Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ursus - Uzytkowanie skrzyni przekładniowej w ursusie c 360??

damian19954 18 Sep 2013 19:07 8169 3
 • #1
  damian19954
  Level 7  
  Witam czy ktoś może mi opisać użytkowanie skrzyni przekładniowej w Ursusie c 360?? Proszę napisać jak najwięcej.

  Pozdrawiam z góry dziękuje za odpowiedź.
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  mczapski
  Level 39  
  Ale jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi to uściślij pytanie. Na tak postawione pytanie można udzielić odpowiedzi typu "zgodnie z przeznaczeniem". Do jakich celów potrzebne informacje?
 • #3
  seweryn7701
  Farm machines specialist
  Jeśli chodzi ci o technikę jazdy to jest taka sama jak obsługa każdej niesynchronizowanej skrzyni biegów. bieg w górę przez dwa sprzęgła, bieg w dół przez przegazówkę, chcesz ruszyć wciśnij sprzęgło i poczekaj chwilkę aż zwolni tarcza sprzęgłowa z wałkiem.
  Reszta to kwestia wyczucia.
 • #4
  gilus1
  Level 28  
  Zgrzytanie podczas przełączania biegu przy jednym wciśnięciu sprzęgła jest zjawiskiem normalnym. Do dyspozycji masz 5 biegów do przodu, 1 wsteczny. Do tego dochodzi reduktor (żółw - neutralny - zając). Olej do hydrauliki jest brany ze skrzyni biegów i tylnego mostu (oba te elementy mają otwory, dzięki czemu olej swobodnie sobie przepływa). W ten sposób do hydrauliki zewnętrznej można pobrać ponad 20 litrów oleju (gdyby ciągnik był pochylony do tyłu, to da się wypompować prawie wszystko - chyba 26 litrów, nie pamiętam już dokładnie). Ciągnik jest wyposażony w zależny i niezależny napęd WOM (niezależny, czyli obroty WOM'u zależą od obrotów silnika a nie zależą od wielkości biegu z którym porusza się pojazd, zależny WOM to taki, gdzie prędkość obrotową wałka regulujesz za pomocą obrotów silnika i wielkości biegu). Pompa hydrauliczna napędzana jest z WOM'u. Standardowe obroty WOMU niezależnego to 540 obr/min przy ok 1800 obr/min silnika. Jest taki myk, aby uzyskać dużo większe obroty: przełącznik reduktora ustawić w położenie neutralne, włączyć 5 bieg i dźwignię WOM'u ustawić w położeniu zależnym. Standardowa wydajność pompy hydraulicznej to ok 20l/min, ale można założyć pompę od zetora np 7011 i wydajność wzrośnie do 33l/min - jest to bardzo często praktykowane gdy ktoś ma ciągnik z ładowaczem, wtedy przy podnoszeniu większych ciężarów nie trzeba gazować silnika, tylko na małych obrotach podnosi szybko i sprawnie. To chyba tyle. Po resztę odsyłam do instrukcji obsługi - bardzo łatwo ją znaleźć w Internecie.