Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio III - Światła przeciwmgielne tylne

Danielos81 18 Wrz 2013 18:51 4683 6
  • #1 18 Wrz 2013 18:51
    Danielos81
    Poziom 13  

Witam i proszę o pomoc.
    Renault Clio III 2008 r., 1.5 dci, 5 drzwi. Problem dotyczy funkcjonowania światła przecimgielnego tylnego. Pierwszy problem: światło nie świeci pomimo prawiłowej reakcji samochodu na włącznik (zapala się kontrolka na desce, na liście danych komputera diagnostycznego widać reakcję na włącznik). Rozwiązanie - uszkodzona instalacja elektryczna w złączu R2 w podłodze przy fotelu kierowcy. I tu zaczynają się schody. Przewód zielony podłączony do przeciwmgielnych w lewaj lampie łączy się w tym złączu z przewodem brązowym podłączonym o modułu bcm (czarna kostka, pin a5). Problem polega na tym, że na tym przewodzie ciągle mam napięcie akumulatora, bez względu na pozycję kluczyka w stacyjce i jakichkolwiek włączników świateł. Podejrzenie padło na moduł BCM, wię wymieniony na inny. Żadnych zmian. Sprawdziłem instalację po kątem zwarć i uszkodzeń, zaglądałem do kliku schematów i wszystko wskazuje na to, że moje podłączenie i instalacja jest ok, a samochód ma mnie w głębokim poważaniu. Nie wiem gdzie tkwi błąd w moim sprawdzaniu, więc proszę o pomoc. BCM L2CR nr 8200811816, błąd występujący B1538 - obwód czujnika optycznego tylnych prawych drzwi (wg cdif).

0 6
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Wrz 2013 19:01
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

Danielos81 napisał:
    błąd występujący B1538 - obwód czujnika optycznego tylnych prawych drzwi (wg cdif).

A to Ci numer, bo nie ma takiego czegoś w tym aucie.

Danielos81 napisał:
    moduł BCM

Tego też nie ma, jest UCH.

Bezpiecznik? Żarówka? Hak jest w tym aucie?

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Wrz 2013 19:20
    Danielos81
    Poziom 13  

Przemo9826 napisał:
    Danielos81 napisał:
    błąd występujący B1538 - obwód czujnika optycznego tylnych prawych drzwi (wg cdif).

A to Ci numer, bo nie ma takiego czegoś w tym aucie.

zgadzam się, liczyłem na prawidłowy opis błędu

Przemo9826 napisał:
    Danielos81 napisał:
    moduł BCM

Tego też nie ma, jest UCH.

Fakt, to bardziej poprawna nazwa, ale na wlepce modułu widnieje BCM. Jak zwał tak zwał.

Przemo9826 napisał:
    Bezpiecznik? Żarówka? Hak jest w tym aucie?

Czytałeś do końca? Jest napięcie = żarówka świeci cały czas. Hak jest, gniazdo odłączone na ten czas.

0
  • #4 18 Wrz 2013 19:27
    Przemo9826

Danielos81 napisał:
    Pierwszy problem: światło nie świeci pomimo prawiłowej reakcji samochodu na włącznik

Czyli jak? Nie świeci mgła z tyłu, szukasz w schemacie jak powinno być podłączone, podłączasz według schematu i świeci cały czas?

0
  • #5 18 Wrz 2013 19:34
    Danielos81
    Poziom 13  

Dokładnie.

-1
  • #6 18 Wrz 2013 19:38
    Przemo9826

Jak sam zauważyłeś napięcie jest tam cały czas, więc nie może być od przeciwmgłowych, myślisz że ten przewód sam z siebie był źle podłączony? Czy błąd w schemacie który masz?

Danielos81 napisał:
    uszkodzona instalacja elektryczna w złączu R2 w podłodze przy fotelu

Możesz to rozwinąć? Kostka zgniła?

0
  • #7 18 Wrz 2013 20:12
    Danielos81
    Poziom 13  

W złączu jes około 50 przewodów, odgnił jeden wychodzący z wtyki, właśnie od przecimgielnego. Po oględzianach złącza stwierdziłem, że jedyna możliwość podłączenia to taka jak wyżej opisałem. Schemat to potwierdza. Zgadzam się, że logika wskazuje na nieprawidłowe podłączenie, ale wg schematu,na którym się opieram nie ma innej możliwości, a wszystkie przewody "zasilające" złącze mają już swoje "odbiorniki".

1