Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Berlingo 2.0 HDI 2003r - Wymiana BSI

Dyzio 1 18 Sep 2013 22:03 11061 23
    Dyzio 1
    Level 17  
    Witam.Auto jak w temacie,drobnej usterce uległo BSI.
    Citroen Berlingo 2.0 HDI 2003r - Wymiana BSI Citroen Berlingo 2.0 HDI 2003r - Wymiana BSI
    Przelutowałem pamięć 95160,licznik wydaje się ok,przebieg właściwy,działają wycieraczki,radio,światła...ale immo zablokowane.Nie wiem czy wsad nie jest rozjechany bo nie widzi kluczyka.Jeśli ktoś jest łaskawy luknąć i sprawdzić czy bin jest ok to będę wdzięczny.
    Jeszcze mam pytanie co siedzi w pamięci zaznaczonej na zdjęciu bo rozsypała się przy dotknięciu.
    Pozdrawiam.
  • Helpful post
    wloc
    Level 34  
    Zrobić BSI na virgin wgrać nowe klucze muszą być nowe transpondery prekodowane starych nie wkodujesz drugi raz
  • Helpful post
    janusz2008
    Level 33  
    Uszkodzony wsad 95160.
    Dyzio 1
    Level 17  
    Tego się obawiałem.Transpondery nowe już mam gorzej z nowym wsadem.Czy ktoś poratuje wsadem virgin do takiego BSI ?
    Z resztą sobie poradzę.
    Dyzio 1
    Level 17  
    Temat opanowany.Wielkie dzięki za pomoc koledze wloc.
    robert147-k
    Level 14  
    Jak zdjąć tą górną płytkę , bo wygląda, że jest wciśnięta na tych dwóch kostkach? Czy do skopiowania jest 95160 od spodu nec , czy może koło niego też jest ta pamięć?
    robert147-k
    Level 14  
    Walczę z zamianą bsi w cirtoenie berlingo z 2001r. Sterowniki simens nec. Potrzebowałbym zrobić odczytany wsad na virgin , aby zaprogramować nowe bsi . Próbowałem kopiować ze starego do nowego, ale nie widzi vin i przebiegu .Zrobiłem cały wsad 95160 na ff. Zamontowałem bsi i na liczniku kreski. Przystąpiłem do programowania bsi i podczas wpisywania vin krzyczy , ze chce kod. Wprowadzałem odczytany z pamięci 4rw5, ale on chce 5 cyfr i próbowałem 04rw5, niestety nie przyjmuje. Czy jest jakiś inny kod jaki wpisuje się przy czystej pamięci. Czy po zaprogramowaniu trzeba jeszcze raz wylutować pamięć, aby wprowadzić przebieg? Mam interfejs lexie.
    Sterowniki simens nec.
    Czy ze wsadu mam prawidłowe cztery znaki?
    janusz2008
    Level 33  
    Zamieszałeś w liczniku/neca/, nie przepisze przebiegu. Trzeba będzie bsi i licznik robić. Dobry virgin i działać, klucze masz z pcf-em?.
    robert147-k
    Level 14  
    Jak wkładam stary bsi to licznik wskazuje. Tak , pestki pcf7936
    robert147-k
    Level 14  
    244247
    Mam też wsad z kupionego, ale jest jakiś krótszy lub dłuższy.
    janusz2008
    Level 33  
    BSI są zgodne? daj ten wsad z kupionego.
    janusz2008
    Level 33  
    Zapis jest taki sam, Jak kopiowałeś? to jest crypto.
    robert147-k
    Level 14  
    Wylutowałem, odczyt w klamerce carprogiem z weryfikacją , jako eprom 95160.
    Po przekopiowaniu do kupionego, na liczniku były same kreski.
    janusz2008
    Level 33  
    Jesli nie z decrypyowałeś zawartości, to powinno działać.
    robert147-k
    Level 14  
    Zachowywał się tak jakby nie widział vin , przebiegu. Czy pin mam o.k, bo jakoś mi go nie przyjmował przy wpisywaniu vin?
    janusz2008
    Level 33  
    Jeśli kopiowałeś, to nic nie dopisujesz. Pin dobry.
    robert147-k
    Level 14  
    A dlaczego nie widzi przebiegu? To co dopisać tylko klucze?
    bodzio012
    Level 33  
    Nic nie zrobisz. Przy 95160 tylko virgin i reszta diagbox (lexia).
    robert147-k
    Level 14  
    Okazało się, że bsi kupione , było uszkodzone. Na drugim wszystko ruszyło normalnie. Dziękuję.
    robert147-k
    Level 14  
    Walczę znowu z tym autem, sterownik padł i był wymieniony na drugi zestaw startowy. wszystko działało, ale się rozkodował. Kiedyś jakoś na piechotę wyliczałem kod z bsi , wiem w której komórce jest zaszyfrowany. Czy może mi ktoś przypomnieć, jak to było? Ciąg ze wsadu to BC BE A7 AD, korzystałem z 0123456789 i abcdef, ale nie mogę sobie przypomnieć jak to się liczyło.
    Jurek220
    Level 30  
    Daj wsad z BSI to policzymy.
    Pozdr.