Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ominięcie potencjometra i włącznika mikrofonu na przewodzie słuchawkowym

18 Wrz 2013 17:30 1524 2
  • Poziom 10  
    Posiadam słuchawki Creative fatal1ty które na kablu mają "pilot" z potencjometrem głośniej/ciszej i włącznikiem on/off mikrofonu. Pilot zaczął mi szwankować a to nie działała jedna słuchawka a to druga, więc postanowiłem, że ominę ten pilot i połączę ze sobą przewody i będzie działać cóż może być w tym trudnego. Jak się okazało przy próbie połączeń nie działa nic ^^ i tutaj potrzebuję pomocy gdyż za nic w świecie nie mam pojęcia co łącze źle, że nie działają ani słuchawki ani mikrofon.

Posiadam takie o to kabelki w tym przewodzie.

Czerwony, Niebieski, Zielony - te 3 kolory były podłączone do potencjometra (głośniej/ciszej) z tego wyczytałem gdzieś, że czerwony i niebieski odpowiadają kanałom L i R. Zielony nie mam pojęcia

Biały - podłączony był do On/Off mikrofonu.

Oplot białego był przepuszczony przez płytkę bez żadnych podłączeń do innych kolorów więc chyba masa ?

I tak np. gdy skręciłem na krótko białe i oplot białego mikrofon zareagowałem ale w głośnikach było jedno wielkie brum

słuchawki jakbym nie podłączył nie działają, czy połączę tylko niebieskie i czerwone czy do tego z zielonym, bądź oplotem białego (prawdopodobnie masa) tak czy siak nie wydają żadnego dźwięku.

I tu moja prośba o pomoc rozgryzieniu co z czym połączyć żeby słuchawki i mikorofon działały bez pilota pomiędzy jackami a słuchawkami z mikrofonem.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 10  
    Kto by pomyślał, że polegnę na tak banalnej rzeczy. Święcie przekonany byłem, że łącze już gołe druciki a tu jednak była jeszcze jakaś izolacja ochronna.

Opalenie + dokładne połączenie pomogło. I mikrofon i słuchawki działają. Dzięki za pomoc.
    Rozwiązane.