Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp LC-40SH340E - dziwne zachowanie diody

18 Sep 2013 16:43 1857 2
  • Level 9  
    Witam.
    Sprawa dotyczy telewizora LCD Sharp 40", model: LC-40SH340E
    Niedawno padła dioda sygnalizująca włączenie/wyłączenie na dole obudowy. Od nowości dioda w trybie oczekiwania nie świeciła, natomiast zapalała się po włączeniu TV. Przyjechał serwisant, wymienił jakaś płytkę z ową diodą i teraz jest zupełnie odwrotnie - wyłączony telewizor - dioda świeci cały czas, włączony - gaśnie. Czy tak faktycznie ma być, czy podłączył coś nie tak?

Jeszcze 2 wyrywki z instrukcji:

(Włączanie) Proszę przełączyć przycisk 0/1 znajdujący się pod ekranem po prawej stronie, w położenie 1 - telewizor przełączy się wtedy w tryb oczekiwania. Następnie zapali się dioda.

(Tryb oczekiwania) Aby przełączyć TV w stan oczekiwania naciśnij przycisk "Ó" na pilocie lub po prawej stronie TV. Uwaga: Gdy telewizor przełącza się w tryb oczekiwania, dioda LED trybu oczekiwania może migać, wskazując, że funkcje takie jak wyszukiwanie, pobieranie danych OAD lub timer są aktywne.

Najlepiej, jakby wypowiedział się jakiś posiadacz tego modelu, jak u niego to wygląda.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 10  
    Mam dokładnie ten sam problem , lampka włączenia TV nie działa . W poniedziałek dzwonie do serwisu, jak coś z tym zrobią dam znać jak to u mnie wyglądało
  • Level 10  
    Oddałem TV do serwisu wymienili diodę i z tym jest wszystko Ok. Kiedy telewizor włączony dioda się pali.
    Ale za to mam dziwne wrażenie że głośno pracuje telewizor tzn. jakby brzęczenie, nawet przy wyciszeniu. Ktoś spotkał się z takim problemem?