączyć do domeny.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Użytkownik usunął konto  
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Blokował firewall. Po jego wyłączeniu dołączyłem sie do domeny lecz aby ustawienia zostały wprowadzone musiałem wykonać reset komputera czyli tym samym serwera. Po ponownym uruchomieniu zalogowałem sie lokalnie uruchomiłem server na wirtualnej maszynie i chciałem przełączyć użytkownika na użytkownika z domeny. Lecz wystąpił komunikat "NIE MA OBECNIE SERWERÓW LOGOWANIA DOSTĘPNYCH DO OBSŁUGI ŻĄDANEGO LOGOWANIA". Postawiłem drugą maszynę wirtualną z win7 i tutaj bez problemów dołączyłem sie do domeny i moge zmieniać konta. Tylko chciałbym to osiągnąc właśnie bez tej drugiej maszyny wirtualnej.

Wyłączenie wifi na hoście podczas ładowania systemy (czyli na win7. nie na wirtualnej maszynie ?)