Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp LC-40SH340E - dziwne zachowanie diody

18 Wrz 2013 16:43 1818 2
 • Poziom 9  
  Witam.
  Sprawa dotyczy telewizora LCD Sharp 40", model: LC-40SH340E
  Niedawno padła dioda sygnalizująca włączenie/wyłączenie na dole obudowy. Od nowości dioda w trybie oczekiwania nie świeciła, natomiast zapalała się po włączeniu TV. Przyjechał serwisant, wymienił jakaś płytkę z ową diodą i teraz jest zupełnie odwrotnie - wyłączony telewizor - dioda świeci cały czas, włączony - gaśnie. Czy tak faktycznie ma być, czy podłączył coś nie tak?

  Jeszcze 2 wyrywki z instrukcji:

  (Włączanie) Proszę przełączyć przycisk 0/1 znajdujący się pod ekranem po prawej stronie, w położenie 1 - telewizor przełączy się wtedy w tryb oczekiwania. Następnie zapali się dioda.

  (Tryb oczekiwania) Aby przełączyć TV w stan oczekiwania naciśnij przycisk "Ó" na pilocie lub po prawej stronie TV. Uwaga: Gdy telewizor przełącza się w tryb oczekiwania, dioda LED trybu oczekiwania może migać, wskazując, że funkcje takie jak wyszukiwanie, pobieranie danych OAD lub timer są aktywne.

  Najlepiej, jakby wypowiedział się jakiś posiadacz tego modelu, jak u niego to wygląda.
 • Poziom 10  
  Mam dokładnie ten sam problem , lampka włączenia TV nie działa . W poniedziałek dzwonie do serwisu, jak coś z tym zrobią dam znać jak to u mnie wyglądało
 • Poziom 10  
  Oddałem TV do serwisu wymienili diodę i z tym jest wszystko Ok. Kiedy telewizor włączony dioda się pali.
  Ale za to mam dziwne wrażenie że głośno pracuje telewizor tzn. jakby brzęczenie, nawet przy wyciszeniu. Ktoś spotkał się z takim problemem?