Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Renex
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jakie słuchawki dokanałowe za 50zł

iamtheone 18 Wrz 2013 19:34 5751 11
  • #1 18 Wrz 2013 19:34
    iamtheone
    Poziom 25  

Witajcie, potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze słuchawek dokanałowych do 40-50zł. Fajnie by było jakby miały jakąś trwałą wtyczkę, poprzednie słuchawki musiałem wywalić właśnie dlatego, że przerwały się przewody w okolicach wtyczki. Jest coś godnego polecenia w tej kwocie? Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam

0 11
  • Renex
  • #2 18 Wrz 2013 21:43
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

iamtheone napisał:
    poprzednie słuchawki musiałem wywalić właśnie dlatego, że przerwały się przewody w okolicach wtyczki
    Naprawa tego to koszt 5zł...
    iamtheone napisał:
    Jest coś godnego polecenia w tej kwocie?
    W tej kwocie? Nie znam. Za trochę drożej:
    Creative EP 660, Creative EP 630.

0
  • #3 18 Wrz 2013 22:12
    iamtheone
    Poziom 25  

telecaster1951 napisał:
    Naprawa tego to koszt 5zł...

A czy opłaca się naprawiać słuchawki za 20zł? Raczej nie.

A te Creativy ciut za drogie...

0
  • #4 18 Wrz 2013 22:25
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

iamtheone napisał:

A czy opłaca się naprawiać słuchawki za 20zł? Raczej nie.
    Wtyczka kosztuje złotówkę. Po ilości postów domyślam się że masz lutownicę, zatem...

0
  • Renex
  • #6 19 Wrz 2013 09:37
    enforces
    Poziom 17  

ja nie wiem co jest z tymi producentami. Mnie tez sie popsuł kabel w okolicy wtyczki. Podobno jak koncówka jest w kształcie litery L to jest lepiej.

0
  • #7 19 Wrz 2013 12:11
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

enforces napisał:

ja nie wiem co jest z tymi producentami. Mnie tez sie popsuł kabel w okolicy wtyczki. Podobno jak koncówka jest w kształcie litery L to jest lepiej.
    Jak się używa sprzętu niezgodnie z zaleceniami producenta, to wszystko pęka. Przewód nie może być zginany w okolicach wtyczki.

0
  • #8 19 Wrz 2013 15:24
    iamtheone
    Poziom 25  

telecaster1951 napisał:
    Jak się używa sprzętu niezgodnie z zaleceniami producenta, to wszystko pęka. Przewód nie może być zginany w okolicach wtyczki.

No pewnie, bo odtwarzacza mp3 z podpiętymi słuchawkami przecież nie można włożyć do kieszeni. Można tylko słuchać jak się siedzi grzecznie na krzesełku i nie można się poruszać. Bo przecież nie można zginać przewodu w okolicach wtyczki. Bo producent zabronił.

0
  • #9 19 Wrz 2013 16:30
    gacheet
    Poziom 14  

telecaster1951 dobrze mowi, warto dobrac odpowiednia wtyczke do sprzetu, trzeba troche pomyslec, ktora bedzie lepsza, tak aby ulozenie sprzetu ze sluchawka sprawialo aby kabel byl jak najmniej nagiety.

BTW naprawa wtyczki to bardzo prosta sprawa, czasami mozna zrobic to nawet zwykla tasma klejaca i zapalniczka :)

0
  • #10 19 Wrz 2013 17:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

iamtheone napisał:
    Bo przecież nie można zginać przewodu w okolicach wtyczki. Bo producent zabronił.
    Przewód jest z miedzianej linki. Choćby i była bardzo gruba, to przy notorycznym zginaniu jej i prostowaniu po prostu pęknie. Zależnie od miejsca gdzie znajduje się gniazdo w odtwarzaczu, należy stosować różne wtyczki. Gdy wtyk znajduje się na szczycie urządzenia, tak że przy włożeniu go do kieszeni, wtyk jest ułożony pionowo, należy używać wtyku prostego. Jeśli gniazdo jest z boku urządzenia stosuje się wtyk łamany. Słuchawki należy kupować z dość długim przewodem aby móc owinąć nimi urządzenie. Robi się to w taki sposób, aby nie zginać przewodu przy samym wtyku a troszkę dalej.
    Jeżeli nie będziesz się stosował do tych kilku prostych zasad, to każdy przewód Ci pęknie. Jeden po tygodniu, drugi po 3 miesiącach, ale każdy pęknie.

0
  • #11 30 Wrz 2013 19:09
    iamtheone
    Poziom 25  

Kupiłem Panasonic RP-HJE125E za 46zł i są zajebiste :)

0
  • #12 26 Lis 2013 16:36
    3echo
    Poziom 15  

Dobry wybór.Ja mam HJE120 za które zapłaciłem 30zł i do 50zł. lepszych nie ma.

0