Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DeLonghi SC85 - kłopot z uruchomieniem

bla_bla 18 Wrz 2013 18:55 1584 0
  • #1 18 Wrz 2013 18:55
    bla_bla
    Poziom 1  

Witam.

Otrzymałem piecyk (gazowy katalityczny ogrzewacz pomieszczeń) DeLonghi SC85 - piecyk ma już na pewno swoje lata... Przy próbie włączenia (wciskam włącznik i przekręcam, aby wywołać iskrę) zapala się płomień, jednak po puszczeniu włącznika płomień gaśnie. Czy włącznik powinien być cały czas wciśnięty czy powinien "odskakiwać do góry"?

Czasem od dołu do góry idzie ogień, ale i tak po puszczeniu włącznika gaśnie, czuć w powietrzu gaz. I tu kolejne pytanie - czy coś da się z nim jeszcze zrobić? W innych tematach o SC85 ktoś pisał o katalizatorze, termoparze itp. ale to zupełnie nie moja dziedzina... Czy da się to naprawić, a jeśli tak to kogo wezwać? Kogoś z gazowni??? Złotej rączki w temacie gazu to bym się obawiał:)

To co mnie zmartwiło to fakt, że nie można niby tego używać w zamkniętych pomieszczeniach, choć osoba od której go dostałem grzała normalnie tym w mieszkaniu. Czy jest to duże ryzyko grzanie nim zimą? Kombinuję żeby grzać czymś innym niż węglem i początkowo taki piecyk wydawał mi się idealny, ale teraz już sam nie wiem...

0 0
  Szukaj w 5mln produktów