Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Focus 2007 kombi - Awaria centralnego zamka

ZbigniewHoreglad 18 Wrz 2013 19:31 3330 5
  • #1 18 Wrz 2013 19:31
    ZbigniewHoreglad
    Poziom 10  

Witam wszystkich,

mam od trzech tygodni służbowego Forda Focusa 2007 kombi i od dzisiaj jest problem z centralnym zamkiem.
    Objawy są takie:
    - nie otwiera zamków z pilota (drzwi, bagażnik i pokrywa wlewu paliwa)
    - zamyka z pilota wszystkie zamki, ale tylko, gdy otworzę zamki w obydwu przednich drzwiach
    - nie działa centralny przy otwieraniu kluczykiem ani od kierowcy ani od pasażera. Nie działa też przy ręcznym blokowaniu drzwi od środka.

I od razu pytanie: jak otworzyć bagażnik i pokrywę wlewu paliwa, gdy centralny jest zamknięty i nie działa?
    Wygląda na to, że bezpiecznik centralnego zamka jest sprawny. Pozostałe pod maską sprawdziłem. Pilot też jest sprawny, ponieważ uzbraja alarm oraz zamyka w sytuacji opisanej powyżej.
    Co jeszcze powinienem sprawdzić?

Szukałem na tym i innych forach. Nigdzie podobnej usterki. Powinienem jutro wyjechać w teren, a elektryk przyjmie auto dopiero w poniedziałek. Chyba nie wyjadę, bo niby jak zatankuję? :cry:

0 5
  • #2 18 Wrz 2013 20:53
    MARK-62
    Poziom 15  

Trzeba sprawdzić przewody od strony kierowcy,lub może być uszkodzona centralka

0
  • #4 18 Wrz 2013 21:48
    ZbigniewHoreglad
    Poziom 10  

Dzięki za podpowiedzi. Sprawdzę jutro, jeśli nie będzie lało tak, jak dzisiaj.

0
  • #5 19 Wrz 2013 21:53
    ZbigniewHoreglad
    Poziom 10  

Niestety nie znalazłem żadnych ukrytych dźwigni, czy pociągadełek do awaryjnego otwarcia pokrywy wlewu paliwa lub bagażnika.
    Dzwoniłem też do serwisu Forda i powiedzieli, że nie mam czego szukać, bo nie ma. Trzeba oddać auto do naprawy.
    Podpytam u elektryka co było, gdy odbiorę po naprawie.

0
  • #6 08 Paź 2013 19:51
    ZbigniewHoreglad
    Poziom 10  

Samochód postał dwa dni w suchym garażu elektryka i sam się naprawił ;)
    Elektryk powiedział, że Fokusy są bardzo wrażliwe na zawilgocenie.
    Zamykam temat.

0