Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Primera P11 - Auto dusi się i gaśnie podczas jazdy

18 Wrz 2013 20:01 6426 7
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam problem Nissanem Primera, 1998r, benzyna, silnik 1.6.

1) podczas jazdy, gdy zwalniam i mam wciśnete sprzęglo i hamulec, samochód gaśnie. Nie jest tak za każdym razem ale dosc czesto

2) auto bardzo wolno sie rozpedzalo, zaczynalo reagować na wciskanie gazu po kilku sekundach, tak bylo na wszystkich biegach (efekty podobny jak przy zuzytym sprzęgle),po chwili dostawał mocy ale o naglym ruszaniu nie bylo mowy. Podregulowalam zaplon i teraz reaguje lepiej, jednak na 1,2 i 3 biegu bardzo sie dlawi przy nieco wyzszych obrotach

3) na biegu jalowym obroty spadaja do ok 500, po chwili same wskakuja na ok 800 i po chwili znowu spadaja, ma sie wrazenie jakby auto gaslo

Zostaly wyczyszczonel przewody, swiece itp. Komputer nic nie wykazal. Wymienilam filtr paliwa, modul zapłonu, rozrusznik i alternator (musialam, wszystko po kolei przestalo dzialac).
    Auto ma przejechane 240 tys.
    Podobno wyczyszczenie albo wymiana silniczka krokowego moze cos pomoc - tym zajme sie w weekend.
    Prosze o opinie.

Dziękuje
  • Poziom 23  
    Przewody zapłonowe to się wymienia tak jak świece po określonym przebiegu, gdyż są to elementy eksploatacyjne tak jak olej , czy klocki.
  • Poziom 13  
    kup zmywacz do hamulcuów krokowca sam naprawisz:)
    Swiece kiedy wymieniałeś?
  • Poziom 15  
    Sprobuj zaslepic egr
  • Poziom 10  
    Najprawdopodobniej masz zabrudzona przepustnicę albo/i przepływomierz.
    Na początek radziłbym odkręcić i przeczyścić przepustnicę środkiem do czyszczenia hamulców.
  • Poziom 2  
    Miałem ten sam problem. Primera 1,8 dusił się i nie trzymał wolnych obr. Trzech mechaników rozkładało ręce. Został przeczyszczony krokowiec , przepływka,przepustnica. Zmieniony czujnik poł. wałka i lambda. Zero zmian. Komp wykazał zero błędów. Po rocznej walce ponownie został wyjety krokowiec, przepływka i przepustnica. Wszystko zostało ponownie wyczyszczone, bardzo dokładnie i delikatnie żeby nie narobić rys, cały nagar i przebarwienia - wyszło praktycznie jak nowe, uszczelki i miejsca styku uszczelek. Problem znikł. UWAGA!!! nie czyścić przepływki żadnym płynem , tylko na sucho miękkim pędzelkiem bardzo ostrożnie.👏
  • Poziom 2  
    Temat stary, ale odświeże. Miałem to samo, walczyłem rok czasu. Wymieniałem przepływki, przepustnice filtry, do tego czyszczenie. Zero zmian. Mechanicy rozkłada ręce, na kompie zero błędów. W końcu kupiłem NOWY przepływomierz i wszystko ustąpiło.
  • Poziom 10  
    Primera 1.8 2000r. objawy duszenie powyżej 2000-2500 obrotów, brak mocy. Ogółem tymczasowo pomaga odłączenie dwóch czujników: od przepływomierza i od czujnika położenia przepustnicy. Włącza się tryb awaryjny i komputer blokuje obroty na 2400, ale poniżej tych obrotów auto ma moc i zbiera się normalnie, więc idzie jakoś rozpędzić się do tych 90-100 km/h. Wymiana przepływki w moim przypadku pomogła. Kupiłem używanego boscha za 80zł.