Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF III Variant - Nie gaśnie podświetlenie tablicy rejestracyjnej

azimaxx 18 Wrz 2013 19:04 3084 7
  • #1 18 Wrz 2013 19:04
    azimaxx
    Poziom 8  

Witam. Mam nietypowy problem.
    W moim Golfie 3 chciałem wymienić żarówki podświetlenia, oczywiście kupiłem nowe i wsadziłem. Żarówki świecą cały czas, bez względu czy auto otwarte, zamknięte, czy światła włączone czy nie. Świecą cały czas, sprawdzałem czy może nie gasną po jakimś czasie, ale 10min raczej świecić nie powinny. Gasną tylko w jednym przypadku - po otwarciu klapy bagażnika. Co mnie zadziwiło, po wyjęciu bezpiecznika, który odpowiada za podświetlenie rejestracji i zegarów - podświetlenie nie gaśnie ani tu ani tu. Problem dotyczy tylko żarówek nad tablicą, z niczym innym nie ma problemu. Jakieś porady?

2 7
  • Sklep HeluKabel
  • #2 18 Wrz 2013 19:24
    jurekk55
    Poziom 35  

Sprawdzenie okablowania , to prosta instalacja

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Wrz 2013 19:32
    azimaxx
    Poziom 8  

No wlaśnie ja jestem początkującym elektrykiem, nie wiem co powinienem sprawdzić i w jaki sposób. Mam próbowke, jeśli tylko podpowiecie mi co posprawdzać to sprawdzę.

0
  • #4 18 Wrz 2013 19:52
    milejow
    Poziom 42  

Wydłubać włącznik świateł i sprawdzić czy po wyłączeniu oświetlenia na kablu szaro/zielonym jest nadal napięcie, jak jest to zwarcie we włączniku świateł.

0
  • #5 18 Wrz 2013 20:44
    jurekk55
    Poziom 35  

Albo wydłubać radio , tym bardziej jeżeli nie VW

0
  • #6 19 Wrz 2013 11:18
    azimaxx
    Poziom 8  

no radio zmienilem na pioneera, ale co ma radio do tego? Może nie co ma, ale jak zrobić żeby radio nie przeszkadzało?

0
  • #7 19 Wrz 2013 11:54
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    W przewodach zasilających radio jest przewód służący do podłączenia podświetlenia radia(niektóre odbiorniki tak miały),może przy radiu namieszałeś,odłącz radio ,to się wyjaśni.Przewód jeżeli się nie mylę to niebiesko biały.

0
  • #8 19 Wrz 2013 12:23
    heretapawel
    Poziom 23  

Przewody w przelotce, klapa bagażnik-buda do sprawdzenia.

1