Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Master - Błąd DF027 i DF054 i DF107 Gaśnie lub traci moc

przemoyz250 18 Sep 2013 19:04 13395 10
    przemoyz250
    Level 9  
    Witam. Mam Mastera 2007r 2.5DCI 120KM i żałuje ze go mam:-)
    Auto Gaśnie najczęściej na 4;5 i 6 biegu przy obrotach 2200-2400 i zapala się spiralka od świec i cheek na żółto. Często wcześniej traci moc a wtedy 2900 obr./min to max, na wyższe obroty już nie wejdzie a prędkość maksymalna to 110 km/h przy obr.2200 na 6 biegu.
    Jak zgaśnie i odpalę czasem jest ok i wszystko działa przez chwilę. Jeśli uda mi się wprowadzić go na obroty powyżej 3 tyś. to turbo chodzi, ale jeśli spadnie poniżej 3 tyś obr./min. to albo traci moc albo gaśnie.
    po podłączeniu do kompa wywala te trzy błędy
    DF 027 Obwód sterowania wtrysku cylindra 2,
    DF 054 Funkcja regulacji ciśnienia w rampie
    DF 107 Sterownik usterka pamięci
    (w odróżnieniu od pozostałych tego ostatniego błędu nie można wykasować)
    Zanim cokolwiek jeszcze wymienię chciał bym się zorientować czy może ktoś z was miał podobny problem bo u nas na 30 tyś. wsi nikt nie wie co to może być. Jeden z mądrych mówił mi ze to czujnik regulacji ciśnienia na pompie (350zł), który wymieniłem 3 miesiące temu i nie pomogło. To co teraz czujnik na listwie czy pompa? Proszę pomoc nie nie krytykę dla mechaników.
    Dzieki i pozdrawiam
    Przemo9826
    VIP Meritorious for electroda.pl
    przemoyz250 wrote:
    DF 054 Funkcja regulacji ciśnienia w rampie

Jaki kontekst tych defektów?

Paliwo dochodzi do pompy?

Test przelewowy.
    przemoyz250
    Level 9  
    nie mam pojęcia jaki kontekst.
    Wtryski oddawałem do sprawdzenia i wzorowo przelewy także. a po podpięciu kompa czujnik na listwie pokazuje ok 340 bar wiec tez w normie.
    jurekk55
    Level 36  
    przemoyz250 wrote:

Zacznij od tego , zobaczymy co jest przyczyną a co skutkiem
    przemoyz250
    Level 9  
    z tego co czytałem to wymiana czujnika na listwie na tą usterkę pomaga, ale może być tez inna przyczyna.
    Przemo9826
    340 to na postoju pewnie, czyli na nic taka informacja jeśli auto odpala. W czasie jazdy trzeba sprawdzić.

Jeśli mówisz że "wzorowo" to instalację sprawdź do tego wtryskiwacza.
    przemoyz250
    Level 9  
    a jakie wartości powinny być podczas jazdy? jak dodawałem gazu na postoju to pokazywał nawet ponad 1000bar
    Przemo9826
    Na postoju wchodzi w tryb awaryjny czy podczas jazdy?
    przemoyz250
    Level 9  
    tylko podczas jazdy ale rano ciezko pali znaczy trzeba 10s kręcić zanim zapali
    Przemo9826
    No, to podczas odpalania patrz jakie ciśnienie buduje, i podczas jazdy również.
    przemoyz250
    Level 9  
    Sprawa rozwiązana. problemem był zawór przelewowy na listwie wtryskowej. wymieniłem całą listwę za 70 zł używaną kupiłem na allegro +20 przesyłka i 50 wymiana. No i 100zł za diagnozę zapłaciłem znachorowi w Ostrołęce na ul Pomian. a więc 240 zł i pali czy ciepły czy zimny do dziś. Mam nadzieję ze pomogłem. A namiar na diagnostę mogę podać jeśli ktoś ma problem z francuzem. Gość naprawdę ogarnienty, juz 3-ci raz mi pomógł w sytuacji gdzie mechanicy chcieli naciągnąć mnie na duze koszty. On nie naprawia tylko diagnozuje ale daje gwarancę na swoją diagnozę. pozdrawiam